PLZ - ZLN 2:4

PLZ - ZLN 2:4 - Třetí odpověď již indiáni nenašli

Plzeň - Druhý svátek vánoční svedl mezi extraligové mantinely modrobílé indiány a zlínské Berany. A boj to byl obrovský, domácím nakonec nepomohla ani velká střelecká převaha.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:4
0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 24. Rob (Čerešňák, Kracík), 43. Gulaš (Kantner, Budík) – 18. J. Ondráček, 39. P. Sedláček (Dufek, Freibergs), 50. Fryšara (Dufek), 52. Fryšara (Dufek, P. Sedláček). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Rozhodčí: Pražák, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda

vyloučení
3:5
Využití
2:0
V Oslabení
0:1
střely na branku
37:27
Zblokované střely
15:11
Hity
9:6
Vhazování
43:26
Diváci
5783

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob.

PSG Berani Zlín

Čiliak (Kašík) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Buchta, Řezníček – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Dufek, Honejsek, Šlahař – Popelka, Fryšara, Okál – P. Sedláček, Dobiáš.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 58 27 4 23 85,19 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 -2 0
Peter Čerešňák 0 1 1 -1 0
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 1 0 1 -3 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Bohumil Jank 0 0 0 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 1 1 -3 0
Petr Kodýtek 0 0 0 -1 0
Jaroslav Kracík 0 1 1 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 -3 0
Michal Moravčík 0 0 0 -2 0
Vojtěch Němec 0 0 0 -2 2
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 0
Luboš Rob 1 0 1 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 2
Roman Vráblík 0 0 0 -2 2
Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Šlahař. Mladý forvard táhl přečíslení dva na jednoho, zvolil střelu, Frodl dokázal vyrazit ramenem. Za modrobílé dvakrát v rychlém sledu pálil Moravčík. Čiliak ovšem dokázal vytěsnit ránu jak z pravého kruhu, tak od modré. Po chvilce dostal pas od pravého mantinelu na brankoviště od Čerešňáka, který dnes hrál své tří sté utkání v extralize Mertl, byl však příliš blízko hostujícímu gólmanovi. Mnohem lepší palebnou pozici měl Okál mezi kruhy, ani on na strážce plzeňské svatyně nevyzrál. Pulpán zase z vrcholu levého kruhu ztroskotal na betonu, stejně jako dorážející Mertl. Následně se sám na branku PSG řítil z pravé strany Vráblík, naznačil střelu a jal se rychle zakončit mezi nohy, tam místo nebylo. Těsně před první pauzou již ale gól přišel. Jiří Ondráček zachytil v oslabení domácí rozehrávku mezi kruhy, zvolil dlouhou kličku do bekhendu a zasunul k pravé tyči. Rychle ještě zkoušel odpovědět Pulpán pár kroků za modrou, tvrdá pumelice skončila v lapačce.

Úvod prostřední části patřil indiánům. Díky přesilové hře vystupňovali svůj tlak, který po krásné příhře Čerešňáka od tyče k tyči zakončil do prázdné Luboš Rob. Odpovědět mohl poměrně brzy z mezikruží Ferenc, jenže těsně minul levou tyč. Podobně dostal namazáno od Gulaše z levého rohu na brankoviště Kantner, Čiliak zvládl vykopnout pravým betonem. Činil se i Frodl, který musel udržet pokus Ondráčka v samostatném úniku po ledě. Jenže těsně před druhou pauzou hosté přeci jenom opět udeřili. Střelu z levého kruhu Dufka na rameno pohotově doklepl do sítě na brankoviště dobruslující Pavel Sedláček. I o druhé přestávce tak měli o jeden krok k vítězství blíže Berani.

Poslední periodu načal Němec, který zůstal sám před Čiliakem, zamíchal s pukem, ale zakončil jen do pravé tyče. Další šance již modrobílým vyšla. Hostující muž s maskou vyrazil ránu z první z prvého kruhu Kantnera na druhou stranu k Milanu Gulašovi, jenž i z ostrého úhlu dokázal zavěsit. Překlopit zápas na svou stranu mohl i v oslabení následně Eberle, vymotal se k pravé tyči, prostor u ní si ovšem její strážce pohlídal. A tak udeřilo opět na druhé straně. Na brankovišti vznikla obrovská valná hromada, kterou dokázal zblízka prostřelit Štěpán Fryšara. Další tvrdé KO si pro Plzeň připravil stejný hráč po chvilce, když obdržel před branku příhru od Dufka zpoza ní. Jiskru naděje se ještě pokoušel z mezikruží vykřesat Mertl, Čiliak sklapl betony včas. Více jak dvě minuty před třetí sirénou zkusili indiáni hru bez gólmana, skóre se ale již neměnilo.  

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Nemyslím si, že bychom měli špatný pohyb. Bylo to o šancích, které jsme neproměnili. Hokej se hraje na góly a my je prostě dnes nedali. Zlín vytěžil maximum, uspěli v předbrankovém prostou, to my ne."

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Mně se to hodnotí dobře, nečekali jsme, že si odtud odvezeme tři body. Zápas se tak ale vyvíjel. Čiliak podal výborný výkon, přidali jsme šťastné branky a ubránili jsme rozhodující přesilové hry. Chyběli nám navíc tři hráči základní sestavy, o to více si vítězství cením."