KLA - PLZ 1:3

KLA - PLZ 1:3 - Ohromná střelecká převaha přetavena ve čtvrté vítězství v řadě!

Plzeň - Indiáni načali období sousty zápasů během krátké doby na Kladně, kde při poslední návštěvě rozpoutali dvanáctigólovou přestřelku.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

1:3
0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 27. T. Kaut (Nash, O'Donnell) – 15. P. Zdráhal (Pulpán, Budík), 29. Rob (Jank, Přikryl), 60. Kantner (Moravčík). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda.

vyloučení
3:6
Využití
1:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
20:52
Zblokované střely
16:13
Hity
10:15
Vhazování
36:33
Diváci
4035

Rytíři Kladno

Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Lakos, Kehar, Barinka (A), Romančík – J. Strnad (C), Vampola, Redlich – Bílek, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell – Valský.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Malát – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 20 1 19 95,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 1 2
Jan Eberle 0 0 0 0 0
Milan Gulaš 0 0 0 1 2
Bohumil Jank 0 1 1 1 0
Matyáš Kantner 1 0 1 1 2
Petr Kodýtek 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 1 2
Sebastián Malát 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 0 0 1 4
Michal Moravčík 0 1 1 1 0
Vojtěch Němec 0 0 0 1 0
Filip Přikryl 0 1 1 1 0
Lukáš Pulpán 0 1 1 1 0
Luboš Rob 1 0 1 2 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 1 0
Patrik Zdráhal 1 0 1 1 0

komentář

Hosté začali duel velmi aktivně. Jako první nebezpečně pálil z levého kruhu Rob, ale těsně minul vzdálenější tyč. Lépe mířil Budík, který tečoval před Godlou, ten dokázal zasáhnout. Ujala se tak až popřesilovková kombinace. Kladno již sice dvě vteřiny bylo v plném stavu, ale přesto ještě z tlaku vytěžili indiáni ránu Pulpána z vrcholu levého kruhu, Godlovi puk vypadl a Patrik Zdráhal mohl po dorážce slavit svůj první gól v novém dresu. Brzy náskok svých barev málem navýšil Kracík, jenž se přes dva obránce prokličkoval až před strážce domácí svatyně, ten jeho pokus vyškrábal hřbetem lapačky. Naopak srovnání měl na holi ještě před přestávkou O'Donnnell. Ovšem tvrdou ranou nejprve našel jen připraveného Frodla, stejně jako později z hrany brankoviště.

Úvodní periodu ovládli Západočeši i střelecky, konkrétně 17:9, přesto dokázali Rytíři poměrně brzy srovnat. V početní výhodě oslovil Nash od modré z pravé strany na vrchol levého kruhu Tomáše Kauta, který z první pálil tvrdě i přesně nad beton ke vzdálenější tyči. Jenže indiáni brzy odpověděli. Přikryl skvěle zastavil útok Kladna na útočné modré, odkud Jank posunul na pravý kruh k Luboši Robovi, jenž svou přihrávkou před branku hledal Němce. Černý nesmysl se ovšem odrazil přímo do sítě za Godlova záda. Ten musel být v pozoru i vzápětí, když i v oslabení se k němu dral Straka. Na druhé straně po otočení hry nebezpečně pálil Vampola, ani on ale skórem nepohnul. Když těsně před druhou sirénou neuspěli ani Pulpán, Gulaš a Lakos, odcházeli znovu do kabin o jeden krůček spokojenější hráči Škody. Jejich střelecká převaha narostla již na úctyhodných 35:11.  

Poslední dvacetiminutovku načal plzeňský kapitán Gulaš dorážkou z levé strany pod břevno, kladenský muž s maskou se však dokázal fantasticky přemístit a vyrazit. Stejný hráč to zkusil po chvilce z pravého kruhu, ani tentokrát v minisouboji nevyhrál. Za domácí odpověděl v přesilové hře z pravého kruhu O'Donnell, Frodl zakouzlil lapačkou. Nashův projektil od modré zase prosvištěl těsně mimo. V závěru utkání zakončoval zblízka Melka, muž s maskou indiánů své barvy držel. Kladno se více než dvě minuty před koncem odhodlalo ke hře bez brankáře, nakonec ale udeřili hosté. V čase 59:59 rozvlnil síť Matyáš Kantner a indiáni tak za tři vstřelené góly berou stejný počet bodů.         

Ohlasy trenérů

David Čermák (Rytíři Kladno): "Plzeň byla celý zápas lepší a my se jen se štěstím pořád drželi ve hře. Nakonec jsme v úplném závěru mohli i srovnat, ale výhra soupeře byla zasloužená. I kvůli absencím byly naše přesilovky velmi špatné, ale šance, že by někdo z absentujících nastoupil v neděli na Spartě myslím není."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Podali jsme jeden z vůbec nejlepších výkonů na hřištích soupeřů v sezoně. Jediné, co mohu vytknout, že jsme mohli potvrdit náskok mnohem dříve, protože hlavně ve druhé třetině jsme měli mraky šancí. Muselo se tak hrát do poslední minuty a o výsledek jsme se tahali."