PLZ - PCE 5:0

PLZ - PCE 5:0 - Plzeňští si vychutnali pardubický perníček!

Plzeň - Indiáni při nedělním odpoledni přivítali na svém ledě v nevyzpytatelném duelu poslední Pardubice. Zápas nakonec zvládli s čistým, stejně jako včera dorostenci proti stejnému soupeři. Celkové skóre přitom činí 13:0!

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

5:0
2:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Kodýtek (Straka), 10. Rob (Gulaš, V. Němec), 29. Kantner (Gulaš, Mertl), 36. P. Zdráhal (Rob, Budík), 47. Gulaš. Průběh utkání: 0:0, 5:0.

Rozhodčí: Šindel, Šír – Ganger, Klouček

vyloučení
3:5
Využití
2:0
V Oslabení
0:0
střely na branku
30:21
Zblokované střely
11:9
Hity
14:14
Vhazování
29:29
Diváci
6085

HC Škoda Plzeň

Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.

HC Dynamo Pardubice

Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (C), Ivan, T. Voráček, Holland, Nedbal – Svačina, Mandát (A), Tybor – Látal, R. Vlach, D. Kindl – Machač, Harju, Matýs – M. Beran, Poulíček (A), Blümel.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 60 22 0 22 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 1 0
Peter Čerešňák 0 0 0 1 0
Jan Eberle 0 0 0 1 0
Milan Gulaš 1 2 3 2 0
Bohumil Jank 0 0 0 1 2
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 0
Matyáš Kantner 1 0 1 1 0
Petr Kodýtek 1 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Tomáš Mertl 0 1 1 2 2
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Vojtěch Němec 0 1 1 0 0
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 2
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Luboš Rob 1 1 2 1 0
Petr Straka 0 1 1 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 2 0
Patrik Zdráhal 1 0 1 0 0

komentář

První nebezpečnou střelu duelu vyslal z levého kruhu přes obránce Harju, Frodl, který dnes začínal svou druhou stovku utkání v plzeňském dresu, sklapl betony včas. Domácí odpověděli přesilovkovou pumelicí Budíka od modré, ta šla těsně mimo pravé tyče. Ovšem čtyři vteřiny po návratu Hollanda na led prostrčil na levé straně Straka na Petra Kodýtka, který tváří v tvář Kantorovi trefil přesně ke vzdálenější tyči. Další branku měl na čepeli z mezikruží Mertl, jenže přestřelil. Stejně tak Němec po příhře Gulaše z pravého kruhu na levý. Pardubice následně musely na 64 vteřin do tří, když předvedly málo vídanou věc – dvakrát hrály o jednoho muže v poli navíc. Toho nemohli modrobílí nevyužít, po dlouhé kombinaci zcela vyčerpanou trojici dorazil ranou z první Luboš Rob. Třetí gól málem trefil z osy hřiště Jank, jenž minul. Podobně zakončil i Eberle přečíslení tři na dva. A do černého nezamířil ani Kantner, kterého v situaci dva na jednoho oslovil Gulaš. Plzeňský kapitán později servíroval na brankoviště i Mertlovi. Ten již branky dosáhl, ale ta pro kopnutí nemohla být uznána. I tak ale domácí odcházeli do kabin spokojenější, soupeři navíc povolili pouze tři střely na vlastní svatyni.

Prostřední periodu načal od modré Ivan, Frodl ukryl puk ve výstroji. Za indiány zase zahrozil Rob, který se zjevil sám před Kantorem, muž s maskou Dynama blafák do bekhendu vykryl. Ujala se tak až rána Matyáše Kantnera, kterého v přečíslení čtyři na dva našel z pravého kruhu na levém Gulaš. Podobně se mezi kruhy po chvilce zjevil Jank, na muže s maskou Východočechů si ale nepřišel. To až Patrik Zdráhal, kterému před branku naservíroval Rob z pravé strany. Těsně před druhou sirénou měl snížení na čepeli Tybor, přízemní ránu z první dokázal Frodl vykopnout.

Nejproduktivnější hráč Dynama svou pověst nepotvrdil ani na začátku poslední periody, kdy z podobné pozice poloodkrytou svatyni Škody zcela minul. Naopak až příliš dobře mířil Vlach, který z vrcholu brankoviště poslal svůj bekhend do pravé tyče. A tak platilo otřepané: nedáš - dostaneš. Milan Gulaš si vybojoval puk na pravém kruhu na Látalovi, sám před Kantorem s toušem párkrát zamíchal a po ledě jej pod betony poslal do sítě. Byla to jubilejní třicátá trefa plzeňského kapitána v sezóně. Další mohl přidat také Zdráhal, který protečoval mezi kruhy pobídku Roba zprava, Kantor sklapl betony včas. Nedosáhl až na ránu Janka z vrcholu levého kruhu, pomohla mu však pravá tyč. Poslední čtyři minuty utkání se nesly v početní výhodě Pardubic, skóre se ale již nezměnilo a domácí mohli při skóre 5:0 slavit pátou výhru v řadě.  

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Dovolím si říct, že jsme utkání po celých šedesát minut kontrolovali, brzy jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Tyhle zápasy s týmy ze spodku tabulky nikdy nejsou jednoduché, nicméně hráči k tomu dobře přistoupili a dovedli jsme utkání ke zdárnému konci."

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): "Hodnocení zápasu pro mě moc příjemné není. Plzeň na ledě jasně dominovala a výsledek to jenom podtrhuje. Více k tomu asi není co dodat, zbývá domácím jen pogratulovat k zaslouženému vítězství."