JUN: SLA - PLZ 2:1

Junioři zakončili rok 2019 na Slavii

Plzeň - Mladí indiáni odehráli na ledě sešívaných poslední soutěžní zápas tohoto roku. Na závěr se opět představili v našem hlavním městě, kde již včera dobyli led Sparty.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

2:1
1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Holý (Hovorka, Havrda), 60. Hradil (Hovorka, Holý) – 23. Kopic (Princl, Šuhaj). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Rozhodčí: Horák – Hradil, Štěpánek

vyloučení
5:6
Využití
2:0
střely na branku
36:31
Diváci
51

HC Slavia Praha

Pánek (Pittr) – Matějka, Hovorka (A), Němeček, Mareček, Klatt, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Malínek, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C).

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) – Houdek (C), Pánek, Staněk, Šilhán, Kovářík, Malák (A) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Hauser, Marcel, Tůma, Ženíšek, Soukup, Princl (A).

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Micka 60 36 2 34 94,44 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 2
Petr Hauser 0 0 0 0 0
Tomáš Hollar 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 0 0
Marek Kopic 1 0 1 1 0
Filip Kovářík 0 0 0 0 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 0
Daniel Malák 0 0 0 0 2
Marcel Marcel 0 0 0 0 0
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Marek Princl 0 1 1 1 0
Štěpán Říha 0 0 0 0 2
Dominik Soukup 0 0 0 0 2
Ondřej Staněk 0 0 0 1 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 2
Vojtěch Šuhaj 0 1 1 1 0
Jan Tůma 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

komentář

Jako první zahrozili domácí, Kižlin zavezl kotouč do pásma po straně a centroval před branku, Janžovi chyběly centimetry. Poté dostali domácí výhodu přesilové hry a nepohrdli. Hned po sedmnácti vteřinách natáhl od modré Ondřej Holý a trefil přesně k tyči. Poté se karta obrátila a podobně pálil Houdek, Pánek ovšem zakročil a to i proti dorážkám. V dalším oslabení Slavia dokonce pláchla do úniku, Hradil ovšem po kličce do bekhendu prostor mezi betony nenašel. Když pak hru ve čtyřech ustáli i indiáni, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Západočechů. 

Do prostřední části vlétli modrobílí jako velká voda. Nejprve se k Pánkovi prodral Princl, zákrok špičkou betonu byl famózní. Poté ale již přišlo vyrovnání, síť rozvlnil z rychlého protiútoku Marek Kopic. Vrátit vedení svým barvám v přesilové hře zkoušel Mareček, Micka štiplavou střelu vyrazil. Nevedlo se ani Němečkovi, který sice síť rozvlnil, ale pouze z boku. Po chvilce na druhé straně tvrdě vypálil Princl, avšak těsně mimo. Podobně mířil i Kvasnička, jenž na brankovišti tečoval pokus Kováříka. O druhé pauze tak měly oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

Poslední periodu odšpuntoval průnik Ženíška, který se prokličkoval až před Pánka, ještě předložil do lepší pozice Adamcovi, proti akci ovšem byl vytrčený beton. Sešívaní odpověděli ranou z mezikruží, Hovorka dokonce rozezvučel tyč. Rozhodnout mohl i Princl, jenž se hezky prokličkoval přes dva protihráče do zakončení, Pánek opět vykopl kotouč betonem. A pak přišlo rozhodnutí. V čase 59:54 využil přesilovou hru Damien Hradil, který si našel odražený kotouč a zamířil přesně k tyči. Západočeši ještě zkusili hru bez brankáře, ale času bylo málo.     

Ohlasy trenérů

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): "Velká spokojenost. Druhý zápas v řadě za tři body. Do zápasu jsme dobře vstoupili, byli jsme docela aktivní a asi jsme zaslouženě vyhráli první třetinu. Soupeř potom trochu zlepšil pohyb a vyrovnal. Ve třetí třetině to bylo čekání na chybu a kdo jí využije. Chyby přicházely, góly ne. Nakonec nám to tam šest sekund před koncem spadlo."

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň):" Z naší strany otřesná první část. Po redukci sestavy na tři lajny obstojné dvě třetiny. V poslední jsme neproměnili několik vyložených šancí a Slavia dala vítězný gól pár vteřin před koncem základní hrací doby z velmi zvláštní přesilovky... To je vše, neustále se potýkáme, již měsíc, se zásadním problémem a tím jsou zranění... S tím je spojený problém ve výpadku tréninkového procesu, který v tomhle věku považuji více než zápasy!"