JUN: PLZ - SLA 5:1

Junioři uštědřili Slavii bůra!

Plzeň - Mladí indiáni po včerejší přestřelce se Spartou dnes na svém ledě přivítali další pražský celek - Slavii.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

5:1
0:1, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22. Kopic (Kovářík), 25. Malát (Čermák, Princl), 27. Čermák (Jiříček, Kremláček), 42. Jiříček (Princl, Malák), 60. Princl (Čermák, Pánek) – 18. Kižlin (Mareček). Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Rozhodčí: Adamec – Adamec, Cedrik

vyloučení
6:5
Využití
2:0
střely na branku
28:18
Diváci
45

HC Škoda Plzeň

Pícl (Mícka) – Jiříček, Pánek, Staněk, Kremláček, Kovařík, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Marcel, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl.

HC Slavia Praha

Kufa (Pánek) – Fiala, Hovorka, Němeček, Štíbr, Mareček, Srdínko, Klatt – Hradil, Petrák, Havrda, Labuzík, Kižlin, Hasil, Ribarovski, Křenek, Míšek, Janča.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Michal Pícl 60 0 1 17 94,44 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 0 0 0 0 0
Tomáš Čermák 1 2 3 1 0
David Jiříček 1 1 2 0 0
Filip Kolář 0 0 0 0 2
Marek Kopic 1 0 1 1 0
Filip Kovářík 0 1 1 1 2
Vladimír Kremláček 0 1 1 0 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 0 2
Daniel Malák 0 1 1 1 2
Sebastián Malát 1 0 1 1 0
Marcel Marcel 0 0 0 1 0
Tomáš Pánek 0 1 1 1 0
Marek Princl 1 2 3 1 2
Štěpán Říha 0 0 0 1 0
Ondřej Staněk 0 0 0 1 0
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 0 0
Jan Tůma 0 0 0 0 2
Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

komentář

První střelecký zápis utkání zapsal Ribarovski z pravé strany, ale stejně jako na druhé straně Kvasničkova rána z mezikruží, skončil nakonec puk mimo. Slavia se poté dočkala dvou přesilových her, jenže s oběma naložila prachbídně. Až při plných stavech zůstal mezi kruhy nekrytý Mareček, střela mu ovšem nesedla. Lépe si vedl na brankovišti Janča, Pícl odolal. Modrobílí zase zahrozili Malákem od modré a Říhou z mezikruží, střely však pouze rozduněly zadní mantinel. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodnutého stavu, propadla Škoda ve středním pásmu, přečíslení dva na jednoho táhl David Kižlin, který vzal vše na sebe a zakončil po ledě mezi betony.  

Prostřední část začala náporem indiánů, který vygradoval po sedmdesáti vteřinách, kdy Marek Kopic protečoval do sítě ránu Kováříka od modré. Po chvilce navíc dokonal obrat v utkání Sebastián Malát, jenž zakončoval bravurní ťukes svých barev v přečíslení tři na jednoho. Na rozdíl dvou branek brzy navýšil u levé tyče Tomáš Čermák, kterému prakticky stačilo nastavit hůl na střílenou příhru Jiříčka z pravé strany. Stejný hráč zakončoval po chvilce další přečíslení Západočechů, to se však vytáhl Kufa. Za hosty odpověděl Havrda z pravého kruhu, ale stejně jako poté Staněk na druhé straně ve stejné palebné pozici, minul.   

Poslední část načalo vyloučení Slavie, které domácí dokázali využít. David Jiříček obdržel puk od modré na levý kruh a z první trefil ideálně ke vzdálenější tyči. Přesilovou hru si zahráli také sešívaní, ohrožení pro Pícla ale nepřišlo. Naopak zahrozili domácí. V nařízeném trestném střílení ovšem Kvasnička neuspěl, rána na vyrážečku na Kufa neplatila. Vytouženého bůra se tak fanoušci dočkali až vteřinu před závěrečnou sirénou, když souvislý tlak přetavil v gól dorážkou Marek Princl. Mladí indiáni tak z dvojutkání s pražskými S vytěžili čtyři body.   

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "První třetina byla z naší strašlivá, snad nejhorší, kterou jsme s panem Vojanem zažili. Kluci netáhli, nevím, jestli to bylo po včerejšku po těžkém utkání se Spartou, ale nešly nám nohy, byli jsme pasivní, zalezlí, Slavia nás jasně přehrála. Muselo proběhnout peklo v šatně, kluci se probudili, začali jsme hrát puky za jejich obranu, dostávali jsme soupeře pod tlak a z toho pramenily zasloužené góly. Ve finále jsme tak rádi za tři body a zasloužené vítězství."

Trenéři (HC Slavia Praha) se rozhodli duel nekomentovat.