JUN: CHM - PLZ 1:2

Junioři v přípravě dobyli Chomutov!

Plzeň - Mladí indiáni pomalu završují kolečko přátelských utkání, dnes se v úspěšném střetnutí představili na ledě Pirátů.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

1:2
1:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 8. Zeman (Kulich) - 45. Čermák (Jiříček), 58. Adamec (Kopic, Ženíšek). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

vyloučení
8:11
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
Diváci
50

Piráti Chomutov

Běhula (Petržílka) - Zeman, Veselý, Šuráň, Vaněk, Jungvirt, Seemann, Ferbas - Koblížek, Jaroš, Pech, Prokop, Lobodowski, Dani, Švec, Kulich, Ludvík, Berčík, Janeček.

HC Škoda Plzeň

Micka (Pícl) - Houdek (C), Jiříček, Kremláček, Malák (A), Pánek, Kovářík, Staněk - Tůma, , Princl (A), Kvasnička, Šuhaj, Kolář, Říha, Ženíšek, Adamec, Hollar, Kopic, Kuchárik.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Západočeši dnes vyrazili již ke svému jubilejnímu desátému zápasu v nové sezóně. V přípravě po dnešku drží naprosto vyrovnanou bilanci výher a porážek. Poslední dva mače před extraligou odehrají příští úterý s Kladnem a generálku obstará výjezd na led Sparty poslední srpnový pátek.  

V Chomutově se oba celky v rámci letní přípravy utkaly i vloni, kdy výsledek prakticky kopíroval dnešní. Ale nepředbíhejme.  

V úvodu samotného zápasu putovali hosté do čtyř, čehož domácí ještě nevyužili. Hra ale pokračovala a brzy otevřel střelecký výčet po přistrčení Kulicha svou ranou Denis Zeman. Poté se karta obrátila a dokonce dvě početní výhody v rychlém sledu mířili na stranu Plzně. Ta se však střelecky neprosadila, fotbalový výsledek úvodní třetiny tedy napomáhal Pirátům. 

Prostřední pasáž hry byla bohatá na vyloučení, hned jedenáct trestů viděli diváci na severu Čech. Nikoliv však koření hokeje, tedy góly. O všem tedy měla rozhodnout závěrečná pasáž hry. A také, že ano.  

Nejprve se střelecky prosadila, a vývoj utkání srovnala, posila modrobílých z Ústí nad Labem Tomáš Čermák. Poté následovala další série vyloučení, kterou až v předposlední minutě rozeťal spolu s celým duelem Václav Adamec, kterému asistovali Kopic s Ženíškem. Západočeši tak proti silném soupeři zaznamenali cenné vítězství a stejný výsledek jako před rokem.  

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnes jsme sehráli asi zatím nejtěžší zápas přípravy. Výrazně starší soupeř s jedenácti hráči nejstaršího ročníku 2000 nás totiž důkladně prověřil po všech stránkách. Samozřejmě tam bylo i dost chyb, ale ty většinou pramení z aktivního hokeje, který chceme hrát. Dneska jsme kluky za předvedený týmový výkon pochválili."