JUN: PLZ - CHM 3:2

Junioři doma v dramatu zdolali Chomutov!

Plzeňští junioři měli na kontě po čtyřech kolech DHL Superpoháru šest bodů. V pátém zápase přidali další tři, když v tuhém a tvrdém souboji porazili Piráty Chomutov 3:2.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:2
1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Ženíšek (Adamec, Slanina), 27. Princl (Malát, Čermák), 49. Princl (Malák) – 17. Veselý (Svoboda, D. Houdek), 36. Popelka (Janeček). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek

3:4
1:0
53:28
65

K. Kolář (Micka) – M. Houdek (C), Šiller, Jiříček, Moravec, Kremláček, Malák – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, F. Kolář (A), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl (A)

Piráti Chomutov

Altrichter (Petržílka) – Šuráň (A), Ludvík, Ferbas, D. Houdek, Vaněk, Pöschl – Švec, Popelka, Prokop, Jaroš (C), Veselý, Berčík (A), Janeček, Svoboda, Lobodowski

Adam Ženíšek 1 0 1 -2 0

Úvod duelu byl velmi opatrný, rozproudily ho až přesilovky na obou stranách. Zatímco Chomutov si při té své nevypracoval šanci, Západočeši otevřeli skóre. Přečíslení tří proti jednomu ještě zakončil Princl jen do přesunujícího se Altrichtera, ale další akce už Plzni vyšla. Adamec skvělou zadovkou našel před brankou Adama Ženíška, který zasunul puk do sítě.

V 16. minutě nastala jedna velmi nepříjemná událost. Michal Houdek si u mantinelu počíhal na Jakuba Šuráně, kterého ostrým hitem poslal k zemi. Rozhodčí nechali hru pokračovat, ale už v tu chvíli bylo jasné, že něco není v pořádku. Chomutovský bek zůstal bezvládně ležet na ledě, odkud ho lékaři museli po několika minutách odnášet na nosítkách rovnou do přivolané záchranky.

Situaci po zápase okomentoval trenér hostů Jaroslav Beck: „Jakub by snad měl být v pořádku, ale má otřes mozku a po zákroku měl zapadlý jazyk. Situace nebyla dobrá, chvilku nedýchal, bylo to dramatické, ale věříme, že to dobře dopadne.“

Utkání pokračovalo a Chomutov se za zranění spoluhráče pomstil během dvou minut nejlépe, jak mohl. Svoboda bekhendem našel mezi kruhy volného Jakuba Veselého a ten zamířil k levé tyčce – 1:1. Západočeši si hned mohli vzít vedení zpět, po pasu Maláta ovšem Princl trefil jen bližší tyč odkryté klece. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

V 27. minutě si vzala Škodovka vedení zpět. Malát při přečíslení našel na levé straně Marka Princla, jenž zblízka zakončil nad Altrichterovo rameno. Domácí sice byli aktivnější, ale Piráti dokázali hrozit z brejků. Berčík ještě při akci dvou proti jednomu trefil jen Koláře. Z další šance už však Chomutov srovnal. Dva plzeňští obránce se stáhli k Janečkovi, před Adamem Popelkou byl volný prostor a hostující útočník vypálil přesně do levého horního rohu.

V poslední části se čekalo na klíčový gól. Šance měly oba týmy, nejprve v přesilovce po ráně Čermáka mohl dorážet Adamec se Slaninou, ale ani jeden puk do sítě nedotlačil. Na druhé straně málem kotouč do sítě zasunul Janeček, avšak zastavila ho tyčka.

Rozhodující gól vstřelili Západočeši ve 49. minutě. Marek Princl se z pravé strany natlačil před branku, zakončil od Altrichtera a kotouč se poté od plzeňského útočníka odrazil do branky. Štěstí pro Plzeň, smůla pro Chomutov.

Piráti si už příležitost ke srovnání nevypracovali. Neskórovali ani v závěru při hře bez brankáře a ze západu Čech odjeli bez bodu. Plzeň naopak dobře zareagovala na porážku se Salzburgem a posunula se na druhé místo tabulky s devíti body.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Bylo to podobné utkání jako se Salzburgem. Měli jsme velkou herní převahu, spoustu střel i šancí, ale trápí nás produktivita. Těžký zápas, ale můžeme si za to sami. Musíme na tom zapracovat a věřit, že to bude stačit na postup.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Utkání mělo dobrou úroveň. Plzeň má svou kvalitu, ale hráče musím pochválit a poděkovat jim za parádní výkon. Někteří udělali dobrý skok a ukázali, že mohou o profesionálním hokeji uvažovat. Škoda, že se nehraje ještě dvacet zápasů, play-off nám utíká. Na zranění máme velkou smůlu, škoda dnešního úrazu Jakuba Šuráně. Měl by snad být v pořádku, ale má otřes mozku a po zákroku měl zapadlý jazyk. Situace nebyla dobrá, chvilku nedýchal, bylo to dramatické, ale věříme, že to dobře dopadne. Zákrok nemohu hodnotit, viděl jsem jen nájezd soupeřícího hráče, který byl dlouhý a s úmyslem sestřelit obránce. Ale nevím, jestli v tu chvíli byl ještě Šuráň v držení puku.