JUN T2: LIT - PLZ 4:2

Junioři v Litvínově ztratili duel v předposlední minutě

Plzeň - Mladé pušky, stejně jako v dopoledním utkání, svého soupeře značně přestřílely a herně přehrály, avšak domácí zlomili indiánům vaz v předposlední minutě střetnutí.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

4:2
0:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 32. Stehlík, 41. Fišer (Jouza, Bartoš), 59. Kroupa (Svoboda, Kysela), 59. Fišer (Bartoš, Baláž) - 31. Tůma (Houdek), 47. Houdek (Ženíšek). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

5:3
0:0
20:37
60

HC Verva Litvínov

Zajíček (Pejsar) - Kroupa, Bártek, Baláž, Háva, Miškovič, Kitzberger, Jonák - Fišer, Dufek, Jouza, Kysela, Jindra, Šarlinger, Svoboda, Limanovský, Kovačič, Bartoš, Vopat, Stehlík.

Pilc (Micka) - Houdek, Kovářík, Staněk, Kremláček, Malák, Moravec, Vajner - Pánek, Kolář, Princl, Rohla, Šuhaj, Tůma, Adamec, Kopic, Malát, Říha, Slanina, Ženíšek, Marcel.

Druhý zápas během jediného dne čekal na juniorku v rámci Memoriálu Petra Kalivody. Po Slavii, se kterou modrobílí dopoledne smolně padli 1:3, je nyní čekal domácí výběr, jenž 8:2 přejel jihočeský Motor. Vloni se na stejném místě radovali z vítězství černožlutí 9:2, Západočeši kontrovali v lize, kdy ze šesti vzájemných zápasů ovládli čtyři.

Ale vraťme se k dnešnímu souboji. Úvodní perioda branku nepřinesla, přestože si Plzeň vypracovala řadu šancí a domácí museli několikrát na trestnou lavici.

I prostřední část navázala střeleckou impotencí obou týmů. Zlom přišel ve chvíli, kdy se základní hrací doba přelila do své druhé poloviny. Hned po devatenácti vteřinách totiž po Houdkově akci zavěsil Jan Tůma. Jenže černožlutí odpověděli vzápětí, když se po individuální akci prosadil Lukáš Stehlík. Rozhodnutí tak měla přinést až závěrečná perioda.

A tak se také stalo, ale nepředbíhejme. Na úvod si obě mužstva vyměnila po jedné trefě, na dokonání obratu v utkání v podání Jaroslava Fišera totiž záhy odpověděl Matěj Houdek. Když už se zdálo, že duel poputuje do prodloužení, protože soupeři nevyužili ani po dvou přesilových hrách,  rozhodl klání dorážkou na brankovišti Svobodovy střely Přemysl Kroupa. Po chvilce do prázdné stvrdil zisk všech bodů pro své barvy Jaroslav Fišer.

Indiáni zítra odehrají další dva souboje, nejprve proti německému Rosenheimu, poté proti Motoru.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "V utkání jsme herně dominovali, soupeře téměř k ničemu nepustili, ovšem dostali jsme rozhodující gól na 2:3 minutu a půl před koncem z předbrankového prostoru, kdy si to tam už musíme pohlídat... Kluci poctivě dodržovali koncept hry, dobře reagovali na pokyny a na změny rytmu hry. Bylo tam ale opět dost zbytečných faulů. Hráči do zápasů přenesli věci z tréninků, z toho všeho máme dobrý pocit, ovšem ve finále se počítají góly a v tom jsme jednoznačně selhali."