DOR: PLZ - ZLN 2:6

Dorost doma nestačil na zlínské Berany, i když soupeře vysoko přestřílel

Po více než čtrnácti dnech se dorostenci vrátili na plzeňský led. Během venkovního tripu získala družina Petra Kořínka do tabulky šest bodů. Dnes v LOGSPEED CZ Aréně přivítala Plzeň Berany ze Zlína.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:6
2:2, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 10. Kreuzman (Steinbrücker, Holý), 17. D. Soukup (Marcel) – 2. Matúšů (Kráčalík, Ramert), 11. Laciga (Tomeček), 25. Burian (Čechmánek), 35. Mojžíš (Kráčalík), 53. Matúšů (Burian, Ramert), 58. Tomeček (Čapka, Jecho)

Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6

Rozhodčí: Martin Němec – Tomáš Pešek, Filip Sýkora

vyloučení
7:6
Využití
0:2
střely na branku
41:18
Diváci
48

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Bočan) – Houdek, Matoušek, Hodinář, Špaček (A), Lučan, Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Hauser, D. Soukup (A), Hořejší, Marcel (C), M. Soukup, Schindler, Kreuzman, Holý

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 60 18 6 12 66,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Hauser 0 0 0 -1 0
Jan Hodinář 0 0 0 -1 4
Jakub Holý 0 1 1 0 0
Marek Hořejší 0 0 0 -1 0
Matěj Houdek 0 0 0 -2 0
Martin Jánský 0 0 0 0 2
Jaroslav Kreuzman 1 0 1 1 0
Antonín Lučan 0 0 0 0 0
Marcel Marcel 0 1 1 -1 2
Michal Matoušek 0 0 0 0 0
Adam Páník 0 0 0 0 0
Nicolas Schindler 0 0 0 -1 0
Marek Soukup 0 0 0 -1 0
Dominik Soukup 1 0 1 -1 0
Milan Steinbrücker 0 1 1 0 4
Jakub Šiler 0 0 0 -1 2
David Špaček 0 0 0 -1 0

komentář

Stejně jako v utkání hraném ve Zlíně, tak ani diváci v Plzni nečekali na první branku příliš dlouho. Na konci druhé minuty vystřelil od modré čáry Kráčalík a pohotový Václav Matúšů poslal Berany bekhendem do vedení. Škodovka se pochopitelně tlačila za vyrovnáním, ale pokusy Dominika Soukopa či Jakuba Šilera cíl nenašly. V sedmé minutě dokonce před Steinbrückerem zívala prázdná branka, leč gólman Synek se neskutečně stačil přesunout. Až v polovině třetiny se domácím povedlo srovnat. Hosté zaváhali s rozehrávkou, puk se dostal k volnému Jaroslavu Kreuzmanovi, který se trefil naprosto přesně pod horní tyčku. Uběhlo ovšem pouhých dvacet jedna vteřin a Zlín podruhé vedl. V rychlém přečíslení našel Tomeček na pravé straně Adama Lacigu, kterému zbývalo jen přehodit beton Lokajíčka. Indiáni se následně neprosadili z početní výhody, leč dokázali to krátce po ní. Marcel vyhrál buly přesně na hokejku Dominika Soukupa, který ranou bez přípravy rozvlnil síť. Po prvních dvaceti minutách tak platil vyrovnaný stav. 

První šanci ve druhém dějství měl po půl minutě opět Dominik Soukup, který střílel z levé strany při rychlém přečíslení, ale svou druhou branku v zápase nepřidal. Na druhé straně se ostrou ranou prezentoval Adam Sýkora, obránce Zlína o kousek přestřelil. Z další šance se Zlín dostal potřetí v zápase do vedení. Adam Burian si nabruslil mezi kruhy a rychlým švihem poslal kotouč přesně k pravé tyči. Velké věci se vzápětí děli při přesilové hře hostů. Nejprve do nájezdu ujel zase Dominik Soukup, ale nedal. Hra se přesunula na opačnou stranu, kde musel čelit nájezdu Lokajíček. Oba brankáři v tu chvíli zasloužili potlesk vestoje. Krátce za polovinou utkání mohlo být zase srovnáno, ale Synka zachránila levá tyč. A tak udeřili Berani. Matěj Mojžíš se dostal k puku za brankou Lokajíčka, toho překvapil rychlým zasunutím puku k pravé tyči. Ve třetí třetí třetině tak Plzeň musela dohánět dvoubrankové manko. 

To mohl stáhnout na rozdíl jedné branky Jakub Šiler, ale zkraje třetí třetiny z levého kruhu minul. Stejný hráč měl šanci i v minutě následující, ale puk mu nyní v dobré pozici přeskočil hokejku. A když následně Škodovka nevyužila ani dvě po sobě jdoucí početní výhody, začala na plzeňské hokejky vstupovat nervozita. Indiáni šance měli, ale všechny dokázal pokrýt výborně chytající gólman Zlína. V 53. minutě navíc Burian zavezl kotouč před Lokajíčka a dorážející Václav Matúšů dopravil podruhé v zápase černou gumu do sítě. Další branku mohli Berani přidat z trestného střílení, k tomu se rozjel Adam Jecho, který chtěl puk bekhendem poslat mezi betony, což se nepovedlo. A aby toho nebylo málo, v závěru utkání se nechal vyloučit Martin Jánský a hosté početní výhodu využili po půl minutě. Michal Tomeček dostal prostor na pravém kruhu a svižnou střelou zápěstím prostřelil Lokajíčka pošesté. Zlín v Plzni vyhrál vysoko 6:2, ačkoliv na střely vyhráli indiáni jasně 41:18.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Druhá porážka za sebou, ale v Boleslavi jsme alespoň hráli dobře. Z dnešního zápasu máme jako trenéři celkově špatný pocit. Kluci hráli bez pokory a mysleli si, že se Zlín porazí sám, jelikož je v tabulce ve spodnějších patrech. Upozorňovali jsme hráče, že to nebude jednoduché utkání, převažuje obrovské zklamání z výkonu všech hráčů, včetně brankáře. Pro nás je to velké varování, za čtrnáct dní začíná play-off, kde se hraje na dva vítězné zápasy a pokud budeme hrát s takovýmto přístupem, tak nemáme žádnou šanci. Doufám, že další duel v Pardubicích odehrajeme lépe."

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): "Za vítězství jsme velmi rádi, protože v Plzni se vyhrává velmi těžko. Vstup do utkání jsme měli povedený, ovšem Plzeň hrála rychlý hokej, ten nám dělal problémy. Měli jsme i přehnaný respekt. Jednoznačným hráčem utkání byl Tobiáš Synek, který svými zákroky až deptal domácí. Dnes jsme z minima vytěžili maximum. Od druhé třetiny jsme vyhrávali souboje a byli jsme produktivnější."