KOM - PLZ 3:7

KOM - PLZ 3:7 - Z válečné stezky se třemi body, Kometu skolilo sedm šípů!

Plzeň - Indiáni naposledy před nucenou pauzou vyrazili do extraligového boje. Představili se na ledě brněnské Komety, kde usilovali o prodloužení venkovní bodové šňůry.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

3:7
0:2, 2:2, 1:3

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 28. Schneider (Rákos, Valský), 33. Freibergs (Klepiš, P. Holík), 57. Klepiš (Freibergs, Holík) – 8. Gulaš, 13. Kodýtek (Straka, Eberle), 23. Suchý (Stříteský, Rob), 38. Suchý (Budík, P. Musil), 52. Přikryl, 58. Gulaš (Malát), 60. Mertl (Gulaš, Stach). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Ondráček

vyloučení
3:3
Využití
1:1
V Oslabení
0:1
střely na branku
23:41
Zblokované střely
10:8
Hity
15:2
Vhazování
40:22
Diváci
hráno bez

HC Kometa Brno

Vejmelka (Klimeš) – Freibergs, O. Němec (A), Zbořil, Bartejs, Gulaši, Svozil, Pyrochta (A) – Zaťovič (C), P. Holík, Klepiš – Vincour, Kusko, Schneider – Valský, Rákos, L. Horký – Plášek ml., Střondala, Kunc.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Čerešňák, Vráblík, Jiříček, L. Kaňák – Malát, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Přikryl – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kantner, Suchý, Rob.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Dominik Frodl 60 0 3 21 87,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 1 1 2 0
Peter Čerešňák 0 0 0 3 0
Jan Eberle 0 1 1 1 2
Milan Gulaš 2 1 3 1 0
David Jiříček 0 0 0 0 0
Matyáš Kantner 0 0 0 -1 2
Petr Kodýtek 1 0 1 1 0
Viktor Lang 0 0 0 1 0
Sebastián Malát 0 1 1 2 0
Tomáš Mertl 1 0 1 1 0
Pavel Musil 0 1 1 2 0
Filip Přikryl 1 0 1 1 0
Luboš Rob 0 1 1 0 2
David Stach 0 1 1 1 0
Petr Straka 0 1 1 1 0
Matěj Stříteský 0 1 1 2 0
Filip Suchý 2 0 2 1 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 0

komentář

Již v první minutě dostal mnoho prostoru na pravém kruhu Freibergs, Frodl byl připraven. Indiáni odpověděli přečíslením dva na jednoho, které zakončoval Kantner na bližší tyč z pravé strany, i Vejmelka byl v pozoru. Následně se již skóre měnilo. Byl to právě lotyšský obránce, který vyrobil při rozehrávce hrubou chybu, vyslal tím do sóla Milana Gulaše, jenž uspěl kličkou do forhendu. Po chvilce útočná letka Straka - Eberle - Petr Kodýtek zamkla svého soupeře, až posledně jmenovaný na brankovišti přes Bartejse natřikrát procpal touš do sítě. Alespoň korigovat ještě chtěl zkusit před úvodní pauzou Valský, tváří v tvář Frodlovi zvolil kličku do bekhendu, tu plzeňský gólman vystihl.

Prostřední dějství opět načali lépe Západočeši. Stříteský napřáhl na modré a před Vejmelkou ještě stihl tečovat  Filip Suchý. Ten se tak na místě, kde v extralize debutoval, dočkal i první trefy! Vzápětí táhl přečíslení dvou na jednoho Jihomoravanů Střondala, jenže nepřihrál ideálně. Udeřilo až po akci Rákose, jehož bekhend ještě z pravého kruhu Frodl vyrazil, avšak dorážející Peter Schneider již doručil balíček na místo určení. Navíc za nedlouho poté oslovil Klepiš od pravého mantinelu mezi kruhy Ralfse Freibergse, jenž chirurgicky přesně zavěsil o břevno. Rychle odpovědět chtěl Gulaš z první z pravého kruhu, ovšem přestřelil. V závěru periody Brňané prachbídně naložili s početní výhodou, ve které navíc Budík našel krásnou křižnou příhrou z pravého kruhu k levé tyči přes Klepiše a Freibergse hůl Filipa Suchého, jemuž prakticky pouze stačilo protečovat do prázdné klece soupeře.     

Poslední dvaceminutovku odšpuntoval z mezikruží po přiťuknutí v situaci dva na jednoho Musil, avšak skórem nepohnul. Poté to zkoušel přes obránce Eberle, Vejmelka vykopl betonem. Nedosáhl ale na zakončení Filipa Přikryla přes Freibergse z osy hřiště, který vystihl špatnou rozehrávku Holíka. Po chvilce se mezi kruhy zjevil i Jiříček, ale ani nadvakrát šestý gól nepřidal. Naopak jiskřičku naděje v početní výhodě pro své barvy vykřesal Jakub Klepiš, který vyslal ránu z první z levého kruhu. Jenže Západočeši si již cennou výhru nechtěli nechat vzít. A opět k tomu značně dopomohli sami domácí. Němec u své pravé tyče ztratil touš, Malát ihned poslal kotouč mezi kruhy, kam si sjížděl Milan Gulaš a trefil půltucet. Gólů jako trpaslíků pak ještě pět vteřin před závěrečnou sirénou přivolal Tomáš Mertl, který protečoval z mezikruží do sítě střílenou pobídku Gulaše z levého kruhu.  

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Velká nerozehranost byla znát, tři góly v zápase jsme soupeři naprosto darovali. Ve druhé třetině jsme se nadechli, snížili jsme, ale pak přišla přesilovka, během níž jsme se měli dostat ještě víc do hry, ale místo toho jsme inkasovali. Musím souhlasit se soupeřem, že si zasloužil vyhrát.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, dobrý pohyb, Kometu jsme přehrávali, přišly góly. Ve druhé části jsme pustili do hry soupeře, Kometa snížila, ale pak jsme v oslabení udeřili, což bylo moc důležité. Ve třetí periodě jsme se vrátili k naší hře, dali jsme branky a myslím si, že jsme si tři body zasloužili.“