PLZ - LIB 2:3pp

PLZ - LIB 2:3pp - Indiáni proti Tygrům ulovili jeden bod

Plzeň - Indiáni dnes v závěru týdne nastoupili proti Bílým Tygrům, v aktuální sezóně teprve druhému vzájemnému měření sil. A stejně jako pod Ještědem otevřeli střelecký výčet.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:3p
1:0, 0:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 20. Suchý (Gulaš), 58. Kodýtek (L. Kaňák) – 54. Lenc (Birner, Knot), 55. J. Vlach (Knot, Bulíř), 63. J. Vlach (Rosandić). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Lhotský, Zíka

vyloučení
7:5
Využití
1:3
V Oslabení
0:0
střely na branku
32:31
Zblokované střely
15:14
Hity
13:5
Vhazování
19:34
Diváci
hráno bez

HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Vráblík, Kvasnička – M. Lang, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Malát, Suchý, Pour – Rob, Stach, Přikryl.

Bílí Tygři Liberec

Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kunst, Štibingr – Birner (A), Najman, Lenc – A. Musil, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Průžek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Frodl 63 30 3 27 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Budík 0 0 0 0 2
Peter Čerešňák 0 0 0 1 2
Jan Eberle 0 0 0 1 0
Milan Gulaš 0 1 1 0 0
Lukáš Kaňák 0 1 1 1 0
Petr Kodýtek 1 0 1 1 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 4
Viktor Lang 0 0 0 0 0
Martin Lang 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 0 0 0 0 2
Jakub Pour 0 0 0 0 0
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Luboš Rob 0 0 0 0 0
David Stach 0 0 0 0 2
Petr Straka 0 0 0 1 0
Matěj Stříteský 0 0 0 0 0
Filip Suchý 1 0 1 0 0
Roman Vráblík 0 0 0 0 2

komentář

Jako první v utkání zahrozil z mezikruží Hanousek, Frodl vyrazil do rohu. Podobně jako na druhé straně Kváča pokus osamoceného Stacha na levém kruhu. Poté domácí brankář betony vykopával Birnerovo zakončení z osy kluziště. V první početní výhodě duelu zase parádně vypálil pár kroků za modrou Rosandič, tečovaná pumelice skončila na vyrážečce muže s maskou Škody. Domácí odpověděli svým kapitánem, Gulaš natáhl za levým kruhem a orazítkoval vzdálenější tyč. Poté se do sóla trhl Budík, avšak svižnou střelou na vyrážečku síť nerozvlnil. To se povedlo až Filipovi Suchému, kterému v početní výhodě tři vteřiny před sirénou naservíroval k pravému kruhu od levé tyče Milan Gulaš.    

Prostřední periodu odstartovalo velké gesto fair-play Daniela Špačka, který u sudích odvolal odpískaný "faul" Lukáše Kaňáka na svou osobu. Střelecky jako první zahrozil Vitktor Lang z vrcholu levého kruhu, avšak do sítě si touš cestu nenašel. Později stejně hráč napřáhl od modré a tečovaná rána skončila na vyrážečce Kváči. Poté se z pravé strany na osu kluziště vymotal Suchý, avšak bekhend gólový nebyl. Hosté nevyslali na Frodla ani dvacet střel, ta Kolmannova v závěru periody ale měla gólové parametry. Poté ještě z pravého kruhu pálil z první po křižné příhře Pavlík, i s tímto zakončením si muž s maskou Škody poradil. A na závěr vyrazil dorážku Musila doslova na branku.       

Třetí dějství odšpuntoval Vráblík, který si sjel až na pravý kruh, Kváča byl připraven. Poté jej podruhé v duelu zachránila branková konstrukce, když další obránce indiánů - Lang - zamířil z osy hřiště do pravé tyče. Činil se i Frodl, který hřbetem lapačky nadzvedl pokus Knota z levého kruhu. Poté si indiáni sami závěr utkání zkomplikovali, když na 101 vteřin museli do tří. Tygři nabídnuté příležitosti využili, když se ke vzdálenější tyči z první trefil po příhře z levého kruhu na pravý Radan Lenc. Vzápětí navíc ještě standardní početní výhodu dělovkou ze stejného místa dokonal obrat Jaroslav Vlach. Západočeši si dobře rozehraný duel nechtěli nechat protéct mezi prsty a brzy po buly po ráně Lukáš Kaňáka šikovně protečoval Petr Kodýtek. 

Zápas tak základní hrací doba nerozhodla, pro hosty potřetí v řadě. Prodloužení ale již ano, po přísném vyloučení Kracíka. V situaci čtyř proti třem nakonec zprava rozhodl Jaroslav Vlach.    

Dnes to bohužel nevyšlo, přesto si z utkání proti Liberci odnášíme bod do tabulky. ✊ Děkujeme za podporu! 💙

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Neděle 17. ledna 2021

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „S výsledkem samozřejmě nejsme spokojení. Odehráli jsme přitom velmi slušné utkání proti silnému soupeři. Za stavu 1:0 jsme ale měli přidat druhý gól. Na druhou stranu klobouk dolů před klukama, že dokázali vstát po rychlém otočení vývoje Liberce. Opět nás srazily fauly a dnes nás to stálo vítězství. Herně jsme ovšem neodehráli špatný zápas.“

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Já si myslím, že kromě druhé třetiny, ve které jsme se dostali pod tlak a domácí hráli hodně dobře a skvěle nás napadali, jsme viděli velice vyrovnané utkání, které rozhodly přesilové hry. Remíza byla asi po šedesáti minutách spravedlivá, za vítězství v prodloužení jsme samozřejmě velice rádi.“