DOR: KVA - PLZ 5:4p

Extraliga dorostu je zpět! Indiáni na úvod vybojovali bod v Karlových Varech!

Karlovy Vary - S pouze čtyřmi odehranými zápasy v přípravě vstoupil do nové sezóny plzeňský dorost. Premiérovým duelem v novém ročníku pro Škodovku bylo západočeské derby, jelikož úvodní kolo na ledě Hvězdy bylo odloženo.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

5:4p
1:0, 2:1, 1:3 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Šmajda (Sapoušek), 22. Šlechta (Varvařovský, Váňa), 39. Zeman (Dorot), 51. Csabi, 62. Sapoušek (Krajčík) – 23. Schindler N. (Pešek, Soukup), 47. Pešek (Soukup, Buzek), 53. Hořejší (Pešek, Soukup), 58. Řehoř (Bláha, Mazanec)

Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4

Rozhodčí: Kostourek – Baxa, Hanák

vyloučení
7:5
Využití
1:2
střely na branku
27:38
Diváci
53

HC Energie Karlovy Vary

Maleček – Krajčík, Dorot, Kočí "A", Anton, Zolnaj, Smýkal – Šmajda "A", Sapoušek "C", Csabi, Šlechta, Váňa, Zeman, Holejšovský, Pastor, Varvařovský

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Vondraš) – Hodinář "C", Lučan, Bláha, Dolhý "A", Buzek, Schindler S., Černý – Pešek, Soukup "A", Schindler N., Řehoř, Mazanec, Sieger, Hájek, Hořejší, Křemen

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 62 27 5 22 81,48 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Bláha 0 1 1 -2 0
Adam Buzek 0 1 1 2 0
Samuel Černý 0 0 0 0 0
Adam Dolhý 0 0 0 -1 0
Ondřej Hájek 0 1 1 0 0
Jan Hodinář 0 0 0 -2 2
Marek Hořejší 1 0 1 1 0
Ondřej Křemen 0 0 0 0 0
Antonín Lučan 0 0 0 -1 2
Aleš Mazanec 0 1 1 -2 2
Ondřej Pešek 1 2 3 1 0
Denis Řehoř 1 0 1 -3 2
Samuel Schindler 0 0 0 1 0
Nicolas Schindler 1 0 1 -1 0
Jakub Sieger 0 0 0 -2 0
Marek Soukup 0 3 3 1 2

komentář

V úvodu utkání byla vidět nerozehranost plzeňského mužstva a hrálo se především před brankou Lokajíčka. Dobrou příležitost měl domácí Dorot, ale místo úvodní branky hostující svatyni přestřelil. Škodovka se do zápasu dostala díky dvojnásobné přesilové hře, hráči s okřídleným šípem na prsou vyslali spousty projektilů na bránu, leč Maleček se zaskvěl. První branky se diváci na stadionu dočkali v polovině úvodní periody a k velké radosti to byli jako první Energetici, kteří skórovali. Samuel Šmajda nabral ve středním pásmu rychlost, s kotoučem se dostal až před brankáře, kterého překonal rychlou svižnou střelou pod horní tyčku. Karlovy Vary mohly před odchodem do šaten své vedení zdvojnásobit, ale Pastora vychytal plzeňský gólman. Po první dvacetiminutovce tak domácí vedli o jedinou branku. 

Co se nepovedlo na konci první třetiny, zvládli domácí zkraje té druhé. Od zadního mantinelu našel David Varvařovský před brankou volného Roberta Šlechtu, ten si položil plzeňského brankáře a nadvakrát poslal puk za jeho záda. V následující minutě se ale konečně dočkali i indiáni. Ondřej Pešek získal puk u levého mantinelu, rychlým přenesením hry oslovil mezi kruhy volného Nicolase Schindlera, který už věděl co s kotoučem. Domácím mohl dvojbrankový náskok opět vrátit Robert Šlechta, ten se po návratu z trestné lavice řítil sám na Lokajíčka, nicméně nyní na gólmana Škodovky nevyzrál. Z dalšího pokusu už ale zapršelo. Hostující obrana si opět nepohlídala zadní vrátka, Matěj Zeman ujel po pravé strany a domácí hráč trefil přesně mezeru mezi betony. 

Poslední dějství odšpuntoval domácí Pastor, který orazítkoval tyč Lokajíčkovy brány. A známe pravidlo nedáš - dostaneš zaúřadovalo. Ondřej Pešek si nabruslil do útočného pásma, na vrcholu kruhu se odhodlal ke střele, která skončila přesně v pravém horním rohu. Indiáni vycítili šanci, hnali se za vyrovnáním, leč marně, radost propukla opět na druhé straně. Adam Csabi se s pomocí brankové konstrukce uvolnil u zadního mantinelu, domácí hráč si následně vybruslil až před gólmana, kterého se štěstím překonal z téměř nulového úhlu. Šťastná branka Plzeň nepoložila a brankové hody pokračovaly. Za další dvě minuty hosté zamkli svého soupeře uvnitř obranného pásma, puk se dostal k Ondřeji Peškovi, kterého Maleček vychytal, na přesnou dorážku z předbrankového prostoru v podání Marka Hořejšího byl již ale krátký. Krátce před vypršením šedesáté minuty se nechali domácí vyloučit a nabídnutou početní výhodu hosté zužitkovali. Po parádní kombinaci na jeden dotek zakončoval u levé tyče Denis Řehoř, na kterého zívala již jen prázdná brána. Utkání se tak muselo rozhodnout v nastaveném čase.

To nemuselo mít dlouhého trvání, u svého brankáře si vzal puk Marek Soukup, se kterým se dostal až na druhou stranu, ale bekhendový pokus mu nevyšel dle představ. Mrzet ho to mohlo dvojnásob, jelikož po půl minutě skórovali domácí. Po vyhraném buly zůstal před brankářem volný Robin Sapoušek, který po blafáku zakončil do odkryté části klece. Plzeň z prvního zápasu v nové sezóně tak bere bod.


Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): ,,Oproti minulému utkání nám vyšel úvod. Začal nám dobře pracovat náš forčeking, zápas jsme odehráli slušně. Jenomže posledních deset minut nás trochu zradila soubojovost, tím že jsme úplně nechtěli bojovat v rohu kluziště o kotouč. To se nám vrátilo tím, že soupeř vyrovnal. Naštěstí jsme souboj dotáhli v prodloužení do vítězného konce.“

František Bombic (HC Plzeň 1929): ,,První část byl z naší strany nervózní, možná to bylo tím, že to byl náš první letošní zápas. Od druhé třetiny se naše hra velmi zlepšila, bohužel jsme ale neproměňovali šance jako náš soupeř. S bodem jsme ale spokojeni, vzhledem k tomu, že jsme prohrávali několikrát o dvě branky.“