JUN: PLZ - KVA 3:2

Junioři v derby skolili Energii!

Plzeň - Mladí indiáni vstoupili do nového ročníku tuzemské nejvyšší soutěže včera proti Energii. A protože máme dobu covidovou, se stejným celkem se utkali i dnes. Společní soupeři pro tento hrací víkend Motor a Salzburg jsou totiž v karanténě.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

3:2
0:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Adamec (Kopic), 30. Soukup (Šiler, Kremláček), 43. Marcel (Špaček, Soukup) – 33. Rymon, 39. Novotný (Křemen). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Vyšší tresty: Bačo (KVA) 10 min.

Rozhodčí: Svoboda - Tvrdík, Šimánek

vyloučení
6:2
Využití
0:1
střely na branku
34:24
Diváci
82

HC Škoda Plzeň

Pícl (Bočan) – Moravec, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák (C) – Šiler, Popelka, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Beránek, Soukup.

HC Energie Karlovy Vary

Hamrla (Kubát) – Bulka, Pohanka, Blengino, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon (A), Novotný (C), Príhoda, Křemen, Adámek (A), Rozhon, Seidler, März, Kupčo.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Michal Pícl 60 24 2 22 91,67 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Adamec 1 0 1 1 0
Jiří Beránek 0 0 0 0 0
Adam Eremiáš 0 0 0 -1 4
Jakub Hamšík 0 0 0 -1 0
Tomáš Hollar 0 0 0 0 0
Marek Kopic 0 1 1 1 0
Vladimír Kremláček 0 1 1 2 0
Vlastimil Kvasnička 0 0 0 1 0
Daniel Malák 0 0 0 0 2
Marcel Marcel 1 0 1 1 0
Michal Moravec 0 0 0 0 0
Adam Popelka 0 0 0 0 0
Jan Smola 0 0 0 0 0
Dominik Soukup 1 1 2 2 0
Jakub Šiler 0 1 1 0 0
David Špaček 0 1 1 3 2
Vojtěch Šuhaj 0 0 0 1 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 2

komentář

Utkání odšpuntoval již v první minutě Hamšík, jehož tečovaný pokus skončil na betonech Hamrly. Činil se i Pícl, který podobně vyřešil dělovku Křemena z pravé strany. Následně se mezi kruhy zjevil Adámek, bekhendem ale neuspěl. Obdobně si vedl i Kvasnička na brankovišti z otočky. Po chvilce napřáhl na levém kruhu Rozhon, ale ani on skórem nepohnul. A když po příhře Soukupa z levého kruhu na pravý orazítkoval bližší tyč Šuhaj, rozešly se oba celky do kabin za bezbrankového stavu.         

Prostřední periodu načal tečí na brankovišti Šuhaj, ovšem mířil příliš nad. Poté Energie opět doslova pohrdla přesilovou hrou, dnes již třetí. A tak přišel trest. Škoda rozjela postupný útok, ve kterém Marek Kopic oslovil mezi kruhy Václava Adamce, jehož zakončení zaplulo přesně do levého horního růžku. Navýšit náskok mohl z levé strany pumelicí Špaček, Hamrla se činil. Stejně jako po chvilce, když se bleskurychle přemístil proti Kremláčkovi na pravé straně po křižné příhře z levé. Akce ale pokračovala a unavenou pětici dorazil Dominik Soukup. Brzy poté vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Dominik Rymon a nadvakrát procpal touš do sítě. Následně po sedmnácti vteřinách přesilovky oslovil z pravého kruhu na brankovišti Křemen Davida Novotného a šikovné protečování znamenalo další přestávku, ve které měly oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.  

A gólově začala i poslední dvacetiminutovka. Konkrétně vedení svým barvám ihned po buly vrátil Marcel Marcel. Brzy na to mohl po příhře od zadního mantinelu mezi kruhy udeřit z první Smola, Hamrla sklapl betony včas. Domácí poté museli ustát dvě vyloučení, ale sami přitom nejvíce zahrozili. Hřbetem lapačky zastavil muž s maskou Energie pokus Špačka od modré a betony Malákův ze stejné pozice. Hosté ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale jedinou šanci zhatil Pícl, který udržel teč Křemena po předchozí ráně Turečka od modré. Po včerejším nezdaru na ledě Energie tak dnes indiáni stejného soupeře poráží.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska to byl druhý zápas během dvou dnů se stejným soupeřem, což v soutěži nebývá zvykem. My jsme rádi, že jsme to po včerejšku chytli za správný konec. Byl vidět rozdíl, když proměníme šance, i když je pravda, že jsme příležitostí měli mnohem více. Na druhou stranu až dotrénujeme manko, jistota i v zakončení bude jiná. Dneska musím kluky pochválit, byl to výborný výkon, systémově vše správně. Jsme rádi, že jsme to urvali, odčinili včerejšek a kluci chytli sebevědomí.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Dnes nám tolik nešly nohy, neměli jsme takovou intenzitu ve hře, jakou si představujeme. Do zápasu jsme se nějakým způsobem dostali až za stavu 0:2. Soupeř byl v duelu lepším týmem, nás může mrzet, že jsme nepotrestali jeho slabší disciplínu.“