JUN: KVA - PLZ 3:2

Junioři těsně padli v hodně divokém utkání

Plzeň - Mladí indiáni vyrazili v rámci letní přípravy k prvnímu letošnímu západočeskému derby na led karlovarské Energie.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:2
1:0, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Stejskal (Seidler), 28. Benda (Novotný, Bačo), 48. Kupčo (Rozhon, Stejskal) - 55. Kopic (Smola, Kuchárik), 55. Šiler (Eremiáš, Dáňa). Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Vyšší tresty: Cestr, Benda - Kvasnička, Soukup - všichni 5+DKU

Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Kostourek

vyloučení
6:11
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
Diváci
72

HC Energie Karlovy Vary

Horák (Kubát) - Bulka, Vogel, Pohanka, Cestr, Benda, Hohl - Rozhon, Novotný, Bačo, Remeš, Stejskal, Seidler, Kupčo, Rymon, Šmajda, März, Príhoda, Adámek.

HC Škoda Plzeň

Bočan (Pícl) - Malák, Hamšík, Kremláček, Špaček, Pánek, Páník, Moravec - Šuhaj, D. Soukup, Adamec, Kuchárik, Kopic, Smola, Hollar, Eremiáš, Šiler, Dáňa, Ženíšek, Kvasnička.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Z důvodu preventivních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru museli plzeňští mladíci na čtrnáct dní do karantény a to jim nabouralo přípravu před startem soutěže, která pro ně začíná již čtvrtého září domácím soubojem s Třincem. I proto dnes dravé pušky vyjely již k pátému přátelskému duelu během jedenácti dní, zítra se navíc doma popasují s Chomutovem. 

Navíc si vedou velmi dobře, ve dvojutkání s Motorem, s Mladou Boleslaví i s muži druholigových Klatov neztratili ani jeden pomyslný bod. Na ledě Energie ovšem začali lépe domácí, když již po čtyřiaosmdesáti vteřinách hry otevřel skóre Václav Stejskal. Více se ale do úvodní periody nevešlo, přestože si obě mužstva vyzkoušela hru v početní výhodě.   

I v prostředním dějství padl jediný gól a znovu se prosadily Karlovy Vary, konkrétně v přesilovce Vítek Benda. Více na sebe ale upozornily kolonky trestů, hned čtyři hráči putovali předčasně do sprch, navrch padla další pětice dvouminutovek. 

I v poslední části pokračoval sudí Zubzanda v až děsivém tempu, nakonec rozdal dohromady 134 trestných minut. K tomu domácí navýšili náskok zásluhou Lubomíra Kupča. Indiáni přesto zápas nepoložili. Jiskřičku naděje vykřesal Marek Kopic, za dalších dvacet sekund zadělal na drama Jakub Šiler. Více se toho ovšem již do bláznivého derby nevešlo a modrobílí tak poprvé v případě padli. Již zítra je ale čeká domácí generálka na extraligu s Chomutovem.      

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Mohl to být pěkný hokej, bohužel rozhodčí zápas na obě strany vůbec nezvládl a byla z toho akorát bramboračka. Spousta vyloučených, spousta neodpískaných faulů, spousta zbytečných emocí jak hráčů, tak trenérů.“