DOR: PZK - PLZ 2:12

Dorost splnil v Kladně povinnost, na bránu vyslal 82 střel!

Do konce první části Extraligy dorostu zbývá odehrát posledních pět zápasů. V rámci 14. kola zavítali indiáni do středních Čech, kde se střetli s otloukánkem skupiny Západ - PZ Kladnem.

PZ Kladno - HC Škoda Plzeň

2:12
1:3, 1:2, 0:7

Branky a nahrávky: 12. Trojna, 22. Sém (Suk) – 1. Benák (Mazec), 1. Hořejší, 18. Lučan (Holubec), 29. Benák (Hofrajtr, Bílek), 34. Jiříček (Holubec), 53. Jiříček (Hořejší), 54. Pittr (Lučan), 54. Benák (Mazanec, Řehoř), 55. Kučera (Makovec, Eichler), 57. Hromádka (Kučera), 58. Hromádka (Hořejší), 60. Řehoř (Mazanec, Jiříček).
Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:12.

Rozhodčí: Žižka – Tichý, Šimánek

5:5
0:2
18:82
50

PZ Kladno

Mečl (Jansa) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Holubic, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec (A), Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Denis Řehoř 1 1 2 3 0

Jak z divokého západu do utkání vtrhli plzeňští hráči. Již po osmnácti vteřinách našel Aleš Mazanec Adama Benáka a hosté velmi brzy šli do vedení. A to stále nebylo vše. Stále v první minutě už indiáni vedli o dvě branky. O 26 vteřin později se totiž prosadil kapitán Marek Hořejš, Růžička byl bez šance. Jenomže následně se o slovo přihlásili i domácí. Ti nejprve nevyužili faul Eichlera, již při rovnovážném stavu ale dokázali snížit na rozdíl jediné trefy, autorem první letošní trefy proti Plzni byl kapitán Josef Trojna. Ovšem Plzeňané se nechtěli s tímto stavem smířit a o slovo se přihlásili obránci Škody. Holubec přihrál puk Antonínovi Lučanovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Po prvních dvaceti minutách tak vedla Plzeň 3:1.

Prostřední dějství začalo premiérovou početní výhodou indiánů, jenomže čtyřicet vteřin po návratu Suka se podruhé paradoxně radovali domácí. Tomáš Sém si našel svůj prostor a přesnou ranou překonal Mečla. Jak se nakonec ale ukázalo, byl to poslední puk, který v zápase Mečlovi propadl za záda. Ve 29. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Adam Benák, čímž své mužstvo mírně uklidnil. Krátce za polovinou utkání již na rozdíl tří branek zvýšil Adam Jiříček a možná definitivně tím zlomil odpor Kladna. Po čtyřiceti minutách vedla Plzeň již 5:2.

Třetí dějství již bylo jasnou záležitostí Západočechů. Nejprve druhou branku vstřelil obránce Adam Jiříček a o půl minuty později prostřelil domácího brankáře po přesném pasu Lučana i Tomáš Pittr. Ve stejné minutě dovršil hattrick Adam Benák a hosté vedli již o šest branek. Tři plzeňské trefy dělilo pouhých 70 vteřin. Škodovka nicméně byla i nadále při chuti a v následující minutě po hezké souhře pálil Jan Kučera. Stejný hráč vzápětí našel v ideální pozici Jakuba Hromádku a i on dokázal dostat puk do sítě. Domácí ve třetí třetině zcela odpadli a Škoda jim sypala jednu branku do sítě za druhou. Dvě minuty před koncem se opět trefil Jakub Hromádka a skóre uzavřel 23 vteřin před závěrečnou sirénou Denis Řehoř. Plzeň splnila povinnost, PZ Kladno porazila vysoko 12:2. Za zmínku také stojí, že indiáni vyslali na bránu málo uvěřitelných 82 střel!

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Povinné vítězství. První dvě třetiny chytal domácí brankář velice dobře, my jsme se nemohli více prosadit a z naší strany to nebyl moc hezký hokej. O přestávce jsme klukům domluvili a třetí část už vypadala podle našich představ, takže jsme rádi, že jsme to zvládli.“