Po čtvrtečním direktu od Liberce zajížděly mladé pušky k dalšímu duelu do Chomutova, který v prvním vzájemném měření dokázal zvítězit v Plzni. Indiánům se ovšem povedla odplata a po těsné výhře vezou domů tři cenné body.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

1:2
1:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 8. Dominik Badinka (Titlbach) – 4. Bílek (Makovec), 7. Kučera (Beran).

Piráti Chomutov

Štěrba (Hrůza) – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař.

Mečl (Jansa) – Jiříček, Lučan, Hromádka, Buzek, Holubec, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší, Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

Tomáš Skala 0 0 0 1 0

Utkání začalo po hosty na výbornou. Již ve čtvrté minutě indiáni vyhráli buly v obranném pásmu, po rychlé přihrávce vyrazili Plzeňané ve dvou do útoku, odpovědnost na sebe vzal Jan Bílek a z pravého kruhu zamířil do černého. Za tři minuty bylo ještě veseleji. Beran si všiml volného Jana Kučery, ten na ose hřiště udělal kličku obránci, aby vzápětí přesnou střelou prostřelil Štěrbu podruhé. Dvoubrankový náskok ale Plzni dlouho nevydržel. Hned v následující minutě stačilo Chomutovu pouhých pět vteřin, aby zužitkoval svou první početní výhodu. Dominik Badinka dostal puk ideálně na modrou čáru a přesnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V druhé desetiminutovce si ještě obě mužstva vyměnila po jedné přesilové hře, branka už ovšem nepadla.

Zkraje druhé části měl slibnou příležitost domácí Čihař, z osy hřiště ale trestuhodně minul bránu. Škodovka odpověděla šancí ve vlastním oslabení, Řehoř ujel defenzivě Chomutova a tváří v tvář Štěrbovi zakončoval bekhendovým blafákem, brankář Severočechů se dobře roztáhl na brankové čáře. Piráti se nadále snažili o vyrovnání, krátce za polovinou zápasu pálil z levého kruhu Pospíšil, domácí útočník orazítkoval pouze vzdálenější tyč. Na druhé straně střílel obránce Adam Jiříček, leč jen do připraveného maskovaného muže Pirátů. A jelikož v poslední šanci druhé části minul Marek Hořejší domácí klec, i po čtyřiceti minutách vedla Plzeň 2:1.

Třetí dějství odšpuntovali domácí rychlým kontrem, Klobouček s Titlbachem jeli na jediného plzeňského obránce, první jmenovaný se rozhodl pro střelu, Tomáš Mečl zasáhl svým betonem. V další šanci o sobě dala vědět dvojčata v domácím týmu, Dominik Badinka našel svého bratra Daniela, ten si na hostujícího gólmana ovšem nepřišel. Na obou týmech byla vidět nervozita, protože se nikdo nechtěl dopustit osudové chyby. Dvě minuty před koncem si našel mezi kruhy volný prostor Adam Titlbach, jeho bekhendový pokus ale za brankovou čárou neskončil. V poslední minutě sáhli Piráti ke hře bez brankáře, ze závěrečného tlaku pálil Dominik Badinka, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil. Plzeň zvládla tuhou bitvu na severu Čech a po zisku tří bodů má jistotu play off. Pátá Hvězda Praha už nemůže indiány v tabulce přeskočit.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že zápas jako celek nebyl z naší strany špatný, jenže po dvou inkasovaných gólech bylo de facto po zápase. Nemůže se nám stát, že dostaneme gól po buly v útočném pásmu jako u prvního gólu Plzně. To je hrubá chyba. Zaspali útočníci a bek špatně vyhodnotil situaci. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil a ve třetí jsme se i rozjezdili, takže jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel z mého pohledu málo střílíme a málo se tlačíme do branky, což snižuje naši produktivitu a tentokrát nás to stálo body.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Byl to z obou stran boj. My jsme do zápasu dobře vstoupili, ale ve druhé třetině jsme byli i kvůli řadě oslabení trochu pod tlakem. Třetí třetina byla o jednom gólu, ale naštěstí jsme těsné vedení udrželi. Se třemi body jsme spokojení.“