JUN: SLZ - PLZ 0:3

Junioři na úvod nové sezóny berou tři body, vyhráli v Salzburgu!

I junioři se dočkali svého prvního zápasu nové sezóny Extraligy juniorů. Na úvod musely vycestovat mladé pušky mimo Českou republiku, soupeřem jim byl rakouský Salzburg.

EC Red Bull Salzburg - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 13. M. Soukup (Ženíšek, Kremláček), 22. Marcel (Ženíšek, M. Soukup), 60. D. Soukup (Marcel, Ženíšek).
Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Vyšší tresty: Navíc Slanina (PLZ), Szieber (SLZ) - 5+OK (hrubost)

Rozhodčí: Heinricher – Puff, Seewald.

4:4
0:0
0:0
11:33

EC Red Bull Salzburg

Clara (Wolf) – Kauhanen (A), Rafalski, Sinn (C), Schober, Kerber, Hübner, Venier – Szieber, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Assavolyuk, Bader, Braun (A), Mackner.

Němeček (Vondraš) – Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner (A), Malák (C), Kvasnička – Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

Adam Ženíšek 0 3 3 3 0

Samotný duel prvního kola Extraligy juniorů byl nakonec opožděn o skoro dvacet minut, leč plzeňské to spíše nakoplo. Od prvních minut byli jasně lepším celkem, jenomže většina akcí zkroskotala na dobře chytajícím brankáři Clarovi. První větší šanci měl Jan Slanina, který pálil nebezpečně z otočky, nicméně branku o malý kousek minul. Poté Ženíšek přihrál do zajímavé pozice Dvořákovi, který pálil přes obránce, bohužel ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Až v polovině první periody měla Plzeň dvě obrovské šance a u obou z nich byl Adam Ženíšek. Nejprve byl zcela sám před Clarem, ten ho ale vychytal. Ve druhém případě si plzeňský hráč zpoza brány najel do střelecké pozice před domácí svatyni, puk ovšem poslal jen do horní tyčky. A tak se Ženíšek raději proměnil do role nahrávače. V další příležitosti od zadního mantinelu oslovil před brankou Marka Soukupa a ten puk poslal nechytatelně pod horní tyčku. Domácí mohli srovnat z početní výhody, Schober ale netrefil z pravého kruhu poodkrytou část hostující brány. Krátce před koncem úvodního dějství mohl vedení Západočechů zdvojnásobit obránce Kvasnička, jenomže proti jeho ráně vytasil Clara svou lapačku. Po dvaceti minutách tak vedla Škodovka o jednu branku.

I start prostředního dějství patřil hostům, nicméně na rozdíl od první třetiny, tentokrát za svoji aktivitu byla Plzeň hned odměněna brankou. Adam Ženíšek vykouzlil skvělý pas na rozjetého Marcela Marcela a ten s pomocí brankové konstrukce dokázal procpat puk do sítě. Třetí trefu mohl přidat nedlouho poté Marek Kopic, který byl na konci hezké souhry, jenomže šťastnější byl tentokrát domácí brankář. Salzburg mohl snížit na rozdíl jediné trefil opět v početní výhodě, domácí objeli svatyni Němečka, poté se puk dostal na levou stranu k Bürgeltovi, rakouský hráč ovšem velkou šancí pohrdl. Až za polovinou duelu se k výhodám o jednoho muže dostali i plzeňští a to rovnou ke dvěma krátce po sobě, leč vedli si podobně jako domácí. Velkou šanci měl jen Josef Dáňa, který se v předbrankovém prostoru dostal ke kotouči, Clara byl na svém místě. Ve stejné pozici byl i Marcel, nicméně na rozdíl od Dáni puk vůbec netrefil. A tak i ve druhé dvacetiminutovce padla jediná trefa, Plzeň po čtyřiceti minutách vedla 2:0.

I třetí část indiáni odšpuntovali náporem, do výborné pozice se dostal Jan Slanina, který prošel skrz tři hráče Red Bullu, brankáře Carla už ovšem překonat nedokázal. Stejný hráč si posléze udělal prostor mezi kruhy, leč ani v tomto případě si na maskovaného muže Rakušanů nepřišel. Krátce za polovinou třetího dějství si Daniel Malák zpracoval přihrávku na vrcholu pravého kruhu, následně s pukem udělal dva rychlé kroky, jenomže jeho střelu zápěstím Carla dokázal vykrýt. Závěr zápasu nebyl chudý na vyloučení, v zápase se hrálo celkem osm přesilových her, ale ani jeden z týmu v ní branku vstřelit nedokázal. Pět minut před koncem se do sebe pustili Slanina se Szieberem, jasným vítězem se stal plzeňský borec, který svého soupeře poslal, i díky několika přesně mířeným ranám, k ledu. Oba hráči za svoje boxerské umění vyfasovali vyšší trest do konce utkání. V závěru si vzal domácí trenér Ilkka Pakarinen oddechový čas, Salzbrug to poté zkusil i v šesti hráčích, jenomže risk tentokrát nebyl zisk, naopak. Marcel získal v útočném pásmu kotouč, ten poté předal Dominiku Soukupovi, který půl minuty před koncem dal střelou do prázdné brány definitivu výsledku. Škoda Plzeň na úvod nové sezóny bere tři body za výhru 3:0.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Sehráli jsme dnes velmi náročný zápas, bruslivý soupeř měl jako vždy velkou individuální kvalitu i ofenzivní kreativitu, zejména v přesilových hrách. My jsme ale podali disciplinovaný výkon, nepouštěli Salzburg do velkých šancí a postupně si vybudovali rozhodující náskok i herní převahu. Jsme rádi za nulu vzadu a samozřejmě za dobrý vstup do soutěže.“