JUN: MBL - PLZ 6:3

Patnáct a dost, junioři zapisují první nezdar v sezóně

V dalším kole plzeňští junioři zavítali do Mladé Boleslavi, kde se odehrál šlágr kola. První Škodu totiž vyzvali druzí Středočeši, kteří na svěřence Petra Vojana před duelem ztráceli sedm bodů.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

6:3
3:0, 0:2, 3:1

Branky a nahrávky: 11. Brouček (Václavík, Němec), 12. Plíšek (Rajgl, Brouček), 12. Křepelka (Simon), 41. Snášel (Křepelka), 45. Polák (Simon, Vlasák), 58. Polák (Křepelka) – 33. Slanina (Dvořák), 37. M. Soukup (Kvasnička), 53. Kvasnička (M. Soukup, Malát).

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Němec, Vacík (C), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon (A), Polák, Snášel, Brouček, Půček, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek.

Němeček (45. Vondráš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Vajner, Jánský, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Kaiser, Korčák, Malát, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, Holý, Ženíšek.

Adam Ženíšek 0 0 0 -2 0

Hned v první minutě ujel domácí obraně Jan Slanina, Stuchlík ho ovšem dokázal vychytat. Plzeňané poté zaváhali, Polák vystihl rozehrávku, ale při provádění blafáku mu sjel kotouč z hole. Bruslaři vzápětí dostali výhody první přesilové hry, ale Plzeň se dokázala ubránit. Druhá polovina úvodního dějství už branky přinesla. V Plzni dobře známý Tomáš Václavík objel hostující svatyni, následně připravil kotouč pro Dominka Boučka a Boleslav šla po přesné trefě z osy hřiště do vedení. A za necelou minutu domácí své vedení dokonce zdvojnásobili. Střelu Rajgla Němeček pouze vyrazil a pohotový Jindřich Plíšek poslal puk na místo určení. A to stále nebylo vše. O půl minuty později propustil plzeňský brankář nenápadné nahození Karla Křepelky a Mladá Boleslav vedla během krátké doby o tři branky. Zkorigovat skóre mohli Kopic s Malákem, žádná branka už ale v první třetině nepadla.

Zkraje druhé části Němec našel dlouhým pasem Poláka, ten ale sám proti Němečkovi neuspěl. Indiáni odpověděli akcí Slaniny, který vystřelil z levého kruhu, k jeho radosti ale puk skončil na horní tyčce. Následně si i hosté vyzkoušeli přesilovou hru, snížit se jim ovšem nepovedlo. Nedlouho poté mohla hrát Škodovka opět v početní výhodě, jenomže plzeňský hráč se přiznal a díky gestu fair play se pokračovalo v plném počtu. A za tento počin byla Plzeň odměněna. Adam Dvořák si všiml volného Jana Slaniny na pravém kruhu a jeho rána s pomocí tyče skončila za brankářem Stuchlíkem. Za další tři minuty pálil Kvasnička, do jeho sáhl Marek Soukup a domácí vedli už pouze o jednu branku. Krátce před odchodem do šaten mohli Plzeňané dokonce srovnat, Sebastián Malát ujížděl sám po pravé straně, kotouč poté poskakoval kolem branky, za brankovou čáru se ovšem nedostal. Třetí třetina tak slibovala zajímavou podívanou.

Velká drama se ale nakonec nekonalo. Po necelé minutě si vzali Bruslaři dvoubrankový náskok zpět. Křepelka vyslala prudký pas na útočnou modrou čáru a vzápětí přesně k pravé tyči zamířil Martin Snášel. O chvilku později měl velkou šanci Simon, toho skvěle vychytal Němeček, leč na dorážku Vojtěcha Poláka již byl krátký. Po páté domácí brance plzeňský brankář již přenechal své místo náhradníkovi Jakubu Vondrašovi. Krátce za polovinou třetí dvacetiminutovky vykřesal naději Vlastimil Kvasnička, který dostal skvělou kotouč od Marka Soukupa a opět s pomocí tyče dostal puk za Stuchlíka. V závěru do Západočeši zkusili v šesti bruslařích, leč jejich snaha trvala jen pár vteřin. Opuštěnou branku totiž trefil Vojtěch Polák, který tak rozhodl o první porážce Plzně v této sezóně.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): Těžký soupeř i zápas. Dobře jsme se na to připravili a já musím pochválit všechny hráče, kteří chtěli vyhrát a věří si. Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme udělali dvě individuální chyby, které náš soupeř potrestal. My jsme si za výhrou celý šli a zaslouženě jsme vyhráli. Zaradujeme se a už se budeme připravovat na zítřejší utkání s Energií.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Věděli jsme, že ta první prohra jednou přijde. Byla to katastrofa a se vším respektem k domácím, kteří předvedli dobrý výkon, jsme tu dneska byli pouze sparring partnerem. Nebyl to náš standardní výkon, který jsme měli předvést, protože tam bylo hodně individuálních chyb. Když už se nám podařilo dotáhnout na 2:3, tak jsme hned po nástupu do třetí třetiny dostali další gól. Dneska byl ten zápas jen o nás.“