JUN: PLZ-VIT 1:3

Junioři poprvé padli doma

Po pauze se plzeňští junioři utkali s Vítkovicemi. Na jejich bránu vyslali 35 střel, ale na výhru to nestačilo...

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

1:3
1:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Pešek (Soukup, Ženíšek) – 10. Kotásek (Prčík), 47. Krejsa (Prčík), 60. Tvrdý Průběh utkání: 0:1, 1:3.

Rozhodčí: Valenta – Malý, Zimmermann

4:2
1:1
35:17
60

Němeček (Lokajíček) – Jánský, Dolhý, Hamšík, Pavlák, Malák – Kvasnička, Kopic, Adamec, Korčák, Kaiser, Dvořák, Marcel, Soukup, Pešek, Malát, Ženíšek, Dáňa.

HC Vítkovice Ridera

Dolíška (Bartošák) – Hodinář, Smolka, Puchala, Bialy, Prčík, Machů, Havlík – Slusarczyk,Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Skřipčák, Kubík, Gebauer

Adam Ženíšek 0 1 1 0 0

Jako první zahrozil Puchala, ale střela mu nesedla. Na druhé straně zkoušel své střelecké štěstí Kopic, Smolka jeho pokus zblokoval. Za chvíli zkoušel Marcel Dolíškovu pozornost z pravého kruhu. První branka padla ze zcela nevinné střely Alexe Kotáska. Vyrovnat mohl Kopic, jeho střelu Dolíška viděl a zastavil. To se mu nepovedlo chvíli na to, když před jeho bránu dostal přihrávku Ondřej Pešek a bezchybně vystřelil. V poslední minutě z levé kruhu střílel ještě Marcel, ale za Dolíškova záda puk nedostal. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Na tom se nic neměnilo ani v prostřední části utkání. Indiánům se dařilo držet útočné pásmo. Dolíškovu pozornost vyzkoušel Marcel, ten zasáhl pouze betony, a poté Malát, který prokličkoval mezi soupeři. Gólově mohla skončit souhra Kopice s Dáňou, Dolíška ale zasáhl a kotouč skončil v jeho lapačce. Následně střílel od modré čáry Malák, i jeho pokus Dolíška chytil. Nic se tak neměnilo a poslední část utkání začínala za vyrovnaného stavu.

V poslední periodě jsem mohl vidět přetrvávající tlak indiánů, kteří měli hned několik neproměněných šancí. To, co se nepovedlo na straně domácích dokázal v polovině třetiny Josef Krejsa, který dostal přihrávku Prčíka od modré čáry a rozvlnil síť za Němečkem. Na to mohl vyrovnat Dolhý, jeho pokus od modré Dolíška zneškodnil. Na druhé straně za chvíli zastavil Němeček střelu Tvrdého. Další gól mohla přinést souhra Machů s Gebauerem, Němeček byl připraven a kotouč chytil. V poslední minutě utkání Vítkovice využily přesilovou hru, poslední gól vystřelil Jiří Tvrdý. Plzeň tak poprvé v letošní sezóně padla doma 1:3.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska nás porážka strašně mrzí, protože jsme podali výborný výkon. Soupeře jsme vůbec k ničemu nepustili, neměl střely, neměl šance, jenom dostávali puky za obranu a vyhazovali. My jsme udělali v zápase tři hloupé chyby, z kterých jsme dostali góly. O tom to celé bylo. Neproměnili jsme naše šance, kterých jsme měli na 6:1. Bohužel takhle se to pak otočilo, udělali jsme hloupý faul, dostali jsme gól a to rozhodlo zápas, takže naše chyby a naše neproduktivita rozhodly, že si dneska Vítkovice odvezly od nás dáreček.“