Dorostenci promrhali tříbrankový náskok

Litvínov - Dorostenci: HC Litvínov - HC Lasselsberger Plzeň 6:5. Modrobílí mladíci nedokázali udržet skvěle rozehrané utkání na severu Čech, a z Litvínova proto nevezou žádné body. V tomto utkání se lámal chleba na počátku poslední dvacetiminutovky, kdy Západočeši prospali úvodních osm minut a byl z toho dvoubrankový trhák domácích. Za hosty ještě snižoval Pacanda, ale k vyrovnání se jeho kolegové již nedostali.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

6:5
0:2, 3:2, 3:1

Branky a nahrávky: 26. Lindner (Průcha, Kousalík), 27. Kousalík (Chocholáč), 30. Bittner (Černý, Mackal), 42. Smolík (Hora, Březa), 43. Březa (Smolka, Račuk), 48. Březa (Smolík) - 9. Jonák (Špaček, Petruška), 18. Culek (Hrbas), 22. Jonák (Hošťálek), 31. Mrázek (Culek), 52. Pacanda (Straka). Rozhodčí: Štěpán - Rozlílek, Kebrle. Vyloučení: 4:8 + Heindl - Jonák oba 5 min + do konce. Využití: 2:3. Diváci: 82. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5.

Mahdal (od 22. Neuman) - Bitner, Hora, Kousalík, Průcha, Zilcher - Březa, Chocholáč, Černý, Fejtl, Heindl, Jurčík, Kalousek, Lindner, Mackal, Račuk, Rosol, Smolík, Smolka.

Mazanec (od 48. Král) - Blumentrit, Hrbas, Karpíšek, Mrázek, Ruprecht, Straka, Špaček, Štrunc - Baxa, Culek, Hájek, Hošťálek, Jonák, Matějka, Pacanda, Petruška, Straka, Váchal.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Plzeňští přijeli na litvínovský zimní stadion s jasným úkolem, a to bodovat, nejlépe naplno. Svého cíle se v první třetině zhostili náramně, snahu celého týmu korunoval jako správný kapitán prvním gólem v utkání Vít Jonák. Do konce třetiny se Plzeňským podařilo svůj náskok zvýšit, to když se radoval po Hrbasově přihrávce Jakub Culek. I druhá dvacetiminutovka se odvíjela v prvních minutách podle modrobílých not, Mahdala z branky vyhnal svým druhým zásahem v střetnutí Jonák. Pak ale překvapivě chytili dech domácí, snížení přišlo v šestadvacáté minutě z hole Lindnera. Aby toho na Přerostův výběr nebylo málo, druhou branku přidal hned vzápětí Kousalík. Přesně v polovině utkání byl obrat dokonán, o vyrovnání se postaral Bittner. Poslední slovo ale v tomto dějství měli opět hosté ze západu Čech, na třetí žlutočernou branku odpověděl stejně přesně Mrázek. V poslední třetině ale bylo všechno jinak. Nejprve se po necelých dvou minutách radoval Smolík, po něm necelou minutu hned Březa. Ten samý hráč byl i u šestého zásahu Litvínova, tedy osmačtyřicátá minuta a Březa je opět úspěšný. V této minutě také skončilo působení v brance pro plzeňskou jistotu Marka Mazance, který na zbylých dvanáct minut své místo přepustil Tomáši Královi. Modrobílí ještě výsledek zkorigovali, to se trefil Tomáš Pacanda, ale na víc jim již síly nestačily.