HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:5
2:1, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Pitel (Váchal) 14. Váchal (Pour), 54. Pour (Špaček) - 13. Matějček (Procházka), 25. Merta (Teubner), 33. Teubner (Sobotka), 40. Matějček (Merta), 50. Rybalkin. Vyloučení: 7:6. bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5.

Polívka - Mrázek, Blumentrit, Houfek, Špaček, Kvapil, Karpíšek, Procházka - Pour, Pitel, Váchal - Němec, Erben, Mainer - Pašek, Pejchar, Soukup, Vizinger, Biskup

Sedláček - Kolář, Müller, Skřivánek, Koževnikov, Sobotka, Kliment, Bodnár, Veselý - Doležal, Teubner, Hampl - Soumelidis, Merta, Dvořáček - Matějček, Brzobohatý, Procházka - Rybalkin

Martin Váchal 1 2 3 2 0

Utkání začalo v poměrně dobrém tempu, ale nedalo by se říci, že by měl jeden z týmů vyloženě navrh. I přes poměrně dobré tempo se však zpočátku nic závažného nedělo až do poloviny úvodního dějství. To se potom, především silou, ze skrumáže proslavil domácí Pitel – 1:0. Indiáni se však z úvodního gólu dlouho neradovali, protože se již po dalších dvou minutách trefil Matějček a srovnal tak stav na 1:1. Brankovou tříminutovku však završil Váchal, poté co se dostal před hostujícího brankáře naprosto sám. Svůj prostor využil náležitě a vrátil domácím vedení. – 2:1. První polovina zápasu se jinak odehrála v čistém a férovém duchu. Není tedy ani divu, že prvním vyloučeným byl až v čase 18:01 Špaček. Sparta této šance ještě nevyužila a tak se oba týmy odebraly do šaten za stavu 2:1 pro domácí.

Chvíle pro pražské hráče však přišla později, kdy se prosadil Merta. – 2:2 Zároveň s jeho vyrovnávací střelou skončil pod střelcem úvodního gólu a ještě schytal pár ran. Merta se nechal vyprokovat a místo radosti a smutku z gólu jsme byli svědky slovních přestřelek z obou stran a pokud jsme mluvili o první férové půli zápasu, ta skončila právě tímto okamžikem. Hra se trochu přiostřila a to začalo vyhovovat hráčům Sparty, kteří se prosadili za dalších šest minut prostřednictvím Teubnera. – 2:3 Plzeňští trenéři jistě až do konce třetiny přemýšleli, jak dát gól a vyrovnat stav. Jejich plány jim však ztížil v čase 39:55 Matějček, kterému stačila už trefit pouze prázdná klec. – 2:4

Indiáni se nevzdali a ve třetí třetině se pokusili útočit. Svou vlastní nedisciplinovaností se ale o šanci připravili. Sparťané měli dokonce výhodu dvojnásobné přesilové hry, které však nevyužili. Až téměř jedenáct minut před koncem zvýšil Rybalkin na 2:5. Tento stav už se zdál být téměř nezvratitelný. Mladým Plzeňanům ale ještě svitla naděje sedm minut před koncem, když se prosadil Pour – 3:5 a chvíli na to dostali šanci přesilové hry. I přesto, že snaha vstřelit kontaktní gól byla evidentní, brankář Sedláček už za svá záda žádný touš nepustil. Sparta si tak i podruhé odváží tři body.