Vlna vyloučených vyvrhla Plzni v Kladně dva body

Plzeň - Něco nevídaného v jakékoliv soutěži u nás. Plzeň vedla o dva góly, v další třetině si nechala tři dát. Indiáni vyrovnali půl minuty před koncem a z nájezdů vylovili druhý bod. V tomto utkání bylo rozdáno 113 trestných minut.

22.kolo , so 31.10.2009, 13:30
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
3:4sn
0:2, 3:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Lev (Pitule), 18. Trojan (Sullmann), 60. Lev (Růžička, Pitule), nájezd Sedláček - 26. Máša (Stach), 31. Slaba (Čurda, Melka), 36. (Stach). Rozhodčí: Pešina - Matějček, Kostka. Vyloučení: 9:10, navíc, Uleščenko, Pour (Kla) a Boháč (Plz) 10 min, Boháč do konce utk. a Šmíd 5 + do konce utk. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.
Rytíři Kladno Vokatý - Dalecký, Doudera, Drda, Čurda, Jupa, Kupec, Látal, Máša, Medřický, Melka, Pour, Slaba, Stach, Uleščenko, Vrba, Šmíd.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Baxa, Bernad, Boháč, Herm, Hucl, Lev, Mrázek, Petruška, Pitule, Polívka, Ruprecht, Růžička, Sedláček, Sullmann, Trojan, Zeman.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Marek Mazanec3132890,32

Komentář

Plzeňský tým nevstoupil do utkání dobře a již po necelé půlminutě hry na trestnou lavici putoval Zeman. Středočeši svojí početní výhodu nevyužili a tak je tuto lekci hokeje musel naučit soupeř. To Lev využil v šesté minutě početní převahy hned po jedenácti sekundách. – 0:1 Plzeň v první třetině přidala ještě jeden gól dvě a půl minuty před koncem a zásluhou Trojana se Západočeši odebrali do kabin s dvougólovým vedením. – 0:2 Ve skutečnosti mohli ale k odpočinku usednout ještě klidněji a spokojeněji. To by ale Dominik Boháč nesměl trhat rekordy v počtu trestných minut. Ke konci první třetiny totiž dokázal během dvou minut sesbírat neuvěřitelných 32 trestných minut.

Jestliže se Plzni povedla výsledkově první část na jedničku, pak Kladnu se druhá část vyvedla na jedničku podtrženou. Hráčům Kladna při tom stačilo na obrat skóre pouze deset minut. Nejprve se trefil Máša, - 1:2 aby o pět minut déle srovnal Slaba. – 2:2 O dalších pět minut později dokonal zvrat ve dvojnásobné přesilovce Stach. – 3:2 Po druhém dějství tedy odcházeli spokojenější pro změnu domácí hráči a do třetí třetiny se tedy odkryl veliký otazník vzhlížející k závěrečnému výsledku.

Třetí část se podle očekávání nesla v duchu velkého a urputného boje. Přibližně v polovině třetí dvacetiminutovky se nechal vyloučit Šmíd a Plzni se naskytla pět minut dlouhá přesilovka, která končila dokonce početní výhodou pět na tři. Plzeňští s touto šancí naložili trestuhodně. Západočeši se ale nakonec dočkali a v powerplay půl minuty před koncem srovnal svou druhou trefou v utkání Lev - 3:3.

Protože se v prodloužení nic vážného nepřihodilo, došlo na nájezdy. Právě z této disciplíny vezou indiáni druhý bod na západ Čech. Střelcem vítězného gólu se stal Sedláček . - 3:4


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!