MDO: PLZ - SPA

MDO: PLZ - SPA 4:5 sn. - Indiáni prohráli se Spartou až po nájezdech

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 4:5 po samostatných nájezdech (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0). Mladí indiáni sehráli na vlastním ledě dramatický duel, ve kterém alespoň dotaženým dvoubrankovým mankem zachránili bod.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:5sn
2:1, 0:2, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Beneš, 15. Suchý (Tyr, Vlček), 51. Krliš (Kaňák), 53. Kaňák (Tyr, Suchý) - 7. Györi (Šteffko, Zářecký), 25. Györi, 38. Abdul, 46. Černoch, rozhodující nájezd Černoch. Rozhodčí: Valenta - Libor Suchánek, Ondřej Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 83. Střely na branku: 52:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

Štekr - Kaňák, Tyr, Polívka, Pokorný, Starý, Walter, Muchka - Hajšman, Beneš, Krystl - Vracovský, Kopta, Krliš - Vlček, Suchý, Švarc - Ivanič, Kučera, Stráský - Kokoška.

HC Sparta Praha

Pírs - Šteffko, Pacovský, Lojka, Kolář, Hůla, Mikliš - Kadeřávek, Zářecký, Sviták, Procházka, Györi, Černoch, Sladkovský, Aboul, Hozák.

Jan Walter 0 0 0 0 0

Začátek duelu jednoznačně patřil domácím barvám, protože už po třiadvaceti sekundách trefil Martin Beneš. Hostům se podařilo odpovědět o pět minut později v přesilové hře, kdy na trestné lavici seděl za hrubost Krliš. Šteffko nahrál Marku Györimu a ten poprvé překonal Štekra. Že i Plzeň umí své početní výhody proměňovat, dokázali indiáni při prvním trestu pro hosty - Černoch nedovoleně bránil a jeho dvouminutový prohřešek ztrestal Suchý.

Domácí v úvodu druhé části ubránili oslabení, ale nic jim to platné nebylo. Hosté totiž v další přesilovce dokázali přece jen srovnat, když Györi vstřelil druhou branku v utkání. Indiáni se mohli na koně vrátit při vyloučení Hůly, ale nepodařilo se jim to. A tak se znovu radovala Sparta, v čase 37:11 poprvé hosty poslal do vedení Abdul. Po zákroku Pacovského se jelo dokonce trestné střílení, ale plzeňský exekutor úspěšný nebyl, a tak si Pražané těsný náskok odnesli do kabin.

Indiáni si hned na začátku poslední dvacetiminutovky vykoledovali faul Sladkovského, ale ani tentokrát se neprosadili. Sparta, jen co se ubránila, sama udeřila, když gól vstřelil Černoch. Až dvoubrankové vedení vyburcovalo indiány k odpovědi, po polovině třetiny snížil Krliš. Sparta se začala brát o výsledek a faulovala. A indiáni v následující přesilovce znovu udeřili, zápas do prodloužení poslal Lukáš Kaňák.

Pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu až samostatné nájezdy, kdy oba plzeňští indiáni úspěšní nebyli, zato oba hosté ano. Vítězný nájezd byl pak připsán Černochovi.