BER-PLZ 2:3 - Plzeň vyhrála v Berouně

Plzeň - K dalšímu přípravnému zápasu nastoupila Plzeň na ledě berounských Medvědů. I když byla lepším týmem, nedokázala svou herní převahu přetavit v góly, a tak se svým prvoligovým soupeřem dlouho prohrávala. Nakonec však indiáni zásluhou Tomáše Vlasáka v Berouně vyhráli.

přát. , po 13.8.2012, 17:30
Medvědi Beroun 1933 - HC Škoda Plzeň
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 7. Kořínek (Doležal, Milfait), 38. Doležal - 14. Růžička (Kratěna, Kovář), 46. Lev (Gulaš), 49. Vlasák . Rozhodčí: Lacina - Beneš, Větrovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3
Medvědi Beroun 1933 Dirienzo (Kudela) - Jebavý, Malý, Hertl, Vítek, Kořínek, Martinec, Jeník - Doležal, Stromko, Milfait, Palaščák, Karpov, Summerauer, Csanyi, Bárta, Gengel, Trojan, Hošťálek, Videlka.
HC Škoda Plzeň Mazanec (Svoboda) - Frolo, Marušák, Jeřábek, Růžička, St. Pierre, Mozík - Vlasák, Straka, Gulaš, Pletka, Kovář, Kratěna, Lev, Sedláček, Heřman, Johnson, Pitule, Dvořák.

Komentář

První větší šanci utkání měli sice indiáni, když se po rychlé kombinaci spoluhráčů dostal do zakončení Ondřej Kratěna, kanadského brankáře Dirienza ale nepřekonal a takřka vzápětí se opět ukázalo tradiční sportovní pravidlo - nedáš, dostaneš. Jakub Kořínek propálil Mazance ranou od modré a poslal Medvědy do vedení – 1:0. Následně se Plzni nabídla v přesilové hře šance k vyrovnání, proti Pletkovi ale opět zaúřadoval berounský brankář. Během další přesilovky už však ani on nedokázal plzeňský tlak odvrátit, když mu mezi nohy přesně zamířil Dan Růžička – 1:1.

V úvodu druhého dějství měla Plzeň velkou šanci k dokonání obratu, když hrála téměř 2 minuty dvojnásobnou přesilovou hru, nakonec ale k žádnému vážnějšímu ohrožení domácí branky nedošlo. Dirienzo si však přeci jen zachytal. Několika skvělými zákroky hlavně proti Michalu Dvořákovi nadále držel svůj tým, který se nakonec i podruhé dostal do vedení. Přes souvislý tlak hostů se dostal do zakončení na druhé straně Tomáš Doležal a přesnou ranou skóroval – 2:1.

Na přelomu druhé a třetí dvacetiminutovky se naskytla dlouhá dvojnásobná přesilovka také Medvědům. Stejně jako na opačné straně však neskončila žádnou větší šancí. Naopak, o chvíli později usedl na trestnou lavici střelec první branky utkání, Jakub Kořínek, a indiáni trestali. Mezi kruhy přesně vypálil Jakub Lev a stav utkání byl opět vyrovnaný – 2:2. Přestože se Beroun snažil o odpověď a jeho hráči nastřelili dokonce břevno, další branka padla opět do sítě domácích. Nahození Tomáše Vlasáka si rukavicí srazil do branky jeden z obránců a indiáni se poprvé v zápase ujali vedení – 2:3. V závěru se dostal do šance také plzeňský kapitán Martin Straka, svůj samostatný únik ale nezakončil úspěšně. Berounu už nepomohlo ani odvolání Dirienza, a tak Plzeň nakonec dosáhla na vítězství i přes fakt, že v utkání dvakrát prohrávala.


Fotogalerie

Související články

Dan Růžička #55: Hráli jsme moc na krásu

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!