SDO: VIT - PLZ 4:3pp

Starší dorostenci dotáhli dvoubrankové manko a vezou z Moravy aspoň bod

Starší dorostenci HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 4:3 po prodloužení (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0). Plzeňský starší dorost přiváží ze své náročné dvouzápasové moravské mise alespoň jeden bod. Ten svěřenci trenéra Kampfa vybojovali na ostravském ledě, když sice do poslední části vstupovali s dvoubrankovým mankem, ale díky brankám Krliše a Kristla ze samého závěru třetiny poslali utkání do prodloužení. To nemělo dlouhého trvání, už po necelých dvou minutách jej ukončil Klok, a domácí si tak připsali druhý bonusový bod.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

4:3p
1:1, 2:0, 0:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 18. Charvát (Pop, Churý), 27. Škutchan (Sysala, Klok), 30. Ballner (Škutchan), 62. Klok (Sysala, Illéš) - 14. Beneš (Krliš, Walter), 57. Krliš (Švarc), 60. Kristl (Krliš). Rozhodčí: Koziol - Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 120. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Vítkovice Ridera

Šrámek - Puzič, Charvát, Šendera, Klok, Pop, Rudl - Ballner, Illéš, Schwarz, Churý, Stránský, Sysala, Kafka, Krenželok, Škutchan, Volný, Česlík, Ollender, Gelnar, Klapetek.

Kuneš - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Prokop, Holý - Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Vracovský, Suchý, Čadek, Sladký.

Jan Walter 0 1 1 0 2

V samotném úvodu utkání si oba celky vyměnily možnost přesilové hry, ale ani jednomu se jí nepodařilo proměnit. Plzeňské v prvních chvílích zápasu nejvíce zlobil Illéš. V sedmé minutě totiž vypálil, puk se odrazil od betonu gólmana, ale Churý číhající u tyče na kotouč nedosáhl. O čtyři minuty nato si stejný hráč dvě dobré šance a zvláště proti té druhé se blýskl hostující Kuneš, když v poslední chvíli vytěsnil kotouč betonem. Západočeši se ujali vedení ve 14. minutě po rychlém výpadu na domácí branku, jak už letos bývá jejich dobrým zvykem. Krliš přihrál nalevo na Martina Beneše, který vymetl horní růžek Šrámkovy klece a poslal svůj tým do vedení. To však mělo jepičí život, jelikož při Hůlkově trestu za sekání se Vítkovice svému soupeři brankově vyrovnaly. Marek Charvát na modré napřáhl a poslal puk až za Kunešova záda.

Druhá část vyšla o mnoho lépe vítkovickým barvám. Na sklonku 27. minuty se domácím podařilo využít další přesilovku, to se po přesné nahrávce Sysaly radoval Adam Škutchan. A aby toho na Plzeňské nebylo málo, na konci 30. minuty přidali Vítkovičtí třetí zásah, když střelec druhé domácí branky využil hrubky hostující obrany a poslal do samostatného úniku Davida Ballnera, jenž věděl, jak na Kuneše vyzrát. A s indiány mohlo být i hůře, ale to Kuneš sám lapil nájezd Churého s Česlíkem.

Poslední část se nesla v jasném duchu vyloučení. Domácí nabídli Plzni možnost snížit vlastním trestem už po šestnácti sekundách, jenže to držením protihráče odmítl Polívka. Následně si obě mužstva nabídky na přesilové hry ještě několikrát vyměnili, ale skóre se měnilo až při stejném počtu hráčů na ledě. Když indiáni přestáli nápor vedený střílejícím Ollenderem, sami udeřili. Po Švarcově nahrávce vykřesal naději pro Západočechy Václav Krliš. A kýžené vyrovnání přece jen přišlo. V čase 59:41 se po Vlčkově pokusu puk odrazil od gólmana a Richard Krisl uplatnil svůj důraz v předbrankovém prostoru, když protlačil puk do branky.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, které tedy dlouho diváky nenapínalo. Hůlka potřetí usedl na trestnou lavici a nabídl domácím šanci, která se odmítá jen málokdy - rozhodnout v přesilovce 4 na 3. A opravdu; po několika nahrávkách se puk ocitl na modré u Lukáše Kloka, který jedinou přesnou ranou zajistil domácím bod navíc.