JUN: PLZ - KOM 2:4

Junioři na domácím ledě podlehli Kometě

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:2, 1:1). Plzeňští junioři v pátek odpoledne na svém ledě přivítali Kometu, z bodů se ale netešili. Na úvodní branku Brňanů sice ještě našli odpověd, hosté si pak ale vypracovali dvougólový náskok, který dokázali udržet až do závěru třetí části, takže se zaslouženě radovali z vítězství.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

2:4
0:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 26. Kopta (Kepka, Přikryl), 45. Kepka (Kopta) – 8. Raška (Mrázek, Zbořil), 31. Mrázek (Šidák, Raška), 32. Zbořil (Raška, Kunce), 48. Kozel (Grünwald, Jenyš). Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Pacl (Kuneš) – Marcel (C), Kubík, Kohel, Hanus, Houfek (A), Slavík (A) – Zimmermann, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka

HC Kometa Brno

Klimeš (Jekel) – Šidák, Mytiska, Hájek, Sedlák (C), Zbořil, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška (A), Mrázek, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán, Ondráček

Josef Zimmermann 0 0 0 -1 4

Vstup do zápasu nevyšel domácím podle představ, hned od ruhé minuty hráli v oslabení a museli se bránit, jenže hosté svoji první přesilovou hru nevyužili. Lépe už se jim dařilo v osmé minutě, kdy podruhé hráli v početní výhodě - na trestné totiž seděl obránce Marcel. A Kometa už tentokrát dokázala skórovat. Adam Raška dostal přihrávku do jízdy, pláchl obráncům a střelou pod břevno překonal Pacla v plzeňské brance - 0:1!. Domácí se navíc vzápětí museli znovu bránit v oslabení, tentokrát to ale zvládli lépe. Hosté druhý gól mohli přidat v oslabení, Raška ale tentokrát na Pacla nevyzrál. První velká šance Plzně přišla až v 16. minutě, Houfka ale výborným zákrokem vychytal Klimeš, a tak si hosté do šatny odnesli jednobrankové vedení.

Ve druhé třetině domácí sahali po vyrovnání a gólu se ve 26. minutě opravdu dočkali. Domácí dostali hosty pod tlak a ostřelovali Klimeše, který sice několik střel dokázal vyrazit, na dorážku nepokrytého Kopty už ale nedosáhl - 1:1! Hosté mohli jít ještě před polovinou zápasu zpět do vedení, svoji situaci ale Kozel nevyužil. Litovat toho ale nemusel - už ve 31. minutě přidal druhý gól Komety Mrázek, který si před Paclem počkal na odražený kotouč a gólmana, ležícího pod klubkem hráčů, snadno překonal - 1:2! Hned na to se navíc nechal vyloučit domácí Kubík a hosté šli do dvoubrankového vedení- Zbořil vyslal přesnou střelu a Pacl se mohl za pukem jen smutně ohlédnout - 1:3! Domácí pak měli ideální příležitost vstřelit kontaktní gól, přesilovku pět proti třem ale využít nedokázali. V závěru si ještě jednou zahráli indiáni v oslabení, skóre už se ale nezměnilo.

Začátek třetí třetiny zadělal na drama - domácím se totiž podařilo vstřelit kýžený kontaktní gól. Kopta s Kepkou oprášili fungující spolupráci a druhý jmenovaný i přes problémy se zpracováním dokázal poslat puk za Klimeše - 2:3! A Polata mohl rychle i srovnat po zpětné nahrávce Maška, jenže Klimeš vytáhl další perfektní zákrok. A tak udeřilo na druhé straně - Grünwald už byl sám v dobré pozici, nesobecky ale našel Kozla, který puk doklepl do prázdné branky a vrátil Kometě dvougólové vedení - 2:4! Hosté mohli ještě přidat pátou branku a pojistit své vedení, jenže Raška ani Grünwald s Kozlem Pacla v jasných šancích nepřekonali. Domácí se ale o šanci na vyrovnání sami v závěru třetiny připravili dvěma fauly a hosté se tak radovali z vítězství.