SDO: PLZ - UNL 14:3

Plzeňští starší dorostenci rozstříleli Lvy 14:3

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Ústečtí Lvi 14:3 (3:1, 8:1, 3:1). Plzeň hostila v sobotu odpoledne soupeře, kterého již letos dvakrát porazila. Již od úvodu měli domácí více ze hry. Základ drtivá porážky Lvů ale přišel až ve druhé třetině, ve které domácí nasázeli svému soupeři 8 branek. Indiáni si po smolné prohře na ledě Sparty zlepšili náladu jednoznačným domácím vítězstvím. Na tom měl nikoliv lví ale indiánský podíl Suchý, který ke 4 gólům přidal i 1 asistenci. Vlček si připsal také 5 bodů za 2 góly a 3 nahrávky.

HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústí nad Labem

14:3
3:1, 8:1, 3:1

Branky a nahrávky: 5. Beneš (Kaňák, Vlček), 8. Suchý (Beneš, Vlček), 19. Zayml (Polívka), 24. Hajšman (Kokoška, Ivanič), 25. Vlček (Vavřička, Zauml), 27. Vracovský (Vlček, Polívka), 29. Suchý (Kaňák), 30. Švarc (Stráský), 33. Suchý (Prokop), 35. Kokoška (Jakubec, Opava), 38. Vlček (Beneš), 47. Suchý (Beneš), 50. Hajšman (Vavřička), 60. Pacovský – 12. Kopta (Tůma), 37. Ozom (Koval, Techl), 56. Hucek (Kašek). Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1, 10:2, 13:2, 13:3, 14:3.

Zeman (41. Štekr) – Kaňák, Pokorný, Polívka, Walter, Prokop, Starý, Šmín, Ivanič – Vlček, Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Stráský, Jakubec, Kokoška, Opava, Hajšman, Vavřička, Zayml

HC Slovan Ústí nad Labem

Zvědělík (35. Kosina) – Melichar, Loukota, Hucek, Michajličenko – Amirov, Kašek, Kopta, Koval, Zdvořáček, Tůma, Drha, Navarra, Ozom, Rubeš, Techl

Lukáš Zayml 1 1 2 3 0

Domácí nastoupili do zápasu aktivně a jejich snaha přinesla několik šancí. Na začátku druhé minuty se po nahrávce z pravého kruhu ocitl sám před Zvědělíkem, ale bekhendem nedokázal skóre otevřít. To se domácím nepovedlo ani v následné přesilovce. To se povedlo až Benešovi, který přesně dorazil vyražený puk po střele Kaňáka. 4:45 - 1:0. Ani další přesilovku domácí nevyužili, ale těsně po jejím konci přidal druhý indiánský zásah Suchý. 7:15 - 2:0. Pak dostali početní výhodu i hosté po jasném faulu Stráského a Ti ji využít dokázali. S pomocí odrazu o tyčku snížil po Tůmově nahrávce zpoza branky Kopta. 11:51 - 2:1. Následně mohl srovnat Tůma, ale v dobré šanci přestřelil branku. Stejně si o pár minut později počínal i Kopta, který tak svůj druhý gól nepřidal. A tak se ke slovu dostali opět domácí. Po buly v útočném pásmu se prosadil Zayml a vrátil Plzni dvoubrankové vedení. 18:25 - 3:1. Minutu před koncem třetiny mohl ještě další gól přidat Beneš, ale minul odkrytou branku.

Druhá třetina začala akcí Navarry, ale poté převzali režii zápasu do svých rukou opět domácí. Velký tlak Plzně nakonec proměnil v gól Hajšman, který si protáhl střídání v situaci 3 na 2 dostal zpětnou přihrávku a z pravého kruhu propálil po ledě Zvědělíka. 23:01 - 4:1. Za další minutu přidali domácí další gól, přihrávku Vavřičky zpoza branky umístil přesně nad lapačku Vlček. 24:10 - 5:1. Hosté se mohli vrátit ještě do hry při vyloučení Waltera, jenže Kopta puk do odkryté branky nedorazil a místo toho inkasovali Lvi ve své přesilovce. Vracovský zužitkoval přihrávku Vlčka při přečíslení 2 na 1 a definitivně pohřbil šance Ústí na solidní výsledek. 26:16 - 6:1. Další hřebíček do rakve Severočechů zatloukl Suchý, který dorazil puk do branky po neúspěšné bekhendové kličce Kaňáka. 28:45 - 7:1. Ale to byl teprve začátek gólostroje! Za necelou minutu poslal Stráský v situaci 3 na 2 puk na pravé křídlo a Švarc z ostrého úhlu přidal další gól. 29:21 - 8:1. Pouze o pár sekund později se v ústecké brance ocitl další puk, ale klec za Zvědělíkem v ten okamžik už nebyla na svém místě, protože do ni natlačil Koval plzeňského útočníka. Následovalo vyloučení a přesilovka indiánů. Ta se domácím opět nevydařila, ale po jejím konci vystřelil Prokop a Zvědělík puk vyrazil přesně na hokejku Suchého, který zamířil přesně pod břevno. 33:00 - 9:1. Hra Ústí se totálně rozpadla, další akci Plzně se hosté pokusili zastavit faulem, ale ani to nebylo nic platné a Kokoška v ponechané výhodě přidal další branku. 34:56 - 10:1. Teprve po 10. gólu vystřídali Ústečtí brankáře a místo Zvědělíka nastoupil Kosina. Ten mohl také okamžitě inkasovat, ale zachránila jej tyčka. Střídání brankářů na chvíli dodalo utahaným hostům energii a po akci Kovala se puk z hole Ozoma došoural mezi Zemanovými betony za brankovou čáru. 36:25 - 10:2. Domácí ale měli nachystanou okamžitou odpověď a Vlček z pravé strany dorazil puk do odkryté branky. 37:11 - 11:2. Tímto skóre druhá třetina skončila.

Bylo jasné, že závěrečná třetina se už bude hrát pouze z povinnosti. Ústečtí už se do útoku nepouštěli ani ve vlastní přesilovce. Plzeňští útočníci zase naopak zkoušeli, co všechno si mohou na unavené soupeře dovolit. V brance dostal šanci místo Zemana Štekr. Suchý hned v úvodu ujel v oslabení do samostatného nájezdu, ale bekhendovou kličkou na Kosinu nevyzrál. Jedna z dalších akcí už ale domácím vyšla. Po pravém křídle prošel Beneš a nabil mezi kruhy Suchému, který zamířil přesně nad vyrážečku. 46:30 - 12:2. Další akci rozjel po levém křídle Vavřička. Puk nahrál před branku, kde jej Hajšman poslal z první do odkryté branky. 49:16 - 13:2. Hosté se i v této třetině dočkali čestného zásahu, když využili přesilovku po faulu Suchého. Kašek vyhrál buly na Hucka a ten nenápadnou střelou překonal Štekra. 55:45 - 13:3. Za hosty mohl kontrovat Beneš, ale po nahrávce zpoza branky minul. Plzeňáci se ale nakonec ještě jednoho gólu přeci jenom dočkali. Samostatnou akci zakončil těsně před koncem zápasu Vracovský střelou do bližšího růžku. 59:45 - 14:3. Hosté tak v Plzni inkasovali nečekaný debakl a prohráli rozdílem jedenácti branek.

Ladislav Čihák: Věděli jsme, že Ústí je nebezpečný tým, protože porazili favorizovaný Chomutov 3:1. Nám se povedl zápas se Spartou, ale bohužel nám rozhodčí neuznali dva góly a prohráli jsme na nájezdy, přestože jsme byli lepším týmem. S kolegou Vimrem jsme proto dneska týmu věřili. S Ústím jsme chtěli vyhrát a dali jsme hráčům za úkol vstřelit rychle branky. Ve druhé třetině jsme trochu změnili obraz hry, řekli jsme si pár detailů, co udělat jinak. A ta druhá třetina ten zápas rozhodla. Ústí bylo vyčerpané ze včerejšího zápasu a my jsme měli dobrý pohyb, snažili jsme se být na puku a hrát naši hru. Kluci si prošli trochu krizí. Několik zápasů jsme hráli dobře, ale prohráli o gól. Nebylo a ani nebude to jednoduché, budeme pokračovat v náročném tréninkovém programu. Ale dnešní zápas jsme si užili. Budeme rádi, pokud to tak půjde dál. Ale musíme teď spadnout zase zpátky na zem a pokračovat v poctivé práci.