JUN: PLZ - TRI - 4:3

Juniorka vstoupila do druhé části vítězstvím nad Třincem

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 1:0, 2:2). Plzeňským juniorům výsledkově vyšel vstup do druhé části, kterou otevřeli zápasem s Třincem. Domácí dvakrát vedli, dvakrát hosté dokázali srovnat. Až na branku Přikryla odpověď nenašli a domácí se tak mohli radovat ze zisku tří bodů po těsném vítězství o jednu branku.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

4:3
1:1, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 3. Kepka (Tulačka), 35. Uhlík (Houfek), 42. Kopta (Tulačka, Slavík), 56. Přikryl (Indrák, Slavík) – 18. Motloch (Franek, Jaroš), 42. Ižacký (Kovařčík), 50. Franek (Jaroš, Pisarik). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Pacl – Marcel, Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek, Slavík – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Indrák, Přikryl, Uhlík, Tulačka, Kepka

HC Oceláři Třinec

Svoboda – Zahradníček, Písarík, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček – Pěnčík, Franek, Petrák, Kofroň, Ižacký, Kovařčík, Kasala, Motloch, Kristov, Jaroš

Jiří Uhlík 1 0 1 1 0

Domácím vyšel ideálně vstup do utkání. Hned v první minutě třikrát prověřili gólmana hostí, na úspěch to ale ještě nestačilo. Dočkali se ale už ve třetí minutě při početní výhodě. Vyloučení Ižackého potrestal Jiří Kepka, který i trochu se štěstím na druhý pokus prostřelil Svobodu z bezbrankového prostoru - 1:0. Domácí byli i nadále aktivní a mohli zvýšit vedení po akci Schleisse, jenže Mašek gólmana nepřelstil. Hostům se povedlo vývoj hry srovnat až v závěru třetiny, rovněž při přesilové hře. Franek trefil Pacla do masky a jeho chvilkové dezorientace využil Lukáš Motloch, který puk dorazil do odkryté branky - 1:1. Hosté mohli ještě v poslední minutě jít do vedení, Ižacký byl blízko tomu, aby odčinil svoji chybu, jenže jeho střelu zastavila tyč. Skóre po první třetině tak zůstalo 1:1.

Ve druhé části se hra začala vyrovnávat a hosté byli stále aktivnější. Ke gólovým šancím se ale nepropracovali, naopak velkou příležitost měli Uhlík s Polatou, jenže ležícího Svobodu nedokázali překonat. Na druhé straně mohl ve 31. minutě skórovat Kofroň, který pŕečíslení dvou proti jednomu řešil střelou, ale Pacla nepřekonal. Prosadit se tak dokázali nakonec domácí. Houfek střílenou nahrávkou našel Jiřího Uhlíka, který se s pukem na místě otočil a rychle zakončil za překvapeného Svobodu - 2:1! Tento těsný náskok si domácí přenesli i do druhé třetiny.

Začátek třetí části byl hodně divoký - domácí hned ve 42. minutě navýšili své vedení na rozdíl dvou branek, když Kopta dorazil vyražený puk a zvýšil na 3:1. Jenže hosté reagovali ihned - už po pěti vteřinách totiž snížili znovu na rozdíl jediné branky. Kovařčík hned po buly vyslal do úniku Jakuba Ižackého, který svůj nájezd bezpečně proměnil - 3:2! I nadále se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Hostům se nakonec v 50. minutě podařilo vyrovnat. Tomáš Franek zkusil z ostrého úhlu překvapit Pacla a to se mu povedlo, když puk zamířil nad lapačku do horního růžku plzeňské branky - 3:3. Domácí ale zatnuli zuby a dokázali se i potřetí v zápase dostat do vedení. Roman Přikryl dostal puk do jízdy, protáhl se mezi obránci a dlouhou forhendovou kličkou překonal i gólmana Svobodu - 4:3! Domácí navíc dohrávali poslední dvě minuty v poćetní výhodě a konec zápasu už si pohlídali.