Jediný gól rozhodl o porážce mladšího dorostu

Mladší dorost: HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Dlouhou dobu to vypadalo, že si obě dvě mužstva nechala střelecký prach v šatně. Jako jediná ho nakonec oprášila pouze Slavie, které vystřelil Brož cenné tři body čtyři minuty před koncem třetí části.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 56. Brož (Hnát). Rozhodčí: Frodl – Střelka, Fuis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0.

HC Slavia Praha

Patera (Pánek) – Wünsch, Steinocher, Melovič, Štibingr, Vobořil, Zderadička, Holý, Duda – Brož, Bajer, Kern, Janča, Mach, Koliš, Vaniš, Hnát, Marek, Šilhan, Klapka, Martínek

R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Mužík, Roubal, Váňa

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 0

Slávisté začali proti Plzni velmi dobře, ani ne po dvou minutách si totiž vypracovali nebezpečnou příležitost. Po přistrčení Klapky byl mezi kruhy zcela volný Koliš, pouze však nastřelil Červenku. Další gólovou šanci promarnil Martínek, když z úhlu trefil jen tyčku.

Neúspěšně si počínal Martínek i o několik minut později, když v úniku nedokázal dotáhnout bekhendovou kličku. Přestože se v první části hrál vyrovnaný hokej, slávisté svého soupeře jasně přestříleli. Plzeň totiž za prvních dvacet minut zaměstnala Pateru pouze jedinkrát.

Poměr střel se ale postupně vyrovnal, Plzeň dokonce mohla jít do vedení, když si červenobílí nepohlídali Ereta. Ten se vrátil z trestné lavice a po dlouhé přihrávce se řítil sám na Pateru, mezírku mezi betony ovšem nenašel.

Zbytek prostředního dějství se nesl v bojovném duchu, hodně se o kotouč bojovalo u mantinelu. Oba brankáři tak měli podstatně méně práce. Ve stejném duchu se vyvíjela hra i v první polovině třetí dvacetiminutovky.

Postupně se Slavia i Plzeň snažily o vstřelení rozhodující branky, a tak začínalo být před oběma svatyněmi rušno. Jako první mohli jít do vedení hosté, když se po úspěšném obranném zákroku Zderadičky k puku dostal Pour, z první ale našel jen připravenou Paterovu lapačku.

Na řadu tedy přišli Pražané, kteří v 56. minutě uspěli. Po menším tlaku si zpoza klece vybruslil Hnát, jehož následnou střelu tečoval ideálně pod víko Jaroslav Brož. Plzeňským poté ubíhal čas příliš rychle, dokonce ani nemohli zkusit hru bez brankáře, jelikož sešívaní dobře napadali a nedovolili soupeři se usadit před Paterou.

František Moščic (HC Slavia Praha): Příliš pohledný hokej se sice nehrál, my jsme ale podali skvělý kolektivní výkon. Hráli jsme od zabezpečené obrany a nakonec se nám povedlo dát z náhodné střely gól. V brance jsme měli znovu skvěle chytajícího Pateru, který nás několikrát podržel.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Odehráli jsme vyrovnané utkání. My jsme sice měli několik gólových šancí, brankář Slavie ale chytal skvěle a vše nám pochytal. Soupeř pak dal branku a my už jsme bohužel nedokázali odpovědět.