Starší dorost urval na Slavii bod!

Plzeň - Mladí indiáni se po včerejším skalpu Sparty dnes postavili druhého pražskému týmu - Slavii. I nyní začali dobře, nakonec to ovšem stačilo pouze na bod.

12. , so 10.10.2015
Slavia - Plzeň
2:1pp
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 20. Vildumetz (Patočka, Fiala), 62. Vildumetz (Matějka) – 7. Rubner (Čechura). Rozhodčí: Hodek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 23. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Slavia Patera (Kodad) – Krásný, Steinocher, Vobořil, Török, Duda, Šmíd, Šantrůček – Matějka, Fiala, Vildumetz, Kern, Netolický, Marek, Šergl, Patočka, Kohút, Šilhan.
Plzeň Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechurka, Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek,M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

Komentář

První třetina přinesla velice svižný hokej. Oba týmy se dopouštěly mnoha faulů, a tak byla spousta příležitostí ke vstřelení branky. Jako první se během přesilové hry prosadili hosté. Marek Rubner dostal přihrávku na modrou čáru, odkud prostřelil Pateru přesně mezi betony. Slávisty však tento gól nezaskočil a i nadále byli lepším týmem na ledě. Velkou šanci však měli hosté ke konci třetiny při vlastním oslabení. Dva hostující útočníci ujížděli v přečíslení dva na jednoho na Paterovu branku. Díky nepřesné přihrávce ale kotouč skončil v rohu kluziště, kde se ho opět ujali domácí hráči. Dlouho to vypadalo, že do kabin půjdou šťastnější plzeňští hokejisté. Třináct vteřin před koncem periody se ale Patočka obkroužil plzeňskou svatyni a nahrával lépe postavenému Tomáši Vildumetzovi, který bez problému zakončil do prázdné branky. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině bylo k vidění spousta šancí. Největší šanci druhé třetiny však měl Matouš Patočka, který při vlastním oslabení zahrozil. Ke kotouči se dostal za brankou protihráče a snažil se kotouč zasunout mezi beton a tyčku. Gólman si ale dokázal tyč pohlídat, a tak se skóre neměnilo.

Ani v poslední dvacetiminutovce se nepodařilo vstřelit rozhodující branku. Oba týmy nechtěly udělat chybu, která by rozhodla o vítězi, a tak se hrál opatrný hokej. Nebylo vidět příliš šancí.

Jelikož byl stav po základní hrací době, došlo na prodloužení. V tom si lépe vedli domácí, když po necelé minutě a půl skóroval Tomáš Vildumetz. Ten se dostal s Davidem Matějskou do přečíslení dva na jednoho. Matějka perfektně přihrál Vildumetzovi, který svou druhou trefou zápasu rozhodl o vítězi.


Ohlasy trenérů

Petr Vyskočil (HC Slavia Praha): „Dnešní zápas byl z naší strany herně solidní. Možná jsme mohli být disciplinovanější, ale byli jsme šťastnější. Plzeň přijela asi s pěti hráči, kteří minule nebyli. Myslím si, že máme dva body zasloužené.“

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „Bylo to celkem vyrovnané utkání. Měli jsme dvě šance do prázdné brány a mohli jsme odskočit na 3:0. My jsme udělali chybu v oslabení a soupeř to dokázal potrestat. Slavia měla v závěru trochu víc štěstí.“

Aktuálně na webu

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?

Smlouva o partnerství

HC Škoda Plzeň a Autocentrum Jan Šmucler podepsaly pětiletou smlouvu o partnerství

Třídy v přípravě

Od žáků až po ty nejmenší. Trenér Pata: Nelze budovat pouze A-tým, je třeba budovat klub!