Mladší dorost rozdrtil Energii a nadále se hřeje na první příčce!

Na číslo šestnáct prodloužili mladší dorostenci indiánů svoji vítěznou sérii, když na domácím ledě deklasovali Karlovy Vary. Plzeňské mladé pušky rozhodli o svém vítězstvím během první části, v níž vsítili hned pět branek!

2A , ne 29.11.2015, 12:00
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
7:3
5:0, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 2. Mužík (Přikryl, Matiášek), 5. Matiášek (Přikryl), 7. Lang (Kolda, Hajžman), 14. Princl (Staněk, Kaňák), 16. Lang (Hajžman), 26. Lokajíček (Hajžman, Hajšman), 40. Lang (Kolda, Hajžman) – 39. Jiskra (Pištěk, Holub), 43. Jiskra (Zavřel), 57. Ptáček (Klejna). Rozhodčí: Gabriela Malá – Tomáš Černý, Ondřej Malý. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:3.
HC Plzeň 1929 Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman, Přikryl, Reisnecker, Staněk, Matyášek, Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, Princl.
HC Energie Karlovy Vary Kašpar (16. Radosta) – Cankov, Poizl, Kořán, Klejna, Stejskal, Zavřel, Ptáček – Holub, Maydl, Černý, Šťastný, Křemen, Hudečka, Pištěk, Šik, Tamáš, Jiskra.

Komentář

Do první části vstoupili indiáni jako uragán a po minutě hry se radovali z vedení. Radek Mužík ujel karlovarské obraně a následně zakončil svůj nájezd zdařilým blafákem. Defenzíva Energetiků se ale nepoučila a po chvilce pustila na svoji branku zcela osamoceného Jana Matiáška, jenž v gólové šanci nezaváhal a chladnokrevně zakončil. Třetí direkt dostali Karlovarští po šesti minutách hry, kdy bezmocně ležícího Kašpara překonal Martin Lang

Ani oddechový čas hostujícího týmu nezastavil střeleckou palbu Plzeňanů. Marek Princl šikovně sebral puk obránci soupeře na modré čáře a poté svůj únik dovedl do zdárného konce po precizně provedeném blafáku. Indiáni nakonec dokázali v první části zaokrouhlit své gólové konto na číslo pět, když Martin Lang dokázal procpat kotouč za gólmana Kuchaře. Po pátém inkasovaném gólu opustil své teritorium právě první brankář Energetiků, kterého nahradil Radosta.

Po první přestávce již byla k vidění vyrovnanější podívaná. Karlovarští se ozvali hned na začátku, kdy po zdařilé teči nechybělo mnoho, aby se puk nakonec dostal do plzeňské klece. Zahanbit se nenechala rovněž Plzeň, jejíž dvě velké příležitosti parádně zlikvidoval gólman Radosta. Indiáni se nakonec dočkali další trefy ve své první přesilové hře v utkání, kterou po pěkné souhře přetavil v branku Martin Lokajíček.

Ke konci druhé části se doslova hrnuly útoky z jedné strany na druhou. Poté, co neuspěl v úniku plzeňský Matiášek, se na druhé straně se z podobné pozice již nemýlil hostující Vít Jiskra. Reakce domácích byla ale blesková, když ze skrumáže před brankou poslal kotouč za záda Radosty pohotový Martin Lang, pro nějž to byla třetí trefa v duelu.

Začátek další periody vyšel lépe hostům, kteří se dočkali druhé branky. Ze skrumáže před svatyní se dokázal prosadit Vít Jiskra. Další šanci Karlových Varů měl na své hokejce Křemen, jehož ale skvělým zákrokem vychytal brankář Kolář. Na druhé straně naopak při Přikrylově střele zachránila Radostu jeho branková konstrukce. Ještě jeden čestný úspěch se nakonec povedl docílit Energii, když Jakub Ptáček dostal dostatek prostoru a z gólové pozice se nemýlil. Mladí indiáni přesto mohli po konečném hvizdu slavit vysoké vítězství, jež ještě navýšilo jejich náskok na čele tabulky.


Aktuálně na webu

Ohlasy 38. kolo

Na dnešní vítězství budeme chtít navázat, hlásí dvougólový Filip Přikryl

PLZ - MHK 5:3

PLZ - MHK 5:3 - Plzeňští pěti brankami zpřetrhali sérii nezdarů!

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?