Starší dorostenci po skvělém obratu zdolali Energii!

Dlouhou dobu to vypadalo na to, že starší dorostenci vyjdou i podruhé sezoně ze zápasu s Energií s prázdnou. Nakonec ale mladí indiáni zabrali ve třetí třetině, kdy přetočili průběh zápasu na svoji stranu. Tři body proto zůstaly v Plzni.

8. , so 30.9.2017
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 22. Šilhán (Lokajíček, Hajšman), 47. Hajšman (Lang, Přikryl), 52. Princl (Hajšman, Lokajíček) – 14. Holub (Prošek, Šik), 32. Holub (Šik, Prošek). Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Rozhodčí: Micka – Zimmermann, Charvát
Vyloučení 4:7
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Střely na branku 36:12
HC Plzeň 1929 Altrichter (Čech) – Šilhán, Lokajíček, Novák, Šiller, Houdek, Kaňák, Váchal, Staněk – Kolář, Kolda, Mužík – Lang, Přikryl, Hajšman – Šeba, Rozsahegyi, Princl – Hasman, Procházka, Hajžman
HC Energie Karlovy Vary Kašpar (Heger) – Bernáth, Cankov, Novák, Tureček, Zavřel, Záruba,Kořán – Holub, Šik, Prošek – Křemen, Jiskra, Maydl – Šťastný, Černý, Fečo – Hudečka, Karbulka, Zdeněk

Komentář

Domácí indiáni vstoupili do zápasu poměrně aktivně a brzy zaměstnávali gólmana Kašpara. Jejich pěkným akcím ale chyběla lepší finální fáze. Energetici naopak poctivě bránili a vyčkávali na správný moment, který přišel v přesilové hře. Hezká kombinace hostů vyústila v přihrávku na osamoceného Davida Holuba, který lehce překonal z blízkosti brankáře Altrichtera.

Plzeňané se nadále snažili docílit srovnání, což se im po urputné snaze povedlo na začátku druhé periody. Adam Šilhán dostal dobrý pas mezi kruhy a prudkou střelou odčaroval kouzlo gólmana Kašpara. Domácí tým podržel i brankář Altrichter, jenž vychytal samostatný únik Šika. Na druhé straně naopak držel akcie svého celku nad vodou Kašpar, který byl mnohem častěji zaměstnáván.

Karlovy Vary si ovšem znovu pomohly přesilovkou. Po podobné akci jako v prvním případě se tentokrát znovu prosadil David Holub. Poté jen centimetry dělily indiány od srovnání, když bleskurychlá rána po vhazování se odrazila od tyčky branky taky rychle, že vše musel vyřešit až brankový rozhodčí, jenž gól neuznal. Na konci druhé třetiny měl domácí tým k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, v níž ovšem nedokázal příliš zaměstnat gólmana soupeře.

Plzeň marně dobývala obranný val soupeře až do okamžiku, kdy se z voleje opřel do puku Kamil Hajšman, jehož střela se od betonu Kašpara odrazila do branky. V přesilovce se navíc znovu usmálo štěstí na indiány. Marek Princl z prostoru mezikruží poslal kotouč pod víko a dostal poprvé svůj tým v zápase do vedení. Střelecké choutky měl i plzeňský Přikryl, jenž ovšem ani dvakrát nevyzrál v samostatném úniku na Kašpara.

Plzeňané následně drželi hru pevně ve svých rukou, ale přesto byl k vidění napínavý konec. Karlovy Vary zkusily hru bez gólmana a v gólové šanci se ocitl Radek Prošek, jehož vychytal gólman Altrichter svoji lapačkou. Domácí tým nakonec udržel těsný náskok a mohl se proto radovat ze zisku tří bodů. Energetici odjeli domů s prázdnou.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Myslím si, že to byl dobrý zápas. Vary dobře bránily a my jsme se proti nim jen těžce prosazovali. Dotahovali jsme navíc jednogólové manko. Naštěstí se nám povedlo utkání ve třetí třetině otočit. Naposledy jsme proti nim prohráli, takže jsme moc rádi, že jsme nyní zvítězili.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nestačili jsme velké ofenzivní síla Plzně, která směrem dopředu výborně naladěný tým. Vzdorovali jsme sice organizovanou defenzívou, ale bohužel nám potřebné síly vzala vyloučení. Nechali jsme tady spoustu sil a bylo znát, že domácí mnohem kvalitnější šíři kádru. Plzeň byla většinu utkání lepší a my ji k vítězství blahopřejeme.

Aktuálně na webu

Ohlasy 3. kolo

S Petrem Strakou rádi útočíme, dnes nám to při oslabení skvěle vyšlo, říká Jan Eberle

PLZ - MBL 4:2

PLZ - MBL 4:2 - Plzeňané si na své konto připsali další domácí výhru v probíhající sezóně!

Duel 4. kola v Litvínově odložen

Duel 4. kola v Litvínově odložen

×
Dnes v 13:30 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava