Junioři si ve velkém stylu vyšlápli na pražskou Spartu!

Plzeň – Úřadující mistři dali rychle zapomenout na porážku z minulého kola v Chomutově a skolili osmibrankovým rozdílem pražskou Spartu.

7. , pá 29.9.2017
HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha
9:1
2:0, 1:0, 6:1
Branky a nahrávky: 13. Pour (Eret, Vavřička), 14. Kovařík (Reitspies, Červenka), 30. Hanzlík (J. Roubal, Pour), 41. Matiášek (Staněk, Sysel), 43. Červenka (Reitspies, Kovařík), 48. Vavřička (Kokoška, Matiášek), 54. Kokoška (Eret, Matiášek), 56. Matiášek (Pour, Kokoška), 58. Eret (Rubner, J. Roubal) – 49. Pejchal (Kropáček, Fabiánek). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1.
Rozhodčí: Škrobák – Brejcha, Sedláček
Vyloučení 4:6
Využití 3:0
Střely na branku 58:27
Diváci 70
HC Plzeň 1929 Kolář (Beran) – Kaňák, Kačena (A), Staněk, Váchal, Čada, Sysel (A), Čechura – Reitspies, Markov, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Červenka, Eret, Kokoška, D. Roubal (C), Rubner.
HC Sparta Praha Hofmann (Wolf) – Frič, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – Kadlec, Jandus (A), Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Eg Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský (C).

Komentář

Zápas odšpuntoval Hanzlík ihned po buly, z pravé strany ale našel pouze náruč připraveného Hofmanna. Za hosty odpověděl Chlouba, pěkně umístěnou střelu Kolář vytáhl hřbetem lapačky nad. Po chvilce vypálil od modré Kaňák a k dorážce se z otočky dostal Červenka, hostující muž s maskou mezírku mezi betony nenechal. Indiáni následně pokazili rozehrávku, tváří v tvář domácímu brankáři se zjevil Rousek, skóre ale neotevřel. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Západočeši podnikli rychlý protiútok, na jehož konci stál po pobídce Ereta Jakub Pour. Za další dvě minuty bylo v Home Monitoring Aréně ještě veseleji. Reitspies oslovil příhrou z kruhu na kruh Vojtěcha Kovaříka, který z první nezaváhal. Pražané se z dvojitého direktu oklepali rychle a zahrozil i při oslabení, když Kolář hasil střelu Eliáše z levého kruhu. Následně Kaňák předložil od modré na levý kruh Matiáškovi, proti jeho ráně z první se Hofmann stihl přemístit. Když pak v samém závěru nenašel mezi betony prostor Schwamberger z mezikruží, odcházeli do kabin spokojenější domácí.

Do prostředního dějství si ještě modrobílí přenesli část přesilové hry a kousali. Hofmann musel čelit Eretovi z levé strany i Kovaříkovi z mezikruží. Ze stejné pozice vyslal dělovku přes obránce i o chvilku později Štěpán Hanzlík, zamířil však nepřesně. V polovině utkání se ale již jeho barvy radovaly. Byla to právě plzeňská třináctka, která dokonala na brankovišti práci Josefa Roubala. Vzápětí se až před Koláře protáhl z pravé strany Pšenička, domácí gólman měl betony k ledu pevně přidělány. Na druhé straně z mezikruží cílil na teploměr Vavřička, muž s maskou Sparty touš udržel. Následně ovšem pouze přihlížel trápení svých spoluhráčů, kteří doslova zahodili tři minuty přesilové hry, šestapadesát vteřin dokonce dvojnásobné. Těsně před druhou sirénou ještě do sóla pláchl Hanzlík, na poslední chvíli byl lehce faulován, sudí ovšem trestné střílení nenařídil.

Neuběhlo ani půl minuty z poslední třetiny, když Jan Matiášek šikovně na brankovišti tečoval mezi betony Hofmanna pokus Staňka od modré. Po chvilce již Plzeň zkompletovala bůra. Rychlý protiútok přetavil v pátý gól po práci Reitspiese Martin Červenka. Podobně ovšem vzápětí udeřili i hosté a sebrali Kolářovi pomyšlení na čisté konto, prosadil se Tadeáš Pejchal. Festival branek ale nekončil. Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, ze kterého vznikla umístěna rána Filipa Kokošky přesně k levé tyči. Další gól přišel po osmi vteřinách přesilové hry z hole Jana Matiáška a následně po osmatřiceti po ráně Petra Ereta z levého kruhu, jemuž asistoval Rubner zpoza brány. V samotném závěru střetnutí ještě mohl výsledek korigovat Rousek ze stejné pozice, Kolář ale zasáhl ramenem.


Ohlasy trenérů

František Černý (HC Plzeň 1929): „Samozřejmě se nám utkání hodnotí dobře, ale myslím si, že zejména v první třetině bylo utkání velmi vyrovnané. Podržel nás gólman, který měl řadu dobrých zákroků a udržel stav po čtyřiceti minutách 3:0. Definitivně rozhodl vstup do třetí části čtvrtou brankou a následně využitými přesilovými hrami, které se nám dnes dařili. Chtěl bych ale říct, že první dvě třetiny byly vyrovnané, nám se podařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili a to dnes rozhodlo.”

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): „Udělali jsme tady ostudu. Nemá cenu, abych to nějak více komentoval. Je to smutné takovýto výsledek, když předvedeme takovýto výkon.“

Aktuálně na webu

Přesuny utkání

Indiáni o víkendu sehrají dvě venkovní utkání

Zápas 25. kola

AKTUALIZACE: Zápas 25. kola proti Hradci Králové se odehraje v původním termínu

Ohlasy 5. kolo

Chtěl jsem si dovolit udělat kličku a naštěstí to vyšlo, popisuje Matyáš Kantner