Starší dorost neproměňoval šance, raduje se tak Liberec

Plzeň – Na západě Čech se dnes odehrál duel zatím dvou nejlepších celků nadstavby. Úspěšnější, přestože více gólových šancí měli domácí, byli hosté, kteří tak právě Západočechy přeskočili na čele nadstavby.

12A , so 6.1.2018, 13:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec
1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 46. Lang (Mužík) – 30. Šafařovský (Cikhart), 37. Maťátko (Hájek), 49. Maťátko (Adamec, Křepelka). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Rozhodčí: Němec – Hřebík, Charvát
Vyloučení 3:4
Využití 1:0
Střely na branku 37:32
Diváci 56
Vyšší tresty Mužík (PLZ) 10 min.
HC Plzeň 1929 Altrichter (Pilc) – Kaňák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Adamec, Malát, Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.
Bílí Tygři Liberec Zajíček (Novák) – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga.

Komentář

Utkání odšpuntoval tvrdou ranou od modré Charvát, Altrichter si ovšem poradil. Domácí odpověděli pěkným ťukesem, po kterém se až před Zajíčkem zjevil Lang, zblízka však našel pouze jeho náruč. Poté domácí vykombinovali akci pro Hajšmana pálícího z první z pravého kruhu, gólman Tygrů se bravurně stihl přemístit. Trest mohl přijít na druhé straně z hole Drápka, z hrany brankoviště však tísněný minul. Západočeši zahrozili i v početní výhodě, Lang však z levého kruhu, stejně jako po chvilce Rohla z mezikruží, skórem nepohnul. Když pak v poslední minutě právě Langovi Zajíček vystihl v úniku kličku do bekhendu, rozešly se oba celky do kabin za bezbrankového stavu.

V prostřední části jako první zahrozil znovu Lang, z mezikruží bekhendem tísněný minul zařízení. Poté musel na trestnou lavici Mužík, indiáni oslabení bez vážnějších problémů ustáli. A sami zahrozili. Hříšník se ihned trhl do sóla, mezírku mezi betony Zajíčka ale nenašel. A po množství spálených šancích přišel pro Západočechy trest. Velkou valnou hromadu dokázal na brankovišti přetavit ve vedoucí trefu Petr Šafařovský. Navýšit náskok Liberce mohl vzápětí Bitman z mezikruží, Altrichter své barvy podržel. Za vyrovnáním šel následně Krýner, jehož první rána z mezikruží prošla brankáři Tygrů mezi betony, avšak i mimo branku, druhá skončila v lapačce. Martin Maťátko měl vice štěstí. Vlétl do pásma a tísněný bekhendem nahodil směr brána přes obránce. Nevýrazný pokus po ledě, který Altrichter neviděl, skončil až v síti. Když pak před sirénou našel Šilhán od modré pouze lapačku Zajíčka, odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem hosté.

Poslední část načal Adamec u pravé tyče, domácí gólman se stihl přemístit včas. To na druhé straně ihned udeřilo. Martin Lang napřáhl ihned po buly a drama bylo na světě. Jenže zhruba pouze na tři minuty. Domácí ustáli početní výhodu, ovšem vteřinu po jejím skončení přišla příhra před branku na Martina Maťátka, který dnes definitivně rozhodl. Západočeši totiž i přes hru bez brankáře více nedokázali, v největší šanci Zajíček, který byl hlavním strůjcem vítězství Liberce, lapačkou vytáhl dorážku Langa.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Myslí si, že jsme nebyli horší tým než Liberec. Ale bohužel jsme neproměnili řadu šancí, které jsme měli. Vždyť jsme jeli snad čtyřikrát sami na bránu. Prostě to tak je. Mohlo to být 2:0, 3:0 a úplně jiný zápas. My jsme se snažili, tlačili jsme, ale gólman soupeře to pochytal nebo ho to trefovalo, pak to již bylo těžké otáčet. Jsem rád, že i tak jsme nesklopili hlavu, podařilo se nám dát kontaktní gól, jenže pak přišlo to vyloučení a navíc nám nejlepšího hráče vyndali na deset minut. Pro něj je to jasné, musí se udržet. Nevím, co rozhodčímu povídal, to je vždy takové sporné a mezi nimi, ale… To rozhodlo.”

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Bylo to velmi kvalitní utkání jako včera v Karlových Varech. Dnes bylo méně osobních soubojů, o to více se ale hrál aktivnější hokej. Dopředu – dozadu, se spoustou šancí, tak to má být. Myslím si, že jsme opět lepší nebyli, byli jsme šťastnější. Ale kluci tomu jdou naproti, dostáváme v posledních dvou měsících minimum gólů. A proto vyhráváme.“

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!