SDO: JIH – PLZ 4:2

Starší dorost přišel o body v poslední části

Plzeň – Předlouho vedli mladí indiáni na ledě Jihlavy, avšak nakonec veškeré snahy zhatily tři inkasované góly v závěrečné dvacetiminutovce.

HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929

4:2
1:1, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Barák (Trnka, Veleba), 42. Svoboda (Barák, Kardoš), 43. V. Brož (Pigl, Veleba), 53. V. Brož (Pigl, Veleba) – 14. Mužík (Lang, Kremláček), 32. Adamec (Kremláček, Princl). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Rozhodčí: Kohoutek – Berger, Tichý

3:4
1:1
36:25
135

HC Dukla Jihlava

Juřička (Chaloupek) – Křišta, Veleba, Smolko, Sapík, Marek, P. Brož, Zvěřina – V. Brož, Chlubna, Čermák, Krajíček, Kardoš, Juda, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda

Pilc (Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Malát, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Šeba, Mužík

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

V repríze loňského semifinále, které lépe zvládli nakonec zlatí indiáni, začali lépe Jihlavští. Ti podlehli i při prvním letošním vzájemném měření sil, když na západě Čech padli 2:1, měli tak velkou chuť do odvety. Brzké vyloučení modrobílých ještě nevyužili, ale jen co se dostali hosté do plného stavu, udeřil Martin Barák, jenž vsítil teprve svůj druhý gól v sezóně v této kategorii. Západočeši, kteří jsou na tom v nadstavbě zcela opačně než domácí, kteří postupový peleton prakticky uzavírají, odpověděli Radkem Mužíkem, jenž tak odčinil svůj faul z úvodu utkání.

V prostřední části Dukla dvakrát putovala do čtyř. Poprvé ještě oslabení ustála, v polovině střetnutí již ale Juřička inkasoval z hole Václava Adamce. Následně to byli modrobílí, kdy byl dvakrát vyloučen, Jihlava si však své trumfy nechala do závěrečné dvacetiminutovky.

Tu odšpuntoval hned po osmasedmdesáti vteřinách hry Petr Svoboda a začínalo se tak opět od nuly. Ale tento stav netrval dlouho, za necelou minutu totiž bleskurychlý obrat v utkání dokonal Vítězslav Brož. Hosté mohli vzápětí srovnat v početní výhodě, avšak neuspěli. To domácí podobnou nabídkou nepohrdli a pomyslný hřebíček do rakve zasadil soupeři znovu Vítězslav Brož. Dukla si již zisk cenných bodů pohlídala a to i přes přesně minutu trvající power-play Plzně. Rozdíl mezi oběma soupeři tak nově činí rovných dvacet bodů.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Zápas jsme neodehráli špatně, ale laxností jsme ho ztratili během pár minut poslední třetiny. Je to velká škoda. Soupeř zkraje třetí dvacetiminutovky zápas otočil, my mohli odpovědět v početní výhodě, ale neproměnili jsme a naopak sami inkasovali v oslabení na 2:4 a tím bylo prakticky rozhodnuto.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Po delší době jsme spokojeni s výkonem za tři body. Prvních deset minut jsme měli výborných, ale pak jsme bohužel malinko přestali hrát. Druhá část patřila Plzni a výborně nás podržel Hanz Juřička v bráně. Po dvou třetinách jsme sáhli do sestavy a řekli jsme si, že se potřebujeme zvednout jak psychicky, tak výsledkově. Kluci si to vzali za své a ve třetí třetině jsme zápas jednoznačně ovládli. I když měla Plzeň ke konci tlak, tak nás Hanz zase podržel a máme zasloužené tři body.