Dokonalý obrat mladšího dorostu na ledě druhého Litvínova!

Plzeň – V rámci dalšího kola nadstavby zajížděli mladí indiáni na led Litvínova. Ve čtvrtek přitom cestovali na opačnou stranu, představili se v Českých Budějovicích.

7A , so 13.1.2018
Litvínov - Plzeň
3:6
2:1, 0:4, 1:1
Branky a nahrávky: 3. Limanovský (Háva, Slavík), 11. Slavík (Stehlík, Háva), 50. Slavík (TS) – 19. Hamšík (Kremláček, Hollar), 27. Šiler (Pánek, Soukup), 34. Hollar (Kremláček, Malát), 35. Vajner (Jiříček, Adamec), 37. Adamec (Kuchárik, Altrichter), 44. Jiříček (Adamec, Altrichter). Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6.
Rozhodčí: Plachý – Kurtin, Beneš
Vyloučení 8:3
Využití 2:3
Střely na branku 20:41
Diváci 128
Vyšší tresty Háva (LIT) 10 min.
Litvínov Klika (Zelenka) – Hocelík, Háva, Kroupa, Gebhard, Miškovič, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík, Vopat, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Nikl
Plzeň Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Altrichter, Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Adamec, Malát, Kuchárik, Kvasnička

Komentář

Na ledě Motoru neinkasovali a uspěli 4:0, dnes však puk lovil ze své svatyně Prchlík již ve třetí minutě, kdy se po příhře Hávy prosadil Prokop Limanovský. Brzy navíc museli hosté do čtyř. Prakticky se již zdálo, že oslabení zvládnou, když jedenáct vteřin před vypršením trestu Soukupa udeřil po přistrčení od Stehlíka Marek Slavík. Ještě se sluší dodat, že oba celky vévodí nadstavbě skupiny A, ve vzájemných duelech letos ovšem kralují Plzeňští při rozdělení bodů 9:0. Vraťme se ale k utkání. Úvodní část pokračovala vyloučeními tentokrát na druhé straně. Dvakrát Západočeši neuspěli, potřetí již ano, když snížil v závěru periody Jakub Hamšík.

A kde první část skončila, tam i prostřední pokračovala. Další faul Litvínova totiž potrestal Jakub Šiler a začínalo se tak od nuly, konkrétně dvou. A pak to přišlo. Jen co se duel zlomil do své poloviny, plzeňský útok zařadil vyšší rychlostí stupeň. Nejprve dokonal obrat v zápase Tomáš Hollar, aby za sedmapadesát vteřin navýšil náskok svých barev Stanislav Vajner. Za další necelé dvě minuty navíc modrobílí uzavřeli bůra, když síť rozvlnil i Václav Adamec. V závěru periody sice ještě musel lídr soutěže do čtyř, ale situaci ustál a zbytek oslabení si přenesl do další třetiny.

Jen co se dostal do plného stavu, musel do oslabení Litvínov. A indiáni znovu trestali, konkrétně David Jíříček. Alespoň trochu si náladu vylepšili domácí zásluhou Michala Slavíka, který proměnil nařízení trestné střílení po sekání Hamšíka. Utkání ještě následně přineslo řadu vyloučení, skóre se ale již neměnilo. Západočeši tedy předvedli skvělý obrat, jenž jim nyní na čele tabulky dává náskok právě na Litvínov již třináct bodů.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "První třetinu to z naší strany absolutně nemělo parametry hry, kterou chceme předvádět. Chlapci si asi opět mysleli, že to dnes bude zadarmo, půjde to bez pohybu a nasazení, s kličkami ve stoje, bez hry do těla. Že si vyberou tu jednodušší cestu a budou si to hrát, jak chtějí. Jednoduše řečeno běs a hrůza. Litvínov naopak nastoupil aktivně, hráli jednoduše a z toho měli dvě přesilovky, které proměnili a zaslouženě vedli dva nula. O přestávce jsme si tedy dost důrazně připomněli co a jak a poté již to bylo dvě třetiny velmi slušně zahrané. Hře jsme dominovali a soupeře k ničemu nepustili. Objevily se tam pak všechny věci, které trénujeme a po hráčích vyžadujeme, bez kterých hra prostě nemůže fungovat... Nevím, kolik takových třetin ještě potřebujeme k tomu, aby hráči věděli, co funguje a co chceme hrát a že to po "jejich" prostě nefunguje."

Aktuálně na webu

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!