Dorost opět loupil na půdě soupeře!

Plzeň - Mladí indiáni završují šestizápasovou šňůru na ledech soupeřů. Po čtyřech výhrách v zádech dnes zavítali do prérií Mountfieldu.

16. , čt 28.2.2019
Mountfield HK - Plzeň
0:2
0:0, 0:1, 0:1 - N 0:1
Branky a nahrávky: 32. Hauser (Šiler, Houdek), 58. Kupčo (Dáňa, Páník), 62. Jiříček (D. Soukup). Průběh utkání: 0:0, 0:2.
Rozhodčí: Vepřovský – Bohuněk, Hájková
Vyloučení 6:3
Využití 0:1
Střely na branku 18:45
Diváci 111
Mountfield HK Žalčík (Tichý) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.
Plzeň Bočan (Vondraš) – Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo.

Komentář

Od prvního buly bylo znát, že na sebe narazily týmy z popředí tabulky. Plzeň se od samého začátku prezentovala útočným hokejem s rychlým forčekingem, díky čemuž měla o něco více ze hry. Dokázala také dostat puk do sítě, avšak jen vysokou holí, proto se skóre neměnilo. To už ale mohlo být 1:0 pro domácí, jen kdyby Juraj Slafkovský v 5. minutě z otočky lépe mířil.

Na druhé straně měl největší šanci v úvodním dějství Lubomír Kupčo. Po chybě Hradeckých na útočné modré mířil sám na Žalčíka a rozhodl se pro blafák. Domácí brankář jeho záměr vystihl a nedovolil plzeňskému forvardu skórovat. Následovalo po jedné přesilovce na každé straně, tyto minuty zvládli lépe hosté. Dostali se během nich do tempa a ve zbytku periody už Lvy před Bočana nepouštěli. Sami ale velké příležitosti neměli, a to ani v poslední minutě při druhé početní výhodě.

První a druhé dějství jako by přestávka ani nerozdělila. Týmy se nerozkoukávaly a hned pokračovaly v aktivní hře, kterou předváděly celou předchozí dvacetiminutovku. Zprvu musel být ve střehu Mario Žalčík, kterého zkoušel překovat dobrou střelou Dominik Soukup a po něm i David Jiříček. S oběma nebezpečnými střelami si dokázal domácí brankář poradit. Za Východočechy mohl otevřít skóre Jirků, z mezikruží však neumístil puk ideálně.

V polovině zápasu si Škoda zahrála přesilovou hru a dočkala se prvního gólu podle pravidel. Nešlo však o žádnou souhru, ale shodu okolností. Šilerova střela se odrazila od Petra Hausera a kotouč obloučkem zapadl za Žalčíka – 0:1. Mountfield mohl srovnat v následné přesilové hře. Beneš však neuspěl, a tak přišly další šance a přečíslení na druhé straně. Tentokrát bez gólového efektu.

Hosté postupně přidávali na obrátkách a Východočechům to činilo nemalé problémy. Zachraňovat je tak musel několikrát Žalčík, jako třeba ve 44. minutě, kdy se rychle přesunul a zneškodnil střelu Korčáka. Podobný zákrok předvedl také o tři minuty později, tentokrát po dobře sehraném přečíslení dvou na jednoho.

To Hradečtí se směrem dopředu čím dál více trápili. Nepomohla jim ani přesilová hra, během které si žádnou větší možnost nevytvořili. Plzeňská defenzíva i nadále výborně bránila a když už pár střel přišlo, poradil si s nimi Bočan. Nejvíce se zapotil po závaru v 58. minutě. Ten ale ustál a následně přišly rozhodující chvíle utkání. Domácí zkusili power-play, hráli ji však jen 14 vteřin. Lubomír Kupčo totiž trefil odkrytou klec a upravil na konečných 0:2.

Jak je důležité v prodloužení držet puk na holích, předvedli indiáni. Vyhráli úvodní buly a svému soupeři ho nepůjčili. Byli trpěliví a vyplatilo se. David Jiříček nabral rychlost, přebruslil bránicí hráče a zasunul puk za Žalčíka. Individuální akcí tak rozhodl o tom, že také čtvrtý bod získala Plzeň.


Ohlasy trenérů

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Musím říct, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v sezóně. Měli jsme tam kvalitu a soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili, dobře jsme si to pohlídali. Co bych vytknul, je samozřejmě koncovka, gólů jsme měli dát víc. Ale nebudeme se rouhat, protože to bylo opravdu dobré utkání. Myslím, že se pomalu zvedáme, hrajeme i zodpovědně. Dobrý zápas, jsme rádi za čtyři body."

Martin Štohanzl (Mountfield HK): "V první řadě bych chtěl pogratulovat Plzni k vítězství. Hodnotit náš výkon ani v podstatě nejde, my na tom hřišti nebyli. Jediný hráč, který by dnes snesl přísnější měřítko, byl brankář, který nás zachránil od pohromy. Byl to jeden z nejhorších výkonů, který jsme podali. Nebylo tam vůbec nic – od nasazení po dodržení taktických věcí. Přišli jsme si jen zahrát a nebyli Plzni důstojným soupeřem. Play-off se blíží, do dalších zápasů buď změníme myšlení v hlavách a začneme hrát hokej, který chceme, nebo vyfrčíme v prvním kole a budeme mít po sezóně."

Aktuálně na webu

Deváťáci v přípravě

Deváťáci v přípravě! Trenér Pejchar: Máme s kluky rozdělanou práci a je čas ji dokončit!

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?