Paráda! Junioři opanovali derby!

Plzeň - Osmifinálová skupina se přehoupla do své druhé poloviny a indiáni ji začali stylově, v západočeském derby.

OF4 , so 9.3.2019, 17:30
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
1:3
0:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 54. Holub (Klejna) – 10. Kolda, 29. Malát (Kolda, Slanina), 58. Pour (Roubal). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Rozhodčí: Zubzanda – Hřebík, Matys
Vyloučení 3:6
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 30:36
Diváci 263
HC Energie Karlovy Vary Horák (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Šťastný, Novotný – Prošek "A", Rozhon, Jiskra – Hotěk, Petrov, Křehlík "A" – Holub "C", Černý, Křemen.
HC Škoda Plzeň Kolář (Pilc) – Houdek, Kovářík, Lokajíček "A", Kremláček, Šiller, Malák – Pour, Roubal, Kolář – Balín, Kolda "C", Slanina – Matiášek, Adamec, Rohla – Malát, Procházka, Princl "A.”

Komentář

Osmifinálová skupina H se přehoupla do své druhé poloviny a podruhé tak v rychlém sledu na sebe narazily celky Plzně a Karlových Varů. Úvodní derby před necelými dvěma týdny ovládli modrobílí, avšak až v prodloužení 2:1. Dnes se jednalo opět o vekou bitvu, ale nepředbíhejme. Oba celky si v úvodu duelu vyměnily po přesilové hře, branky se ale diváci nedočkali. Když putovala Plzeň za katr podruhé, skóre se již měnilo. Ale zřejmě ne tak, jak by kdokoliv čekal. Udeřili totiž indiáni, konkrétně se ve čtyřech zapsal na listinu střelců Matěj Kolda. Mladý forvard, který včera poprvé bodoval i v extralize dospělých. Více se ale již do úvodní dvacetiminutovky nevešlo a do kabin se tak odcházelo za fotbalového vedení modrobílých.

Prostřední dějství začalo jako úvodní, tedy brzkým vyloučením na straně hostů. Ani tentokrát Energie faul nepotrestala a byli to tak znovu modrobílí, kteří navýšili svůj náskok. A měl v tom opět prsty Kolda. V polovině utkání, již při hře v pěti na obou stranách, vybídl ke skórování Sebastiána Maláta a ten nepohrdl. O druhé přestávce tak Škodovka držela důležité vedení.

Poslední část začala zostra. Obě mužstva si zahrála v početní výhodě, následně si i ozkoušela hru ve čtyřech. Branka ovšem ne a ne přijít. Až v plných stavech udeřili domácí a dodali utkání nový náboj. David Holub využil pěkné příhry Klejny a Energie ještě měla dostatek času duel poslat do prodloužení. To se jí však nepovedlo. Hráči ze západočeské metropole kontrovali vzápětí, když pas Roubala využil další hráč se zkušenostmi z extraligy A-týmu Jakub Pour. Indiáni tak slaví cenné vítězství a jsou lídrem tabulky s jednobodovým náskokem na Vsetín a tříbodovým na nepostupovou pozici Komety. Poslední Karlovy Vary naopak s jedním získaným bodem již přišly i o teoretickou možnost postupu.


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Byl to pro nás velmi důležitý zápas. protože tabulka je hrozně vyrovnaná. Chtěl bych poděkovat klukům za výborný výkon. Hráli jsme na malém hřišti, avšak trpělivě a podařilo se nám dostat do vedení. I když se v závěru domácí dostali na dostřel, ustáli jsme to. Byli jsme obětaví a kluci plnili, co jsme po nich chtěli."

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!