Junioři si v předstihu zajistili postup do čtvrtfinále!

Plzeň - Mladí indiáni dnes sehráli velice důležitý souboj, případné vítězství by totiž znamenalo předčasný postup do čtvrtfinále Superpoháru DHL.

9. , čt 5.3.2020
Plzeň - Mladá Boleslav
Branky a nahrávky: 5. Šuhaj (Hajšman), 9. Houdek (Princl), 49. Houdek (Čermák) – 42. Grim (Petržilka, Mežnar).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Sedláček
Vyloučení 5:4
Využití 1:0
Střely na branku 30:22
Diváci 76
Plzeň

Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Kovářík, Kremláček, Malák (A) – Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Matiášek, Hajšman, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Slanina, Princl (A).

Mladá Boleslav

Kmec (od 9. Zeithaml) – Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Moucha, Vasilev (A), Moravčík, Šíma.

Komentář

Souboj byl prakticky přímým o postup do další fáze soutěže. Tomu odpovídal i opatrný úvod zápasu z obou stran. Ten rozčísl až v páté minutě Vojtěch Šuhaj, který využil hrubky v hostující obraně a v sólu zakončil přesně k pravé tyči. Po chvilce Kmece vyhnal z branky Michal Houdek, jehož spíše nahození od levého mantinelu od modré ku překvapení všech skončilo až v síti. Vrátit se do utkání mohla Mladá Boleslav vzápětí, když Škoda musela na 69 vteřin do tří. S nabídnutou výhodou ale naložila prachbídně, jedinou střelou byla ta Dudychy z osy hřiště. Kolář se musel činit i v plných stavech, když z mezikruží pálil Petržilka. Skóre se ovšem již neměnilo a ve čtvrtfinále tak byli jednou nohou modrobílí.

Prostřední periodu odšpuntoval v přečíslení dva na jednoho zakončující Kopic, ovšem těsně minul. Nevedlo se ani Slaninovi, který zůstal za obranou Středočechů, jeho střela skončila na vyrážečce Zeithamla. Ten zase betonem vykopl zakončení Maláka z pravého kruhu, jenž na sebe vzal přečíslení dva na jednoho. Ještě lepší pozici měl Princl po příhře z pravého kruhu k levé tyči, jenže přestřelil. Vše mohl potrestat Vasilev ranou přes obránce z plné jízdy, touš zamířil mimo. Třetinu brankářů v poslední minutě potvrdil Kolář, který mezi betony udržel pumelici Grima z levého kruhu v přečíslení dvou na jednoho.

Třetí dějství načali hosté gólově. Po úmyslném ofsajdu Škody se ihned po buly zblízka prosadil Jan Grim. V oslabení sahal po vyrovnání z vrcholu pravého kruhu Dotter, tvrdá rána skončila v lapačce Koláře. Ještě větší pumelici vyslal Michal Houdek a ta dokonale zaplula o břevno do sítě. Následně zůstal ležet na ledě po tvrdém ataku Jan Slanina a musela být povolána i nosítka. Závěr utkání si již modrobílí pohlídali, nedali hostům ani možnost odvolat gólmana. A to znamená jediné – Plzeň je v předstihu ve čtvrtfinále Superpoháru DHL!

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "My bychom hlavně chtěli strašně poděkovat hráčům za tu práci, kterou odvedli. Dnešní zápas byl nervózní z obou stran, my byli o trošku šťastnější. Jedinou kaňkou je pro nás otřes mozku Jana Slaniny."

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): "Kluci se snažili jak na jedné, tak na druhé straně, byl to již play-off hokej. My bohužel vyrobili nějaké chyby, které soupeř potrestal. Každopádně takové vedení duelu od rozhodčích se mi absolutně nelíbí a já nebudu chodit okolo horké kaše, prostě tak to je."

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize