Junioři si v předstihu zajistili postup do čtvrtfinále!

Plzeň - Mladí indiáni dnes sehráli velice důležitý souboj, případné vítězství by totiž znamenalo předčasný postup do čtvrtfinále Superpoháru DHL.

9. , čt 5.3.2020, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav
Branky a nahrávky: 5. Šuhaj (Hajšman), 9. Houdek (Princl), 49. Houdek (Čermák) – 42. Grim (Petržilka, Mežnar).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Sedláček
Vyloučení 5:4
Využití 1:0
Střely na branku 30:22
Diváci 76
HC Škoda Plzeň

Kolář (Micka) – Houdek (C), Šiller, Jiříček, Kovářík, Kremláček, Malák (A) – Kopic, Adamec, Šuhaj, Kolda, Matiášek, Hajšman, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek, Slanina, Princl (A).

BK Mladá Boleslav

Kmec (od 9. Zeithaml) – Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Moucha, Vasilev (A), Moravčík, Šíma.

Komentář

Souboj byl prakticky přímým o postup do další fáze soutěže. Tomu odpovídal i opatrný úvod zápasu z obou stran. Ten rozčísl až v páté minutě Vojtěch Šuhaj, který využil hrubky v hostující obraně a v sólu zakončil přesně k pravé tyči. Po chvilce Kmece vyhnal z branky Michal Houdek, jehož spíše nahození od levého mantinelu od modré ku překvapení všech skončilo až v síti. Vrátit se do utkání mohla Mladá Boleslav vzápětí, když Škoda musela na 69 vteřin do tří. S nabídnutou výhodou ale naložila prachbídně, jedinou střelou byla ta Dudychy z osy hřiště. Kolář se musel činit i v plných stavech, když z mezikruží pálil Petržilka. Skóre se ovšem již neměnilo a ve čtvrtfinále tak byli jednou nohou modrobílí.

Prostřední periodu odšpuntoval v přečíslení dva na jednoho zakončující Kopic, ovšem těsně minul. Nevedlo se ani Slaninovi, který zůstal za obranou Středočechů, jeho střela skončila na vyrážečce Zeithamla. Ten zase betonem vykopl zakončení Maláka z pravého kruhu, jenž na sebe vzal přečíslení dva na jednoho. Ještě lepší pozici měl Princl po příhře z pravého kruhu k levé tyči, jenže přestřelil. Vše mohl potrestat Vasilev ranou přes obránce z plné jízdy, touš zamířil mimo. Třetinu brankářů v poslední minutě potvrdil Kolář, který mezi betony udržel pumelici Grima z levého kruhu v přečíslení dvou na jednoho.

Třetí dějství načali hosté gólově. Po úmyslném ofsajdu Škody se ihned po buly zblízka prosadil Jan Grim. V oslabení sahal po vyrovnání z vrcholu pravého kruhu Dotter, tvrdá rána skončila v lapačce Koláře. Ještě větší pumelici vyslal Michal Houdek a ta dokonale zaplula o břevno do sítě. Následně zůstal ležet na ledě po tvrdém ataku Jan Slanina a musela být povolána i nosítka. Závěr utkání si již modrobílí pohlídali, nedali hostům ani možnost odvolat gólmana. A to znamená jediné – Plzeň je v předstihu ve čtvrtfinále Superpoháru DHL!

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "My bychom hlavně chtěli strašně poděkovat hráčům za tu práci, kterou odvedli. Dnešní zápas byl nervózní z obou stran, my byli o trošku šťastnější. Jedinou kaňkou je pro nás otřes mozku Jana Slaniny."

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): "Kluci se snažili jak na jedné, tak na druhé straně, byl to již play-off hokej. My bohužel vyrobili nějaké chyby, které soupeř potrestal. Každopádně takové vedení duelu od rozhodčích se mi absolutně nelíbí a já nebudu chodit okolo horké kaše, prostě tak to je."

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši