Vítězná série juniorů skončila na severu Čech

Plzeň - Mladí indiáni po čtyřech výhrách našli svého přemožitele, nad jejich síly byl dnes Litvínov.

16. , po 28.1.2019
Litvínov - Plzeň
6:2
3:0, 3:1, 0:1 - N 1:0
Branky a nahrávky: 3. Kysela (Jindra), 11. Dufek (Berka, Jouza), 13. Berka (Viedemann, Jouza), 24. Jindra (Bartoš, Kysela), 28. Limanovský (Krocker, Šarlinger), 35. Jouza (Viedemann, Dufek), 63. Jouza – 39. Malát (TS), 58. Ženíšek (Kremláček). Průběh utkání: 6:0, 6:2.
Rozhodčí: Jaroš - Krátký, Horažďovský
Vyloučení 1:2, Houdek 10 min.
Využití 1:0
Střely na branku 51:27
Diváci 97
Litvínov Pejsar (Zajíček(– Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva, Jindra, Krocker, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Dufek.
Plzeň Kolář (32. Pilc) – Houdek, Kovářík, Pánek, Šilhán, Kremláček, Malák, Soukup, Kvasnička, Kolář, Kolda, Slanina, Matiášek, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Kuchárik, Princl.

Komentář

Celky Plzně a Litvínova spolu zkřížily hokejky letos v extralize již pošesté, lépe si zatím vedli Západočeši. Ti měli v tabulce, byť těsně, lepší postavení a i ve vzájemných duelech kralovali - konkrétně 4:1. Dnes to ale nebyl jejich den. Již po necelých třech minutách hry přiťukl Jindra Vojtěch Kuyselovi, který otevřel skóre. Přesně vteřinu po zlomení se úvodní části do druhé poloviny navíc Ondřej Dufek přidal druhý gól domácích a ti tak byli rázem v trháku. Po chvilce navíc třetí brankou udeřil Marek Berka a s hosty to již vypadalo zle. Do úvodní sirény se, i přes hostující vyloučení, ale již skóre neměnilo.

Prostřední dějství načali Severočeši v početní výhodě, kterou využil David Jindra. Do poloviny střetnutí zaznamenali černožlutí bůra, o kterého se zasloužilo pět různých střelců - završil ho Prokop Limanovský. Šestým střelcem se za nedlouho poté stal Daniel Jouza a až poté vykopali válečnou sekeru indiáni. Sebastián Malát se rozjel k trestnému střílení, když Háva sevřel puk rukou a uzavřel prostřední periodu.

V té závěrečné se fanoušci již dočkali pouze jedné trefy, tu zaznamenali opět modrobílí, konkrétně Adam Ženíšek. Hosté si ze severu Čech neodvezli bod ani z nadstavby, o což se v prodloužení postaral Daniel Jouza.


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): “Zápas se nám nepovedl. Z naší strany to byl špatný a vůbec ne kolektivní výkon. Litvínov trestal naše hrubé individuální chyby. Musíme zlepšit naše zápasy venku. Již dříve jsem říkal, že takto je to neudržitelné do nekonečna a už se to potvrdilo, musíme se zamyslet.”

Aktuálně na webu

Sezóna 1991/92

Velké ohlédnutí za stříbrnou sezónou 1991/92

Deváťáci v přípravě

Deváťáci v přípravě! Trenér Pejchar: Máme s kluky rozdělanou práci a je čas ji dokončit!

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát