Preview 16. kolo

Startuje druhá čtvrtina základní části, Plzeň vítá Dynamo!

Modrobílí pokračují v domácí sérii, po pražské Spartě se nyní na západ Čech chystají Pardubice. Proti nim se indiánům před svými fanoušky daří, Východočeši naplno loupili v Plzni naposledy v roce 2012!


HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
HC DYNAMO PARDUBICE

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
22. října 2021
16. kolo Tipsport extraligy

Již prakticky tři roky ve vzájemných duelech obou soupeřů platí rčení: Můj dům - můj hrad. Devět posledních zápasů Plzně a Pardubic vždy ovládl domácí tým, dvakrát indiáni uloupili na ledě Východočechů alespoň bod. Stejně tomu tak bylo i v letošním úvodním extraligovém kole, ve kterém Dynamo slavilo 4:0. Výhra hostujícího celku se tak datuje až do února roku 2019, kdy Škoda dominovala v Pardubicích 8:3. Naopak Východočeši čekají na plný bodový zisk z Plzně od prosince roku 2012 - celých šestnáct utkání!

Z tábora soupeře

Dynamo se po letech bídy vrací na výsluní, již vloni vystrčilo růžky, když se prokousalo do čtvrtfinále. Letos je situace ještě lepší, Pardubice se rvou o pozici lídra v průběžné tabulce! V dosavadních patnácti utkáních nebodoval pouze třikrát, 2:5 se Spartou, 2:3 v Brně a naposledy (před osmi duely) 2:5 v derby na ledě Mountfieldu.

Bodově se nejvíce daří dvěma letním posilám - Robertu Říčkovi ze Sparty a Davidu Ciencialovi z Mladé Boleslavi. Oba se zastavili na hodnotě čtrnáct - prvně jmenovaný za jedenáct branek a tři přihrávky, druhý za přesně opačnou sbírku. Mezi třemi tyčemi se prakticky na minutu přesně střídají Milan Klouček a explzeňský Dominik Frodl. Navíc s neuvěřitelně totožnou hodnotou úspěšnosti zákroků 92,56%

Jako tým se Východočeši v celé soutěži pyšní čtvrtými nejlepšími početními výhodami, jsou ihned za indiány. Při hře v oslabení platí ovšem nejlepší, celková suma rozdaných hitů je jedenáctá, ta zblokovaných střel zase třetí.


Výsledky posledních zápasů

HC Škoda Plzeň 5
HC Sparta Praha 4
(1:0, 0:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 13. Mertl (Dzierkals, Čerešňák), 48. Blomstrand (Čerešňák, G. Thorell), 55. Blomstrand (F. Suchý, Jiříček), 55. Bulíř, 58. Blomstrand (Dzierkals, Mertl) – 31. E. Thorell (Sobotka), 35. E. Thorell (M. Řepík), 39. Sobotka (F. Chlapík, Mikliš), 56. Zikmund (M. Forman).
HC Škoda Plzeň: Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, F. Přikryl, Adamec.


HC Sparta Praha 1
HC Dynamo Pardubice 2sn
(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 52. F. Chlapík (E. Thorell, Moravčík) – 59. J. Mikuš (Košťálek, Camara), rozh. náj. R. Kousal.
HC Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Kousal, Musil, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík.


Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř LOGSPEED CZ Arény

Vstup je umožněn pouze osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19.
Po vstupu do Arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95, a to po celou dobu pobytu v Aréně.
Při vstupu je nutné předložit jeden z níže uvedených dokumentů obsahující Vaše jméno nebo pomocí aplikace Tečka:
- negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
- negativní POC test ne starší než 72 hodin
- certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování - potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
- viz Mimořádné opatření MzČR ze dne 30. července 2021

Samotesty, potvrzení o testu vystavené ze zaměstnání a čestná prohlášení nejsou akceptovány.
Netýká se dětí do 6 let.
Pro plynulý průběh vstupu do Arény prosíme fanoušky, aby měli společně s permanentní vstupenkou připravené potvrzení o negativním výsledku testu, případně o očkování či prodělání nemoci, viz výše uvedené podmínky pro vstup do Arény.

UPOZORŇUJEME, ŽE BEZ SPLNĚNÍ VÝŠE UVEDENÝCH POVINNOSTÍ NEBUDE VSTUP NA ZÁPAS UMOŽNĚN A TO BEZ VÝJIMEK.