Ohlasy 41. kolo

Jen tvrdou prací se opět vrátíme ke hře, která nás zdobila, praví Adrián Holešinský

Po dlouhé době Plzeň svého soupeře přestřílela, avšak ve výsledku nemá ani bod. Ve třetí třetině toužili indiáni po velkém obratu, jenomže Vítkovice ze tří střel daly dvě branky, čímž prolomili černou sérii, na západě Čech vyhráli po více než šesti letech. V utkání byl hodně vidět Adrián Holešinský, který domácí nastartoval vyrovnávací trefou.

Škodovka měla po dvou třetinách na kontě osmnáct střel, avšak v té třetí jich zvládla rovnou devatenáct. Na body to nicméně nestačilo. „Neumím si to vysvětlit. Už dlouho dobu si povídáme o tom, že začátky zápasů nemáme dobré a dnes jsme opět začali špatně. Každý si musíme sáhnout do svědomí a zlepšit se do dalších zápasů. Když takhle budeme pokračovat, tak budeme hrát dole a to nikdo z nás nechce. Musíme tomu společně zabránit,“ velí Adrián Holešinský.

To Vítkovice se dostaly ve druhé části do vedení a při velkém plzeňském tlaku dokázaly opět odskočit. Na dvě branky v poslední periodě přitom potřebovali jen tři pokusy. „Je to trošku o štěstí, ale to přeje připraveným. My jsme tam taktéž měli několik šancí, avšak nedokázali jsme je proměnit. S tím už se navíc také trápíme několik zápasů v řadě. Jen tvrdou prací se opět vrátíme k naší hře, která nás zdobila. Musíme na sto procent trénovat. Každý musí začít od sebe,“ říká slovenský reprezentant

Po vyrovnávací trefě Holešinského měl následně velkou šanci Jakub Pour, kterého skvěle našel opět Holešinský, nicméně Klimeše se mu překonat nepovedlo, což mělo lví podíl na konečném výsledku. „Souhlasím, to možná rozhodlo. Kuba puk dobře zasáhl, ale klobouk dolů před brankářem. Musíme se příště více tlačit do brány, protože bez gólů se nedají vyhrávat zápasy. Poslední zápasy to není ono a takhle se rozhodně prezentovat nechceme,“ dodává forvard Škody.

Indiáni dnešním zápasem odstartovali trilogii domácích zápasů. V pátek na svém ledě hostí Litvínov a vše zakončí nedělním duelem proti Mladé Boleslavi. Je to super, že teď hrajeme třikrát v řadě doma, avšak poté nás zase čekají náročné zápasy na hřištích soupeřů. Musíme nasbírat co nejvíce bodů, ideálně bodovat v každém zápase, protože v letošní sezóně to je tak, že vyhrajete dva zápasy a jdete tabulkou nahoru a stejně to platí i o cestě dolů. Každý bod, či zápas je důležitý, a tak k tomu všichni musíme přistupovat,“ říká závěrem Adrián Holešinský.

FOTO: Roman Turovský.