Poprvé v Plzni na hokej

P l z e ň - V pátek v 17:30 rozehrají plzeňští hokejisté druhý přípravný duel, ke kterému do Plzně dorazí hokejisté Karlových Varů. Plzeňáci se tak poprvé představí před svými fanoušky. V brance Plzně se s největší pravděpodobností představí Tomáš Duba, v dresu Energie se na plzeňský led vrací dvojice útočníků Lubomír Hurtaj a Michal Dvořák. Vstup na utkání je zdarma!

Karlovy Vary

Západočeský soused mocně posiloval. Touha premiérového postupu žene energetiky vpřed, dopomoct k vysněnému postupu by měly Michal Dvořák, Lubomír Hurtaj, Róbert Tomík, Milan Procházka, Zdeněk Kutlák, Jiří Polák či navrátivší Lukáš Krajíček. Vše ve Varech postavili na zahraniční brankářské akvizici, lotyšském reprezentantovi Edgarsu Masalskisovi. Brankářský tým čítá i další zajímavá jména. Z Plzně se k energetikům přesunul Zdeněk Šmíd, ze zámoří se vrátil mladý Lukáš Mensator.

Karlovarské lavičce vládne nový muž, kterým je exznojemský kouč Pavel Pazourek. Vedení Energie však myslí i na případnou stávku a láká do svého týmu zajímavé posily. Se zkušenostmi z NHL by mohli Vary posílit slovenští mistři světa Martin Štrbák a Ladislav Nagy. Spekuluje se také o zájmu o české vycházející hvězdy Pavla Brendla a Milana Krafta.

Hokejisté lázeňského města mají za sebou již dva přípravné duely. Po prohře 2:4 na Kladně si spravili chuť na prvoligových Českých Budějovicích, které přehráli 2:0.

Sestava Karlových Varů ze zápasu s Budějovicemi:
Šmíd (od 34. Masalskis) – Ptáček, Kutlák – Krajíček, Jiří Polák – Bauer, Suur – Vantroba, Kivoň – Tomík, Lipianský, Hurtaj – Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus – Milan Procházka, Alinč, Němčický – Dvořák, Šinágl, Bednařík.

Plzeň

Premiérový zápas Plzeňákům oproti loňsku (4:5 v Litvínově) vydařil. Na sparťanském ledě sehráli s domácím týmem více než vyrovnanou partii, přestože ani jedno z mužstev nebylo v kompletním složení, divákům nabídly solidní hokejové představení s výsledkem 2:2. Utkání odchytal Rudolf Pejchar, v pátečním duelu by se však již měl postavit do branky Tomáš Duba, kterého tak čeká premiéra v plzeňském dresu. Poprvé se fanouškům Plzně představí nové posily, stále však zřejmě bude chybět v sestavě Pavel Trnka, stejně jako zranění Matějovský s Josefem Strakou.

Sestava Plzně ze zápasu na Spartě:
Pejchar (Freylach) - Výborný, Cartelli, Klaus, Nedoma, Dobrovolný, Jindřich, Výtisk, Šrek - Mrázek, Kracík, Havelka - Adamský, Straka Michal, Šaffer - Vondráček, Pospíšil (C), Důras - Paroulek, Steiner, Andrašovský.