Byli jsme lepší, ale dostali jsme špatné góly, řekl Šindel

P l z e ň - Plzeňská ČEZ Aréna se opět solidně zaplnila diváky po delší pauze a hned bylo na co koukat. Sparta se dostala v úvodní třetině do dvougólového vedení. Michal Důras však ve druhém dějství zkorigoval stav kontaktní brankou, která Plzeň velice povzbudila. Začala si vytvářet spoustu šancí, které ovšem neproměňovala i zásluhou skvěle chytajícího Petra Břízy. Spartě však šlo štěstí více naproti a proměňovala i zdánlivě neškodné situace. V posledním utkání zařízl Spartu Jiří Zelenka, její bývalý hráč, který vstřelil obě dvě branky. Dnes naopak Plzeň zařízl její bývalý hráč – Josef Straka. Do hry již nastoupil Šindel. “Přijel jsem v jedenáct v noci, takže jsem toho moc nenaspal, ale chtěl jsem hrát,“ řekl mladý útočník který se vrátil z MS20 v Kanadě.

Sparta se dostala do vedení poměrně rychle a to ji také nejspíš hodně uklidnilo. Její vzestupná tendence je zřejmá a v Plzni ji chtěla potvrdit. “Moc jsme si přáli odvézt z Plzně 3 body. Myslím si však, že jsme přece jen byli dnes lepším týmem a řekl bych, že hru jsme měli nějakých 40 minut pod naší kontrolou,“ shrnul stručně sparťanský trenér Marian Jelínek.

Marku Sýkorovi přibyly opět jen starosti se zraněními. Z dnešního utkání odstoupilo hned trio klíčových plzeňských hráčů. “Pavlu Trnkovi se opět objevily potíže s třísly, proto utkání nedohrál. Michal Důras odjel do nemocnice na šití, ale jeho stav vážný není a myslím, že v úterý by měl hrát. Nejhorší situace je u Andrašovského. První prognózy jsou velmi špatné. Je v nemocnici a první dojem lékaře je, že se jedná o vážnější zranění. Možná zlomená noha, ještě nevíme přesně,“ vypočítává Sýkora další ztráty svých svěřenců. “Utkání jsme jinak hráli nadoraz. Měli jsme za stavu 2:1 vyrovnat a hra by nejspíš dostala jiný průběh. Máme ale velkou smůlu, že Sparta i Pardubice se nejspíš do play off dostanou a my to budeme mít velice těžké,“předpovídá Sýkora.

Radek Matějovský již nastoupil po odpočinku způsobeném zraněním, ale jak sám říká, byl to smutný návrat. “Pocity jsou špatné. Navíc jsem neproměnil obrovskou příležitost za stavu 2:1, ale já už prostě mám takovou pověst, že tutovky nedávám. Je to škoda, zápas by to určitě ovlivnilo,“ lituje Matějovský, který byl hned v prvním utkání po zranění dost vytěžovaný. “Myslel jsem si, že se první zápasy budu rozehrávat spíš až někde ve čtvrté lajně,“ řekl.

Z neúspěchu na světovém šampionátu dvacetiletých se v noci vrátil Jabub Šindel a hned nastoupil do zápasu. Radost neměl ale ani z dnešního utkání a ani příjemnými dojmy z Kanady nesršel. “K mistrovství světa se už moc vracet nechci. Je to za mnou. Moc jsem si tam nezahrál a byla to moje poslední reprezentační akce za juniory. Teď je však pro mě priorita, abychom s Plzní vybojovali play off. Dnešní zápas se nám nepovedl. Byli jsme lepším týmem, ale dostali jsme špatné góly,“ lituje Šindel.

Jiří Zelenka zažil po posledním utkání proti svému bývalému klubu velkou slávu. Plzeň tehdy v Holešovicích vyhrála 2:1 v prodloužení a Zelenka vstřelil obě dvě branky. Rozdíl mezi tehdejší Spartou a Spartou dnešní nevidí žádný. “Sparta je pořád stejná jako v Praze. My jsme dnes ovšem hodně smutní. Nedali jsme velké šance a oni pak vstřelili z protiútoku. Měli více štěstí než my. Mně se zadařilo v Praze a Josefovi holt v Plzni,“ uvedl Zelenka.