Lukáš Derner se loučil s plzeňským publikem

P l z e ň - Málokterý hráč si získá takovou oblibu jako mladý obránce Lukáš Derner. Sympatický bek bavil diváky svou hrou do těla a během půl roku si získal jejich sympatie. Jen rozlučku si asi představoval povedenější. Lasselsberger bohužel nestačil na Rabat, málo byla platná Dernerova přesilovková trefa. Kdybychom vyhráli odcházel bych šťastnější,“ říkal po zápase, přestože fanoušci mu připravili soukromou děkovačku.

Svým výkonem v utkání Plzeň – Kladno mezi ostatními vynikal dravý útočník Petr Vampola. Jak po zápase sám řekl, o motivaci neměl nouzi. „Už dneska byla šance minimální, ale kvůli sobě i divákům chceme předvádět v posledních kolech pěkný hokej, protože fanoušci a sponzoři si to zaslouží,“ prohlásil a pokračoval popisem první třetiny, která rozhodně nepatřila k nejlepším momentům sezóny: „Řekli jsme si, co budeme hrát, jenže stejně jako v jiných zápasech jsme udělali několik hrubek. To se nás drží celou sezónu, není to jen otázka dneška.“ Proti Rabatu si ale Plzeňáci věřili i nadále, po úvodním dějství se nesložili a utěšili v té době rozladěné fanoušky. „Do druhé třetiny jsme nastoupili dobře, zaslouženě jsme vyrovnali,“ rekapituluje Vampola a přidává i z jeho pohledu horší část: „Pak zase přišly naše chyby a ztratili jsme tlak, který jsme předtím měli.“ Po čtyřiceti minutách tak byl stav 2:4 a před Západočechy byl těžký úkol, ale poprali se s ním. „Chtěli jsme se fanouškům předvést, každý hrajeme za své jméno, zkusili jsme vyrovnat a přestože to nevyšlo, myslím, že diváci naši snahu ocení,“ věří forvard, který část své kariéry spojil s Libercem. A do stejného města se vrací další hrdina utkání.

Sympatický bek Lukáš Derner byl totiž v Plzni na hostování jen do konce ledna, ve středu ráno se již musí hlásit na tréninku Bílých Tygrů. „Nepostoupili jsme do play-off, takže mám smíšené pocity,“ hodnotí ve zkratce své působení na západě Čech. Stejně rozpačité bylo i samotné loučení. Lasselsberger nestačil na Středočechy, ale Derner dal gól a vyslechl si podporu publika, jehož miláčkem se za pouhý půlrok stal. “Divákům děkuji, chodí pořád, i když se nám tolik nedaří a to musím ocenit,“ chválí plzeňské publikum, to si po zápase žádalo setrvání oblíbeného obránce. „Možná se někdy vrátím, záleží na dohodě klubů, ještě mám rok smlouvu v Liberci,“ vysvětluje Derner, sám by se dalšímu působení v Plzni nebránil.

Pro Antonína Štelmacha bylo utkání také zvláštní. Za stavu 0:2, po dvaceti odehraných minutách se dostal do hry. “Hudy řekl, že hrajeme dobře a on nás nepodržel, ať jdu chytat já a snažím se,“ líčí původní gólmanská dvojka krátký přestávkový rozhovor. „Bohužel to nevyšlo, škoda druhého gólu, který jsem dostal,“ říká smutně a vrací se ke čtvrté brance Kladna: „To byl zlomový moment utkání, kluci pak sice ještě makali, ale už vyrovnat nestihli.“ Přesto čtyřicet minut v brance při extraligovém utkání bylo další cennou zkušeností pro mladého gólmana. „Každý se musíme snažit, hrajeme o své jméno, o smlouvu, nejde jít do zápasu s tím, že se budete jenom klouzat,“ vysvětluje motivaci Pro další duely.