PLZ - KLA 3:4 - Finiš přišel pozdě, znovu bez bodů...

P l z e ň - Ve 47. extraligovém kole přivítali plzeňští hokejisté HC Rabat Kladno. Modrobílí měli před utkáním už jen teoretickou šanci na účast ve vyřazovacích bojích, jedině vítězství mohlo ještě přiživit skomírající plamínek naděje. Střetnutí ale nakonec Západočeši nezvládli a odevzdali Středočechům všechny body. Plzeňským zle nevyšly závěry prvních dvou třetin, ve kterých pokaždé inkasovali branku. Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

3:4
0:2, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 23. Fabuš (Divíšek), 29. Vampola (Cartelli), 47. Derner (Vampola) - 11. Horna (Kalla), 20. Patera (M. Procházka), 31. Patera (M. Procházka), 40. Bílek (Gardoň). Rozhodčí: Levonen - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 4 016. Střely na branku: 49:15. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Hudáček (21. Štelmach) - Cartelli ("C"), Čakajík, Benák, Derner, Pulpán, V. Čech, Nedoma, Mazanec - Fabuš, Divíšek ("A"), Šaffer - Vampola, Kubalík ("J"), Kracík ("A") - Důras, Šindel, Adamský - Stránský ("J"), Setikovský ("J"), Laš ("J")

Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Evan, Trončinský ("J"), Mrázek - Bělohlav, Patera ("C"), M. Procházka ("A") - Bílek, Gardoň ("A"), Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Hluchý, Čurilla, Diviš

Petr Vampola 1 1 2 0 2

Kladenští vlétli na svého soupeře zhurta. Hned po pár sekundách se mohl šikovnou tečí prosadit Bělohlav, proti byl Hudáčkův beton. Domácí měli rozjezd pomalejší, střelecký pokus Divíška při vlastním oslabení šel hodně nad, stejně tak prudký švih Šindela. Gólové parametry svému projektilu uštědřil až v 6. minutě Fabuš, to ale vynikl Orct. Jinak diváci sledovali ospalý hokej. Více na pilu přece jen tlačili Středočeši a také se dočkali vedoucí branky. V 11. minutě si k ní v poklidu dokráčel Horna, když unikl pozornosti obrany Lasselsbergeru a z bezprostřední blízkosti zavěsil pod horní tyč. Ani úvodní trefa nic na obrazu hry nezměnila. Vzrušujících okamžiků bylo jako šafránu. Za zmínku stojí jen přesilovka Západočechů v pěti proti třem, při které Čakajík orazítkoval tyč, a posledních pár sekund prvního dějství, kdy chyboval Hudáček a Patera mohl zakončovat do odkryté klece.

Na druhou dvacetiminutovku si do branky stoupl Štelmach a hned měl plné ruce práce, musel lapit nájezd Horny. Ani Orct se nenudil, nejprve na něj nevyzrál Adamský a následně ve 23. minutě jej propálil Fabuš. Slovenský střelec trefil z úhlu zpola odkrytou branku. Další ovace si vysloužila dvojice Šaffer, Divíšek, která při oslabení dokázala dlouho udržet kotouč a vynutila si i faul soupeře. Západočeši měli v tu chvíli jasně více ze hry. Blízko srovnání byl Fabuš i Čakajík, ale dočkal se paradoxně až v početní výhodě Rabatu Vampola, když podstřelil ležícího brankáře, a dotáhl tak do zdárného konce Divíškovu akci. Radost trvala jen dvě a půl minuty, pak chyboval na modré čáře Cartelli, ujel Procházka a z úspěšné dorážky se radoval Patera. Kladno tak dosáhlo druhé branky při hře ve čtyřech. Hráči Lasselsbergeru se nadále snažili, měli optickou převahu a udržovali napětí, což kvitovali diváci hlasitou podporou. Jenže místo stavu 3:3 přišla další krutá rána. V čase 39:37 procedil Bílek kotouč mezi betony brankáře a dal svému týmu dvojnásobný náskok.

Po krátkém výpadku proudu a mírném zdržení začala třetí třetina, Lasselsberger měl hned příležitost přiblížit se k vyrovnání. Kubalík však nedokázal z těsné blízkosti zvednout puk. Přesto se drama konalo, ve 47. minutě napřáhl na modré Derner a střelou mezi betony využil přesilovku. V závěru základní části opět liberecký obránce se tak při své rozlučce dočkal odměny. A na střídačce mohl přihlížet čtvrté trefě Plzeňských, Orct ale Divíškovu teč lapil. To znovu vybudilo domácí fanoušky, ti vytvořili výtečnou kulisu a hnali své hráče za bodem. Rabat se jen bránil a jeho gólman měl plné ruce práce. Nejblíže byl Benák. Minutu před koncem si ještě trenér Kučera vzal oddechový čas a určil plán na poslední vteřiny pro šestici nejlepších. Ta se však do náporu nedostala a vydřené tři body si odvezli Středočeši.

Jiří Kučera (trenér Plzně): "Nepovedla se nám první třetina, od druhé části jsme ale hráli dobře. Druhý gól jsme dostali v oslabení a byl navíc trochu šťastný. Týmy hrající před námi mají i více potřebného štěstí. Gólman Hudáček po první třetině požádal sám o vystřídání s tím, že se na další působení v utkání necítí. Dokud existuje teoretická šance na play-off, musíme bojovat. Z kádru mohou být uvolněni pouze hráči, kterým v Plzni
končí smlouva."

Petr Kasík (trenér Kladna): "Moc dobře jsme dnes nehráli. V poslední době se nám navíc nedaří ani hra v přesilovkách, což se potvrdilo i dnes. Nakonec jsme ale vyhráli a na průběh se už historie neptá."