Plzeň bude hájit domácí neporazitelnost

P l z e ň – HC LASSELSBERGER PLZEŇ se o víkendu zúčastnil mezinárodního turnaje v Kodani, kde změřil své síly s celky ze Švýcarska, Německa a Dánska. Po odmlce se ale již vrací na svůj led. A to v nejsilnější možné sestavě, hlavní kouč Plzně Jiří Kučera potvrdil, že žádná z útočných formací nebude odpočívat. “Již od Dánska nastupujeme v sestavě, ve které bychom chtěli hrát extraligu. Chytat tedy bude Roman Málek,“ řekl.
V pátek v 17:30 Plzeň na vlastním ledě přivítá HC Geus Okna Kladno, tým, se kterým v minulé sezóně modrobílí mají nelichotivou bilanci tří porážek, z toho dvě velmi vysoké. Vstup je zdarma, všichni jste srdečně zváni.

Hořké rozloučení s pohárem připravilo modrobílým Znojmo

Plzeňští hráči na poslední zápas ve čtvrtfinálové skupině odjížděli na Moravu. Na znojemském ledě měli před sebou jednoznačný úkol – nad tamním celkem vyválčit alespoň bod zaručující postup do vyřazovacích bojů Tipsport Hockey Cupu. Západočeši nechali odpočívat téměř polovinu základní sestavy, k zápasu se tedy přichystala řádka juniorů. Improvizovaná sestava ale podlehla Znojemským Orlům vysoko 3:7 a cesta pohárem pro ni tedy skončila.

Za zkušenostmi absolvovali hráči třináctihodinový maratón

V časných čtvrtečních hodinách, nedlouho po svém návratu ze Znojma, hráči opět nastupovali do autobusu. Tentokrát je čekala ale daleko delší cesta – až do dánské Kodaně. Na turnaji Choice Hotel Cupu změřili své síly se Švýcary, Němci a Dány. Bilance hovoří jasně – jedna výhra po samostatných nájezdech a dvě prohry v základní hrací době. Přesto kouč Jiří Kučera našel pozitivum na dlouhé cestě. „Od turnaje hrajeme v sestavě, v jaké chceme nastupovat i v lize. Takže pro nadcházející dva zápasy nikdo odpočívat nebude. Navíc se nám v těch zápasech odkryly nějaké naše rezervy. Do ligy zbývá ještě čtrnáct dní, budeme na nich tedy pracovat,“ řekl.

Kladenští v minulém roce představovali pro Plzeň postrach

Loňská sezóna byla pro Kladno úspěšná. Na rozdíl od modrobílých si Středočeši zahráli i předkolo play-off. K postupu jim také pomohlo devět bodů, které ukořistili právě nad Plzní. Jen jedno ze čtyř vzájemných utkání skončilo jinak než vítězstvím Kladna. V letošní přípravě si Geus Okna nevede valně, v poháru si na svoje konto připsal pouhé dvě výhry, když doma dokázal udolat Karlovy Vary a prvoligový Chomutov.

Sestavy z posledních utkáních:

HC LASSELSBEGER PLZEŇ: Málek - Jasečko, Čakajík, Benák, Dresler, Cartelli, Nikolov, Martinec - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Kracík, Matějovský, Dvořák - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Šindel, Adamský.

HC GEUS OKNA KLADNO: Orct - Evan, Hájek, Nádašdi, Pavlas, Libor Procházka, Ševc, Šmach, Štěpánek - Bělohlav, Čurilla, Diviš, Frolík, Gardoň, Horna, Kalla, Kuchler, Nedvěd, Patera, Martin Procházka, Rudovský.