Netipuji, chci jen postoupit, říká kapitán

Plzeň - Na sobotním ranním tréninku panovala mezi hráči všeobecně dobrá nálada a na první pohled to vypadá, že se Plzeňané na vyřazovací boje těší. Jak ovšem vidí budoucí sérii kapitán a manažer v jedné osobě Martin Straka? S hráčem jsme si mimo jiné povídali i o jeho účasti na Redbull Crashed Ice a vzpomněli jsme si i na spoluhráče z památného Nagana, Jiřího Šlégra.

Jak se cítíte před vyřazovacími boji?
Cítíme se normálně. Zatím je to v pohodě. Jsme rádi, že nejsme nikde vzadu. Můžeme se dostat dál a budeme o to bojovat.

Je znát na mužstvu nervozita?
Zatím se to nedá říct.

Co podle Vás rozhodlo o postupu?
Určitě defenziva. Na konci jsme ji zlepšili a nedostávali jsme tolik gólů, takže v tom hraje velkou roli i gólman. Všichni jsme začali hrát dobře odzadu a myslím si, že to je ten hlavní důvod.

Vyhlašovali jste, že budete o šestku bojovat dokud to jen půjde. To vám uteklo o dva body resp. o dva Boleslavské či Sparťanské góly. Je sedmé místo zklamáním?
Není. Zkazili jsme si to sami už někdy v polovině sezóny, když jsme nepodávali úplně nejlepší výkony. Bojovali jsme ale až do konce a bohužel to nevyšlo.

Teď jste se probojovali do předkola play off. Při loňském vyřazení v této části bylo konečné umístění u náročných plzeňských fanoušků označováno jako neúspěch. Uvědomujete si to?
Tohle bych nejraději hodnotil až vše skončí.

S jakou taktikou půjdete do boje?
Se stejnou taktikou, jako jsme šli do posledních zápasů. Dostat co nejméně gólů, hrát ze zajištěné obrany a v útoku uvidíme.

Výsledky vzájemných zápasů s Třincem hrají do karet vám. Letos jste třikrát vyhráli a skóre vašich zápasů je 18:11. Zdá se, že i pro úsilí přes které Třinec postoupil (postupový gól v prodloužení a odvolání trenéra) je to pro vás nejlepší soupeř.
To si nemyslím. Nevidím to tak. Teď už se na to musíme koukat jinak, protože už to bude o něčem jiném. Bude to fyzicky náročnější a také bude hrát větší roli psychika.

Extraliga má vysoké tempo a v příštích sedmi dnech můžete odehrát pět zápasů. Jak jste na tom se silami? Myslíte, že jste schopni odehrát všech případných pět zápasů naplno?
Na to vám teď těžko odpovím. Myslím si ale, že sil máme dost. Bylo to vidět i v posledních zápasech.

Jaká jsou zranění? Jak je na tom Peter Fabuš a Mario Cartelli?
Mario Cartelli už byl dnes na ledě. Peter Fabuš má zlomenou lýtkovou kost a nohu v sádře a asi by se neobjevil na ledě ani v případném finále.

Jaký tipujete výsledek?
Já netipuji. Chci jen postoupit.

Teď z trochu jiného soudku. Zúčastnil jste se Redbull Crashed Ice. Jak se Vám jelo?
Určitě to bylo zajímavé vyzkoušet a nebylo to nic jednoduchého, hlavně ten začátek. Začátek byl určitě těžký a jsem rád, že se mi nic nestalo, když jsem to viděl. (smích)

Jste rád, že jste ve své jízdě zvítězil? Zřejmě ale vyhrál každý, kdo přežil že…
Určitě byl vítěz každý, kdo dojel. Já byl šťastný, že jsem nespadl a nic se mi nestalo.

Nebál jste se, že byste se mohl zranit….přeci jen, bylo to před koncem sezóny, kdy Vás mužstvo potřebuje nejvíc…
Když jsem s tím souhlasil tak ne, ale když jsem to viděl, začal jsem se trochu bát. (smích) Jel jsem se tam podívat, jak to bude vypadat. Několikrát jsem si to sjel a věděl jsem, že se mi nemůže nic stát.

Určitě jste se také dozvěděl o tom, co se stalo Jiřímu Šlégrovi…
To bylo hrozné. Viděl jsem to v televizi. Jirku dlouho znám a vím, jaké má problémy se zády. Dnes jsem se dočetl, že už by měl být doma a to je dobrá zpráva. Chtěl bych mu popřát, aby se co nejdříve uzdravil. Sám ale musí vědět, co je pro něj nejlepší, jestli pokračovat s hokejem, nebo skončit. Je to škoda.

Chtěl byste na závěr něco vzkázat fanouškům?
Fanouškům bych chtěl vzkázat aby nám fandili stejně jako celou sezónu a my se budeme snažit abychom je odměnili a postoupili dál.