NOTES: V cestě do play-off stojí Třinec

Plzeň – První dvě střetnutí čekají na modrobílé již na přelomu tohoto týdne, kdy v sérii na tři vítězná utkání přivítá Plzeň hosty z Třince. Protože ČT nejeví o zápasy předkola zájem, rozhodl se Lasselsberger přesunout začátky obou duelů z povinných 17:00 na tradičních 17:30. Keramika letos Oceláře ve čtyřech duelech třikrát porazila, dokáže to zopakovat i v předkole? Přijďte povzbudit své barvy pro společný úspěch!HC LASSELSBERGER PLZEŇ
vs.
HC OCELÁŘI TŘINEC

1. a 2. zápas – neděle 22. února a pondělí 23. února v plzeňské ČEZ Areně

9. září loňského roku všechno vypuklo, začal nový ročník hokejové O2 extraligy. Nejpozději šestnáctého dubna letošního roku budeme znát vítěze, který zvedne nad hlavu pohár pro mistra České republiky. V těchto bojích nechybí ani plzeňský Lassesberger, který zvládl závěr sezóny na výbornou a nyní vstupuje do úvodních zápasů předkola play - off. Systém vyřazovacích bojů je jasný. Předkolo se hraje na tři vítězné zápasy, další boje jsou na čtyři vítězná utkání. Utkání play - off řídí již dva hlavní rozhodčí podle osvědčeného modelu z dřívějších let a z konce základní části. Tým na lepší pozici má výhodu domácího prostředí, tedy v případě, že série dospěje až do pátého, respektive sedmého zápasu, tým na lepší pozici nastoupí v domácím prostředí. Takovouto výhodu má pro předkolo i plzeňský Lasselsberger, který se utká s třineckými Oceláři. Probudí se znovu celá Plzeň do hokejové horečky a kde skončí putování modrobílých? Máme se na co těšit, nebudou chybět emoce, napětí, nervy, krásné hokejové momenty a zážitky. Začíná play-off sezóny 2008 / 2009 hokejové O2 extraligy!


PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK

výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Vítejte, brány předkola se otevírají

A je to tady! Fanoušci, hráči, funkcionáři i sponzoři se dočkali. Plzeň nechybí mezi nejlepší desítkou a již dnes na západě Čech zažijeme chuť vyřazovacích bojů, chuť předkola, která může plzeňský Lasselsberger posunout mnohem dál. Sice je tomu už pár let, ale stále v živé paměti kolují tisícovkám fanoušků emotivní a nádherné momenty ze sezóny 2004 / 2005, kdy plzeňský klub dokázal nevídané, z předposlední pozice začal zázračně stoupat, v posledním kole si vychutnal v přímém souboji o play - off Kladno a postoupil z osmé pozice do čtvrtfinále play - off ! Tam narazil na favorita celé soutěže pardubický Moeller a v senzační sedmizápasové sérii dokázal zvítězit. Podaří se na nezapomenutelné momenty navázat a “zblázní” modrobílí opět celou Plzeň? Začíná předkolo play -off, začínají boje, na jejichž konci jedno z mužstev zvedne nad hlavu mistrovský pohár.

Plzeň je ve formě, soupeři mají respekt

Ačkoliv fanoušci po Vánocích trnuli, zda se plzeňským hokejistům podaří postoupit do předkola, nyní si s chutí užívají výkony modrobílých. Po poslední reprezentační přestávce, kterou měla extraliga na svém programu, hokejisté Lasselsbergeru Plzeň chytli skvělou formu a doslova “kosili” jednoho soupeře za druhým. Dokázali otočit dramatický zápas v Liberci, ve druhém venkovním utkání zvítězili na Kladně jednoznačně a jasným rozdílem 5:0! I Znojmo nedokázalo čelit plzeňské smršti a odjelo ze západu Čech z prázdnou. Plzeň si tak pojistila postup minimálně do předkola a výbornou formu prokázala i v Třinci, kde opět zvítězila. Plzeň dokázala uspět i proti druhým Pardubicím, které v posledním kole přehrála rozdílem třídy a nyní je čeká předkolo play - off proti třineckým Ocelářům.

Modrobílé peklo v ochozech!

I plzeňští fanoušci hoří nedočkavostí, až napínavé zápasy play - off vypuknou. O to více se nemohou dočkat diváci v Plzni, kteří si za poslední léta mnoho napínavých závěrů neužili. Nyní už ale vypukla ta správná hokejová horečka a plzeňské ochozy budou praskat ve švech! Všichni velmi dobře vědí, že osm tisíc diváků v Plzni umí soupeři připravit správné peklo a budou jistě i dnes dalším trumfem v rukávu plzeňských hokejistů proti soupeři ze Slezska.

Od Chábery ke Strakovi…

V Janu Cháberovi Plzeň získala novou oporu v brance a talentovaný brankář prokazuje své kvality. Po tahanicích a měnění klubů se Chábera usadil právě na západě Čech a nové prostředí mu náramně svědčí. Jasně dokázal, že patří mezi přední české gólmany a má stabilní formu. V předu, u druhé klece, číhá plzeňské útocné “komando” Vlasák - Straka - Vostřák, kteří jsou postrachem pro nejednoho soupeře . Ale daří se i dalším útocníkum, střelecky se prosazuje Tomas, Adamský, výbornou práci odvádí Ludvík, Matějovský. Gólové hody zažívá i plzeňská obrana, na Kladně ukázala svůj střelecký potenciál. Smrek, Redlihs, Cartteli, Benák patří ke zkušeným hráčům, na které se plzeňští trenéři mohou i v této sérii spolehnout. Je Plzeň na začátku dlouhé cesty, nebo vystoupí na nejbližší zastávce?

Plzni se proti Třinci daří!

Letošní vzájemné zápasy s Třincem mluví jednoznačně lépe pro Lasselsberger. Plzeň už ve dvanáctém kole zvítězila jasně 7:3. Ve Třinci pak prohrála o jediný gól 3:4. Čtvrtého ledna na domácím ledě Třinec opět jasně přehrála a fanoušci se znovu radovali z vítězství, tentokrát 5:2. Poslední vzájemný zápas se hrál teprve nedávno, v jednapadesátém kole Plzeňáci zvítězili na ledě Třince 3:2 a potvrdili svou vzrůstající formu. Bude se dařit plzeňským barvám i nadále a uspějí v předkole play - off proti týmu z „dálného východu“ ?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního zápasu:

Chábera - Čakajík, Dresler, Smrek, Pácal, Benák, Redlihs, Cartelli - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Adamský, Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš.


HC Oceláři Třinec

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Třinec před posledním kolem odvolal trenéry

Bezprostředně po domácí prohře s Plzní se vedení třineckých Ocelářů rozhodlo odvolat trenéra Stavjaňu a jeho asistenta Juříka. Třinec se totiž po prohře s Plzní dostal do složité situace, vůbec neměl jisté ani předkolo play-off. Na post hlavního trenéra byl dosazen generální manažer Ocelářů Pavel Marek. Jako asistent se převedl v posledním kole Břetislav Kopřiva, který až doposud vedl třineckou juniorku. Oba už mají s trénováním „áčka“ zkušenosti, když se prostřídali u vesla v minulé sezóně. Kopřiva nahradil Marka, Kopřivu pak po sezóně právě Stavjaňa. Stavjaňa prošel s Třincem výsledkovou krizí už v září, sám poté nabídl rezignaci, ale vedení ji odmítlo. K radikálnímu kroku se rozhodlo přistoupit až na samém závěru základní části. Nakonec se Třinec pod novou trenérskou dvojicí do předkola probojoval doslova za pět minut dvanáct.

Takhle napínavé konce nemá ani Hollywood

Plzeň své utkání proti Pardubicím vyhrála. To by jí stačilo na šestku. Jenže, Zlín a Karlovy Vary vyhrály také a bylo po nadějích. Plzeň půjde do předkola play-off ze sedmého místa. A pak to přišlo. Napětí hodné holywoodského thrilleru. Budějovice na vlastním ledě otočili zápas proti Liberci a v základní hrací době dokázaly zvítězit. V tu chvíli byli budějovičtí hokejisté na desátém místě a Třinec by hrál play-out. Ve Vítkovicích se však ještě hrálo. Po základní hrací době byl stav nerozhodný a dokonce bez branek. V prodloužení byl Třinec aktivnější. Ale stále ztroskotával na vítkovickém gólmanu Štěpánkovi. Třinec musel vyhrát. Potřeboval alespoň dva body. A jeho motlitby k hokejovému bohu byly vyslyšeny. Zachránil se za pět minut dvanáct. Nebo spíše byl zachráněn. V 64.minutě utkání se Balejovo nahození odrazilo od brusle Vítkovického hráče a Třinec postoupil do předkola play-off, kde se utká s plzeňským Lasselsbergerem.

Třinečtí hráči v číslech

Nejproduktivnější Ocelář v letošní sezóně nese jméno Martin Polanský. Vyhrál týmovou produktivitu, celkově v extralize je pátý s 50 (18+32) body. Hned za ním, na šestém místě, se drží Jan Peterek. Nasbíral sice úplně stejný počet kanadských bodů jako jeho spoluhráč, tedy 50, ovšem o jeho konečném umístění za Polanským rozhodl menší počet vstřelených branek (14+36). Do první desítky extraligového kanadského bodování se jen o bodík nevešel David Květoň. Třinecký mladík, bývalý hráč reprezentačního výběru do osmnácti let, v základní části prokázal dobrou formu. Na třináctém místě nasbíral 44 (22+22) bodů. Květoň se zároveň stal i nejlepším střelcem Ocelářů. Ten samý hráč ještě se spoluhráčem Ranglem má nejlepší +/- tabulku s +4 body. Nejproduktivnější z beků byl Tomáš Malec s 18 body. Malec „vyhrál“ i nejtrestanějšího hráče týmu se 121 minutami. Celkově se v této disciplíně umístil na čtvrtém místě. Předběhl dokonce i plzeňské zlé muže Matějovského a Dvořáka. Jak si povedou třinečtí borci v předkole?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava HC Oceláři Třinec z posledního utkání:

Vojtek - Vosátko, Sekeráš, Seman, Malec, Gureň, Výtisk - Tomík, Polanský, D. Moravec - D. Květoň, Peterek, Polák - Balej, Hampl (36. Lušňák), Kováčik.

------------------------------------------------------------------------------------------------

HISTORICKÁ BILANCE

Ve vzájemných zápasech má navrch Plzeň. Z velké části díky famózní sérii deseti výher z let 2003–2005. Rok 2007 zase patřil Třinci. V posledním duelu sezóny 2006/07 prohráli Západočeši venku 1:2, v následujícím ročníku podlehli postupně 1:4 na ledě soupeře, 3:4 na samostatné nájezdy doma a 2:5 znova na východě republiky.

Třináct nešťastných měsíců si vynahradili ve 47. kole přesvědčivým vítězstvím 7:1 na vlastním stadionu. Ve dvanáctém kole letošní sezóny pak doma znova nasázeli svému soupeři sedm gólů, přičemž sám Peter Fabuš jich dal stejně jako všichni jeho protivníci – tři.

Před čtvrt rokem Plzeňští prohráli na ledě soupeře 3:4, když Třinec otočil stav 0:2 na 4:2 ve svůj prospěch během deseti minut prostřední třetiny. Ve zbylých dvou duelech však modrobílí získali plný počet bodů – na svém ledě se radovali z vítězství 5:2 a minulý týden venku vyhráli 3:2. V téhle sezóně jsou tak rovněž lepší.

Celková bilance Plzeň vs. Třinec
6534229217:199

Jak to bylo v domácích zápasech Plzně s Třincem?

Hostům z „dálného východu“ se na „divokém západě“ moc nedaří, nevyhrají tam v průměru ani každý třetí duel. Domácí svého soupeře často přestřílí. Celkově padá ve vzájemných soubojích na Štefánikově náměstí víc než sedm branek na utkání...


Domácí bilance Plzeň vs. Třinec
3220210139:93

------------------------------------------------------------------------------------------------