Po dvou týdnech opět na hokej, přijede Kladno!

Plzeň – Venkovní série tří zápasů dopadla pro Indiány nakonec lépe, než-li série se stejnými soupeři před domácími fanoušky. Modrobílí padli pouze na Spartě, kde ovšem také vedli o dvě branky. Nyní se postaví svěřenci kouče Jelínka doma Kladnu, které z posledních sedmi duelů v ČEZ Aréně pět prohrálo o gól, jednou vyhrálo a jednou vyhráli domácí větším rozdílem. Jak tomu bude nyní?


HC PLZEŇ 1929
vs.
HC GEUS OKNA KLADNO

ČAZ Aréna, Plzeň
27. října 2009
28. kolo hokejové O2 extraligy

Devět bodíků vybojovali Západočeši v minulé sezóně proti Kladnu, letos ukořistili v prvních dvou střetnutích dalších šest. Přesně před rokem a deseti dny Středočeši naposledy porazilo Plzeň. Na svém ledě přetlačilo nájezdníky 2:1. Od té doby se podařilo Západočechům Buldoky porazit hned čtyřikrát. Na jejich ledě 3:0 a 5:0, doma pak 3:2 a 2:1. Za poslední tři roky odehráli tito soupeři dohromady již čtrnáct zápasů, osmkrát byli vítězi Plzeňští, jen jednou se prodlužovalo. Uvidí ČEZ Aréna v rámci osmadvacátého kola další nervy-drásající duel?

-----------------------------------------------------------------------------------

Kladnu se nevedlo

První polovinou základní části hokejové O2 extraligy se Okenáři spíše protrápili. Vše začalo v úvodním kole, kdy doma nestačili svěřenci kouče Müllera na Karlovy Vary. Následovala prohra o gól v Plzni, první body přišly až ve třetím kole v Českých Budějovicích, kde Středočeši uspěli v nájezdech. Ve druhé čtvrtině sezóny okusila parta kolem Patery jen třikrát plný bodový zisk, jednou brala bod za prohru na nájezdy. Buldoci se tedy usadili na předposledním místě se čtyřbodovou ztrátou na příčku před sebou a devítibodovým mankem na předkolo play-off. Ovšem v posledních dvou kolech posbíralo Kladno pět bodů, přidá další v Plzni?

Procházka procitl

Dlouho se topilo Kladno v krizi, stejně tak střelec Martin Procházka, který do minulého kola neměl na kontě ani jeden přesný zásah a svou sezónu komentoval jako nejhorší v kariéře. V utkání s Karlovými Vary se však prosadil hned dvakrát, zvítězil i jeho tým. Středočeši Plzeň neporazili již čtyři zápasy, v ČEZ Aréně ale pravidelně svádějí vyrovnané bitvy, jak tomu bude tentokráte?

Proti Plzni nenastoupí Patera

Osmatřicetiletý olympijských vítěz a čtyřnásobný mistr světa neunesl v posledním zápase s Karlovými Vary výroky sudích Hodka a Šíra a vyfasoval trest ve hře. Ten automaticky vystavuje stop na příští zápas, který je právě v Plzni. „Nejvíc mě naštvaly ty události předtím, které celé atmosféře nepřidaly. Když jsem se o nich chtěl s rozhodčím pobavit, začal mi lhát. To mě dodělalo,“ popisoval po zápase. „Ale poslední třetinu vyhrajeme 20:3 na střely a prohrajeme jí 0:2. To není normální! Měli jsme získat tři body,“ doplňuje. Desítku v utkání vyfasovali i jiní mistři světa: Kaberle 10 minut, Procházka 10+ DKU a Bělohlav 10 minut.

Desítka i pro Straku, ale jiná

Již tolik utkání dokázal udržet bodovou sérii Martin Straka, plzeňský kapitán. Během ní posbíral 15 bodů (5+10). Šňůra je o to cennější, že vznikla v době, kdy modrobílí z těchto deseti zápasů pouze čtyři vyhráli. Nebýt duelu v Českých Budějovicích, který hosté paradoxně vyhráli, byla by série prodloužena na šestnáct! Miláček publika se posledním utkáním na Kometě posunul na první příčku v produktivitě svého celku, když brankou a přihrávkou přeskočil svého nehrajícího parťáka Marka Bomersbacka. Podaří se sérii prodloužit na jedenáct?

Kdy se prosadí Benda?

Asi u žádného jiného hráče se v Pils-týmu nečeká na vstřelený gól jako u Jana Bendy. Univerzální Indián, který střeží svou tvrz i často vede své spolubojovníky do útoku, má neuvěřitelnou bilanci 0+17. V posledním zápase s Brnem si připsal sedmatřicetiletý zkušený hráč další dvě asistence. Přijde jeho moment proti Kladnu?

-----------------------------------------------------------------------------------

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC GEUS OKNA Kladno:

Postavení v tabulce: 13.
Počet bodů: 29
Počet vstřelených branek: 70
Počet inkasovaných branek: 87
Nejproduktivnější hráč: Pavel Patera 22 (9+13)
Nejlepší střelec: Pavel Patera, Martin Frolík - 9 branek
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kalla, Pavel Patera – 13 asistencí
Nejtrestanější hráč: Pavel Patera – 95 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Daniel Branda +10
Nejhorší hráč v bodování +/-: Radek Bělohlav -12HC Plzeň 1929:

Postavení v tabulce: 5.
Počet bodů: 48
Počet vstřelených branek: 74
Počet inkasovaných branek: 69
Nejproduktivnější hráč: Martin Straka 28 (10+18)
Nejlepší střelec: Tomáš Vlasák - 12 branek
Nejlepší nahrávač: Martin Straka - 18 asistencí
Nejtrestanější hráč: Jan Benda – 49 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: O´Brien +9
Nejhorší hráč v bodování +/-: Jan Dresler -8

-----------------------------------------------------------------------------------

Výsledky z posledního kola

HC GEUS OKNA Kladno 4
HC Energie Karlovy Vary 3pp
(2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)


Branky a nahrávky: 7. Kalla (Toman, Bílek), 14. M. Procházka (Patera, Kameš), 28. M. Procházka (Patera, Kameš), 61. Kalla z trestného střílení - 24. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 45. Košťál (Kumstát), 57. Košťál (Kumstát, Skuhravý).
HC GEUS OKNA Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský, J. Dlouhý - Horna, Patera, M. Procházka - Valský, Bělohlav, Diviš - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler.
Trenéři: Müller a Kasík.

HC Kometa Brno 2
HC Plzeň 1929 4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Huml (Varaďa), 40. Procházka (Šindel, Dlouhý) - 31. Adamský (Vampola, Benda), 34. Vampola (Straka, Vlasák), 35. Scofield (Modrý, Benda), 49. Straka.
HC Plzeň 1929: Pöpperle - Jeřábek, Hanzlík, Modrý, Benda, Benák, Dresler, O´Brien, od 21. min. navíc Pitule - Vostřák, Kracík, Vlasák - Straka, Vampola, Adamský - Hvila, Matějovský, Scofield - Lev, Jan Kovář, Heřman.
Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

-----------------------------------------------------------------------------------